Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 13:47
Temat postu:

"klekocza szklanki" kolo zaworow


Zatem te moje "magiczne" klekotanie w silniku, gdy jest on zimny z rana (a jak sie juz dobrze rozgrzeje to klekotanie ustepuje) mechanik powiedzial mi ze to sa jakies "szklanki" cokolwiek by to nie bylo.

Mam obecnie w silniku full syntetyk 5W40

Czy ktos wie jakie sa skutki jezdzenia z taka przypadloscia?

Czy to jest tak jak z paskiem rozrzadu - jak peknie to silnik jest amen?

Chodzi o powiklania po zniszczeniu tych "szklanek", czy cos wiecej sie sypnie - czy tylko one same?

Ile km moge jeszcze zrobic jak one sie sypna, znaczy sie jestem np. w trasie 200km - sypna sie w polowie, to czy samochod jest odrazu uziemiony, czy zrobie jeszcze te 100-200km do warsztatu?

Jak sie profesionalnie nazywaja te "szklanki" gdyz nie moge znalesc tych czesci po nazwie "szklanki" Smile


P.S. Doczytalem ze mozna lekko zniwelowac ta przypadlosc gestszym olejem (pol-syntetyk) - co sadzicie o tym? Uznaje sie to jako naprawe - czy poprostu "latanie dziury" ktora i tak sie rozsypie po krotkim czasie? A jesli uwazacie ze pol-syntetyk naprawi to - to jaki typ?


* drobna rada dla kupujacych samochod (zwlaszcza RAV4) - kupujcie TYLKO samochod rano, gdzie nie byl jezdzony od poprzedniego dnia


Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


jeżel masz silnik 1.8 vvti to jaki pasek tam jest łańcuch ,szklanki to inaczej popychacze zaworów poczytaj na forum avensis tam jest wszystko poszukaj moich postów i wszystkiego się dowiesz pozdrawiam mój nick to mech z toyoty tu niestety moderator zmienł mi na mech toyoty bo z mu się nie podobało i chciał mnie wywalić z forum jakaś emis czy cos pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 18:01
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Mech toyoty napisał:
jeżel masz silnik 1.8 vvti to jaki pasek tam jest łańcuch ,szklanki to inaczej popychacze zaworów poczytaj na forum avensis tam jest wszystko poszukaj moich postów i wszystkiego się dowiesz pozdrawiam mój nick to mech z toyoty tu niestety moderator zmienł mi na mech toyoty bo z mu się nie podobało i chciał mnie wywalić z forum jakaś emis czy cos pozdrawiam



Dziekuje Tobie za probe pomocy

Moj model to 1.8 vvti - lancuch

Probowalem wyszukac w temacie Avensis po slowach kluczowych - popychacze zaworów, szklanki, klekocze itp. i nic - nie ma takich tematow

doklikalem do 6 strony po kolei tematow - i nie moge znalesc pokrewnego

Silnik lekko bierze olej - tak na pare miesiecy z 300-400ml

Dodam jeszcze ze ze kupilem takie cos -
Kod:
www.ceramizer.pl/sklep/ceramizer-silnikow-czterosuwowych-benzynowych-diesla-p-42.html


Z gory jeszcze raz dziekuje za pomoc Mechaniku z Toyoty
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 19:40
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


http://forum.corollaclub.pl/viewtopic.php?t=34317 to poczytaj na tym forum u ciebie jest tak samo jak w silnikach 1.4 1.6 i 1,8 silniki zz pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 01:37
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Mech toyoty napisał:
http://forum.corollaclub.pl/viewtopic.php?t=34317 to poczytaj na tym forum u ciebie jest tak samo jak w silnikach 1.4 1.6 i 1,8 silniki zz pozdrawiam


Dziekuje Mechaniku z Toyoty za pomoc w dowiadywaniu sie w temacie


ale powiedz mi dlaczego mi tak klekocze rowno od jakos roku czasu - i tylko jak zimny - powinny te "szklanki" juz kilka razy chyba paść?

P.S. Nie wiem jaki mial olej jakos 2 lata temu - ale dealer go wymienial by byl na sprzedaz - moge tylko przypuszczac ze mineralny albo pol-syntetyk (dosc czybko zrobil sie ciemno/czarny on - a teraz jezdze z pelny syntetyk 5W40

gdzies wyczytalem ze te "szklanki" powinny dzwonic - a ja slysze tylko "klekotanie" w zaleznosci od zewnetrznej temperatury otoczenia - czym zimniej tym dluzej klekocze - powiedzmy +- jak wskazowka od temperatury cieczy w chlodnicy dojdzie prawie do polowy - czyli na tyle co mi sie zatrzymuje zawsze max - i jest to okolo 5-10 minut pracy silnika

dodam jeszcze ze jak mi olej zszedl z full max (gorna kropka na mierniku) do jakos 80% pomiedzy nimi, to klekotal dluzej - jak mu spowrotem dolalem na full max - to klekocze krocej.

Myslisz ze moze to byc spowodowane slabym udroznieniem kanalikow?

Ostatnio spuszczalem olej uzywajac srodkiem Engine Flush - co cos tylko powinno pomoc.

Teraz czekam ze tym Ceramik-cos-tam - ale to trzeba przejechac 1500km - zatem troche czasu minie zanim sie przekonamy czy pomoze - a fajnie by bylo ba jak widze 16 szklanek trzeba kupic po jakos 95zl + walek rozrzadu (musowo podobno) + robocizna...... to kurde druga RAV4 za to kupie Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 01:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 09:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Jak przejedziesz te 1500 km to napisz czy ten "ceramik-cos tam" cos dał w temacie "klekotania".Mi też klekocze jak zimny i strasznie to denerwujące. A tak w ogóle to ciekaw jestem,czy wlewając "coś" do silnika/mam na myśli wszelkiego rodzaju ceramizery/ nie zmniejszamy jego żywotności.
Pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 18:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


lacky66 napisał:
Jak przejedziesz te 1500 km to napisz czy ten "ceramik-cos tam" cos dał w temacie "klekotania".Mi też klekocze jak zimny i strasznie to denerwujące. A tak w ogóle to ciekaw jestem,czy wlewając "coś" do silnika/mam na myśli wszelkiego rodzaju ceramizery/ nie zmniejszamy jego żywotności.
Pozdrawiam



Mi tam te klekotanie nic a nic nie przeszkadza - niech sobie klekocze...... ALE - te klekotanie oznacza ze wkrotce sie moze rozsypac a to = ok. 2000zl

od jakiego czasu tobie "klekocze"?

Mi od jakos...... 1.5 roku - i ani nie jest lepiej, ani gorzej Sad


kit wie co o tym myslec

ogolnie fajnie by bylo jakbym mial niedrozne kanaliki (od mojego mulowatego jezdzenia w zakresach 1200-2000rpm i na trasie 2800rpm)

kit tam - ja juz powoli sie zastanawiam nad nowym samochodem tego lata

eh, a wlasnie zrobilem mu nowiutkie przewody hamulcowe z miedzi Sad
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:57
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Kupiłem auto w 2010 latem a klekotanie zauważyłem już w niższych temperaturach tego roku.Miał wtedy przejechane jakoś 110 tyś km/o ile to prawdziwy przebieg Smile /I przez te 3,5 roku musze powiedzieć,że to klekotanie sie nie powiększyło.Wydaje mi się,że jazda na takich niskich obrotach jak napisałeś to szkodzi silnikowi,bo te silniki lubią wyższe obroty.Ja staram się jeździc zawsze w okolicach 2000, czasami go też podgonię do 4000.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 18:25
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


lacky66 napisał:
Kupiłem auto w 2010 latem a klekotanie zauważyłem już w niższych temperaturach tego roku.Miał wtedy przejechane jakoś 110 tyś km/o ile to prawdziwy przebieg Smile /I przez te 3,5 roku musze powiedzieć,że to klekotanie sie nie powiększyło.Wydaje mi się,że jazda na takich niskich obrotach jak napisałeś to szkodzi silnikowi,bo te silniki lubią wyższe obroty.Ja staram się jeździc zawsze w okolicach 2000, czasami go też podgonię do 4000.


u kurde - to jeszcze dluzej zezdzisz z tym klekotaniem niz ja Smile

Zastanawiajace - uszkodzona czesc - a dziala przez tyle lat w niezmienionym (nie pogorszonym) stanie

Ja ostatnio dalem swojej RAV..... EKHM - popalic do 3000rpm (EKHM - gdyz przy 4000rpm to pewno silnik z ramy mu by wypadl Smile )

i troche ucichly klekotania o porankach - zatem moze mam cicha nadzieje na zatkane kanaliki ktore ten Ceramizer moze odblokuje

kit wie

A jaki olej mu lejesz?
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 21:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


castrol magnatec 5W 40 i wymiana co rok bez względu na przebieg/ a robie rocznie średnio od 8 do 10 tyś./
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 22:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


lacky66 napisał:
castrol magnatec 5W 40 i wymiana co rok bez względu na przebieg/ a robie rocznie średnio od 8 do 10 tyś./


no ja robie jakos 12tys i tak samo ten 5W40 - i jak napisalem - kupujac samochod od jakiegos dealera - ktory wymienil samemu olej - domyslam sie ze wpakowal mu najtanszy pewno mineralny olej (ktory szybko sie zrobil "czarny")

i........ jezdzilem tak przez prawie rok, i NIC nie klekotalo - zaczelo wlasnie po tym 5W40 full syntetyk

kurde - czyz bysmy jezdzili na ciulowych olejach? Castrol zaleca full syntetyk - ale jak mnie nie myli Toyota zaleca pol syntetyk? i nie pamietam tylko klasy jego.

mega ciekawe - bo kurde nam klekocza zawory, ktore dawno powinny pasc - a one od lat niezmieniono klekotaja i nic im nie jest


[cenzura] - ja latem leje jej pol syntetyk i oryginalny filtr Toyota - bo obecnie go mam i widze po tak dlugim czasie jak nadal ten olej jak nowy (w srodku nie ma jakis ciulowych papierkow czy tekturki tylko jakis specjalny material
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 12:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


Toyota poleca 5W 30,który jest jeszcze rzadszy i szybciej dochodzi do zerwania tego tzw.filmu olejowego w silniku.A jaki masz całkowity przebieg auta?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 23:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


lacky66 napisał:
Toyota poleca 5W 30,który jest jeszcze rzadszy i szybciej dochodzi do zerwania tego tzw.filmu olejowego w silniku.A jaki masz całkowity przebieg auta?


pyknie mu niedlugo 160tys. A twoj? Smile

Jestem mega ciekaw tego Ceramizera - w szczegolnosci ze mega drogi byl - a najgorsze ze bede musial meczyc przez te 1500km - czyli jakos na moje oko...... niecaly miesiac?

W dodatku dodam ze od 2 lat uzywam tego dodatku do uleju STP - ale pojezdzilem raz odrazu po zmianie oleju bez tego dodatku i tak samo klekocze - zatem ten STP odpada.

Uzywalem takze srodka do spuszczania oleju - ale mysle ze za slabo dalem mu w palnik robiac ta procedure - bo trzeba z tym srodkiem meczyc silnik na jakos 2500obr przez jakos 15 min - a ja dalem mu jakos 2200rpm i moze te kanaliki sie nie doczyscily - kit wie - ja juz jestem zielony - moze poprostu trzeba wymienic te zawory

ie - ale jakby mi tak dzialala ta RAV przez kolejne 4 lata - to bylbym MEGA happy
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 17:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


zatem po przejechaniu jakos niecale 200km na tym Ceramizer musze powiedziec...... zero poprawy jesli chodzi o klekotanie na zimnym silniku - a nawet lekkie pogorszenie. Ogolnie nie obarczam wina tego preparatu z dwoch powodow:

1. Zbyt pozno zaaplikowany - po jakos 2 latach takiej sytuacji

2. No i wlasnie z powyzszego powodu - zbyt duze juz "zniszczenia"



ALE!!! Silnik dostal MEGA kopa - no moze nie takiego ze z 125koni zrobilo sie 200 - ale NAPEWNO nie jest to efekt placebo - ogolnie cisnac w gaz (nawet 50%) pojawia sie u mnie japa usmiechnieta jak czuje jak sie rwie

Coprawda do tych zalecanych 1500km co musze przejechac jeszcze dluuuuga droga - ale ogolnie ciemno widze ta "samo-naprawe"

Najgorsze mnie martwia powiklania zwiazane z jezdzeniem z tym klekotaniem (chodzi o koszty pozniejszej naprawy)

ogolnie tu pisza
Kod:
http://www.ceramizer.pl/poradniki/Halasujace-hydrauliczne-popychacze-zaworow.pdf
"zjechany wał", wspomniane szklanki, i wypalone gniazda zaworow - a to mi brzmi na koszt......... wartosci polowy samochodu

Wniosek - przychodzi lato, pozbywam sie tego egzemplarza


I najgorsze mnie martwi ze przy nowej bryce to samo moze wystapic, a tyle juz wpakowalem w ten samochod

Kit tam - niech mu ziemia lekka bedzie

P.S. Na 100% bede wstrzykiwal ten Ceramizer do nowego samochodu - i to odrazu po wymianie oleju - czyli odrazu wylewam swinstwo na ktorym ktos tam jezdzil.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 20:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) "klekocza szklanki" kolo zaworow


ogolnie zaczynam sie juz smiac sam do siebie Smile

w moim silniku znajduje sie juz:

- zwykly olej 5W40
- STP
Kod:
http://www.stp.com/products/oil-additives/oil-treatment/

- Ceramizer
Kod:
http://www.ceramizer.pl/content/view/30/42/#Ceramizer%20do%20czterosuwowych

- i........ od dzis
Kod:
http://www.wynnoil.co.uk/products-wynns-oil-hydraulic-valve-lifter.htm



kurde - nawet najbardziej skomplikowane danie obiadowe nie ma tylu skladnikow Very Happy


"Mechanik Toyoty" uswiadomil mnie ze RAV4 z 2001 NIE ma hydraulicznych popychaczy, a to oznacza tylko regulacje ich!!! Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

112 800

2021r.

42 000 km

śląskie

ToyotaCorolla Verso

19 900

2007r.

202 000 km

łódzkie

ToyotaAuris

51 900

2018r.

116 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System