Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymon2084

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: Rav4 2l D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lis 2013, 04:47
Temat postu:

Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


Witam serdecznie mam takie pytanie czy da sie wyłączyć kontrole tracji poprzez wyciągniecie bezpiecznika i czy nie będzie później jakiś problemów?

Słyszałem też ze można ściągnąć wał napędowy na lato żeby zaoszczędzić na np. spalaniu i podobno samochód jest bardziej dynamiczny chciał bym sie dowiedzieć czy ktos próbował to robić i czy nie ma później jakiś usterek .
dziękuję i czekam na wasze odpowiedzi
pozdrawiam
Powrót do góry
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 02:31
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


Nom, zpasówke można wywalić, apteczkę, gaśnice, fotele, dywaniki, i te plastikowe osłony żarówek w suficie Confused W mordke jeża. Ja rozumiem oszczędność, ale aż do tego stopnia, żeby wywalić wał? Jak mnie nie stać na paliwo, to kupuje mniejszy samochód, ale jak to w naszym kraju zastaw sie, a postaw sie...
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 21:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


Neils napisał:
Nom, zpasówke można wywalić, apteczkę, gaśnice, fotele, dywaniki, i te plastikowe osłony żarówek w suficie Confused W mordke jeża. Ja rozumiem oszczędność, ale aż do tego stopnia, żeby wywalić wał? Jak mnie nie stać na paliwo, to kupuje mniejszy samochód, ale jak to w naszym kraju zastaw sie, a postaw sie...


drogi kolego - nie neguje ze masz racje - ale spojz na to - ja wylaczam czesto silnik na swiatlach nawet (A W NIEKTORYCH MIASTACH DOSTAJE SIE ZA TO NAWET MANDAT)

i dlaczego myslisz ze tak sie dzieje? Smile

Mozesz w tym miejscu przestac czytac odpowiedz i cieszyc sie swoim intelektem - albo przeczytac ja.

Proste - ochrona srodowiska.

Poza tym nie wiem czy wiesz - ale opona zapasowa (ZWLASZCZA ta pelno-wymiarowa) rocznie od cholery pobiera paliwa - a jak w to nie wierzysz - zacznij jezdzic codziennie gdzies w trasy (najlepiej miejskie) z calym kompletem osob w samochodzie - zobaczysz jak wskaznik sredniego zurzycia paliwa wystrzeli w kosmos - do tego obliczysz roczne dodatkowe zuzycie i....... dostaniesz zawalu.

Jakby on sie pytal o takie duperele jak wyrzucenie tej apteczki (jak sugerujesz) - to tak - by pojechal po bandzie - ALE wał i zapasowa opona to ZNACZACO zwiekszaja srednie zurzycie paliwa - Zwlaszcza widzi sie to w skali roku.

P.S. Utrata trakcji, bezpieczenstwo, brak zapasowki jak chwyci sie gume TO JUZ INNY TEMAT.
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 23:28
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


To jakaś paranoja!!! Na cholerę Wam jakiekolwiek auta skoro nie macie innych zmartwień dot. eksploatacji tylko szukanie dziury w całym? Demontaż wału na lato coś nieprawdopodobnego takie rzeczy tylko w Polsce... Shocked
Powrót do góry
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 18:40
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


the_bart123 napisał:
Poza tym nie wiem czy wiesz - ale opona zapasowa (ZWLASZCZA ta pelno-wymiarowa) rocznie od cholery pobiera paliwa - a jak w to nie wierzysz - zacznij jezdzic codziennie gdzies w trasy (najlepiej miejskie) z calym kompletem osob w samochodzie - zobaczysz jak wskaznik sredniego zurzycia paliwa wystrzeli w kosmos - do tego obliczysz roczne dodatkowe zuzycie i....... dostaniesz zawalu.

Ironizowałem... oczywiście, że masz racje, ale o wiele prościej kupić Tico. Poza tym idąc dalej tym tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że nie powinno się wozić żadnych pasażerów bo to przecież kolejny zbędny balast Very Happy

the_bart123 napisał:
Proste - ochrona srodowiska.

Temat rzeka. Tyle co zaoszczędzisz tego środowiska przez zgaszenie silnika na światłach, to wydasz na rozrusznik, akumulator, turbine, świece, żarówki itp. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaris

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): dol
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 09:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


Ale sie usmialem, moze jeszcze gaz sobie wrzuc do diesla jak to niektorzy zaczynaja juz robic Very Happy
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 10:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


... a może by tak jeszcze wywalić silnik, to by była dopiero oszczędność na paliwie, i jeszcze skrzynie biegów bo byłaby wówczas i tak zbędna. Laughing

I tak sobie myślę Rolling Eyes to po co mi ten samochód, kupię sobie lepiej rower, albo nawet hulajnogę, bo nie posiada zbyt wiele zbędnych mechanizmów Laughing. I jaka ochrona środowiska Idea Laughing
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 21 Gru 2013, 17:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wyłączenie kontroli trakcji Rav 4 2005


Górall napisał:
... a może by tak jeszcze wywalić silnik, to by była dopiero oszczędność na paliwie, i jeszcze skrzynie biegów bo byłaby wówczas i tak zbędna. Laughing

I tak sobie myślę Rolling Eyes to po co mi ten samochód, kupię sobie lepiej rower, albo nawet hulajnogę, bo nie posiada zbyt wiele zbędnych mechanizmów Laughing. I jaka ochrona środowiska Idea Laughing


zakup hulajnogi to kolejny wydatek - trzeba na piechote! Very Happy


ale tak serio - to wylaczajac auto na swiatlach (oczywiscie INTELIGENTNIE a to sie = nie ze jak jest prawdopodobienstwo natychmiastowego ruszenia odrazu - tylko widzi sie ze sie siedzi w korku czy daleko od swiatel i spokojnie mozna sobie zaplanowac 1-2 minuty wylaczenia silnika - itd.) no i teraz niech mi ktos powie w jaki sposob Turbo sie psuje przez takie cos? "smigielko" w nim sie wygina? A moze zle moce hokus-pokus na nie dzialaja?

Akumulator? Ze 0.1Wh z niego ubedzie? I sie potem dolauje?

Zarowki?! Ze moze zwoje w nich ostygna?!

Jesus-Maria - zaraz mi sie przypominaja lata '80 jak powstawaly "TEORIE" u polakow ze uzywajac C=64 z TV to...... sie kineskop wypala!!!
JAKBY CURVA OD OGLADANIA ZWYKLEJ TELEWIZJI SIE NIE WYPALAL!!!
eeeeh Swiatecznie sie podekscytowalem - sorry Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

72 900

2022r.

17 258 km

mazowieckie

ToyotaAygo

29 990

2014r.

153 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

23 600

2002r.

152 967 km

podkarpackie

ToyotaYaris

5 900

2002r.

158 000 km

śląskie

ToyotaAygo

40 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System