Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris_ST

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Rav 4, MkIII, 2006 r. 2.0 benz.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 20:35
Temat postu:

Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


Tak jak w temacie, w trakcie jazdy słychać porządne stuknięcie spod podłogi. Dzieje się to na prostej, równej drodze. Przy miejskich prędkościach, najczęściej w trakcie pierwszego kilometra jazdy, czasem przy ruszaniu, jedno stuknięcie. Nie zdarza się to przy każdej jeździe. Czasami sporo jeździmy po mieście, (ja lub żona) i jest cisza, problem występuje całkowicie losowo. Sprawdzałem tłumik, wisi sztywno. Zawieszenie też sprawdzone na szarpakach, cisza. Nie ma to związku z żadną dziurą w jezdni i nie jest to reakcja na wciśnięcie pedału gazu, hamulca lub sprzęgła, czy na skręcenie kół. Komputer nie wyświetla żadnych błędów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to układ przeniesienia napędu na tylną oś, być może wał, albo most? Chociaż po załączeniu napędu na tylną oś nic się specjalnego nie dzieje, żadnych stuków przy ruszaniu lub normalnej jeździe. Co o tym myślicie? Do serwisu mam 50km i nie za bardzo mam czas, żeby tam podjechać. Usterka nie jest zbyt uciążliwa, ale trochę mnie martwi.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


moze metalowa kulka w zbiorniku paliwa? Smile
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 22:57
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


Właśnie, pooglądaj sobie porządnie poduszki pod silnikiem i skrzynią, mocowania wału i.t.p.
Ja w moim jeepie szukałem pół roku padniętej poduchy pod skrzynią, która stukała tylko przy specjalnych obciążeniach i położeniu samochodu.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
QBR

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: RAV4.3 2.0 VVT-i
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


Mam identyczny problem. Szukałem informacji na tym forum. Pomocy co prawda nie uzyskałem:P, ale postanowiłem się podzielić z Wami swoją wiedzą. A więc: miałem identyczne objawy jak u kolegi + zauważyłem pewne problemy z trakcją. Podejrzenia padły więc na zawieszenie. Byłem na stacji kontroli pojazdów sprawdzić zawieszenie. testy moja ravka przeszła pozytywnie(?):\ majster stwierdził ze nic nie zagraża bezpieczeństwu jazdy. Postanowiłem zaciągnąć drugiej opinii u znajomego mecha. Przyczyna znaleziona w 5 min. Zerwany łącznik stabilizatora na wahaczu lewy tył. Można tego nie zauważyć o ile stabilizator jest na swoim miejscu. Aczkolwiek zdecydowanie jest to usterka która ma wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie obecnie, w okresie zimowym. Jutro wymiana feralnej części:) Pozdro
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 20:53
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


QBR napisał:
Mam identyczny problem. Szukałem informacji na tym forum. Pomocy co prawda nie uzyskałem:P, ale postanowiłem się podzielić z Wami swoją wiedzą. A więc: miałem identyczne objawy jak u kolegi + zauważyłem pewne problemy z trakcją. Podejrzenia padły więc na zawieszenie. Byłem na stacji kontroli pojazdów sprawdzić zawieszenie. testy moja ravka przeszła pozytywnie(?):\ majster stwierdził ze nic nie zagraża bezpieczeństwu jazdy. Postanowiłem zaciągnąć drugiej opinii u znajomego mecha. Przyczyna znaleziona w 5 min. Zerwany łącznik stabilizatora na wahaczu lewy tył. Można tego nie zauważyć o ile stabilizator jest na swoim miejscu. Aczkolwiek zdecydowanie jest to usterka która ma wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie obecnie, w okresie zimowym. Jutro wymiana feralnej części:) Pozdro


Swietna robota! Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 20:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DŻEJU

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: RAV4-2.0-2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


QBR napisał:
Zerwany łącznik stabilizatora na wahaczu lewy tył. Można tego nie zauważyć o ile stabilizator jest na swoim miejscu.

Potwierdzam, też to przerabiałem. Stuki były nie wiadomo skąd.

kris_ST - jakiego programu używasz do podłączenia się do RAV-ki ?
Jeśli to nie tajemnica.
Powrót do góry
kris_ST

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Rav 4, MkIII, 2006 r. 2.0 benz.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 18:43
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


Ravka podpinana była do urządzenia diagnostycznego tylko raz, chyba to był tester BOSCHA KTS, nie pamiętam. Błędy nie były sprawdzane w serwisie, ale u mechanika na sąsiedniej ulicy. Koszt diagnozy i kasowania błędów 50 zł.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 22:31
Temat postu:

Re: Toyota RAV4 III stukanie pod podłogą


kris_ST napisał:
Tak jak w temacie, w trakcie jazdy słychać porządne stuknięcie spod podłogi. Dzieje się to na prostej, równej drodze. Przy miejskich prędkościach, najczęściej w trakcie pierwszego kilometra jazdy, czasem przy ruszaniu, jedno stuknięcie. Nie zdarza się to przy każdej jeździe. Czasami sporo jeździmy po mieście, (ja lub żona) i jest cisza, problem występuje całkowicie losowo. Sprawdzałem tłumik, wisi sztywno. Zawieszenie też sprawdzone na szarpakach, cisza. Nie ma to związku z żadną dziurą w jezdni i nie jest to reakcja na wciśnięcie pedału gazu, hamulca lub sprzęgła, czy na skręcenie kół. Komputer nie wyświetla żadnych błędów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to układ przeniesienia napędu na tylną oś, być może wał, albo most? Chociaż po załączeniu napędu na tylną oś nic się specjalnego nie dzieje, żadnych stuków przy ruszaniu lub normalnej jeździe. Co o tym myślicie? Do serwisu mam 50km i nie za bardzo mam czas, żeby tam podjechać. Usterka nie jest zbyt uciążliwa, ale trochę mnie martwi.


ZNALAZLEM DLA CIEBIE IDEALNE ROZWIAZANIE PROBLEMU!!

Kod:
www.youtube.com/watch?v=rgZobRfDEzU



P.S. kris - i inni - polecam dowiedziec sie o skanerze ELM327 - kosztuje GROSZAKI - a samemu mozna sobie robic takie rzeczy co wypisujesz - i UWAGA - w KAZDYM samochodzie po jakos 1999r!!!!!!!

Wielu machanikow KITY wciska ze to kiepski sprzet - a PRAWDA jest taka - iz cala robote wykonuje........ program w smartphone - i wtedy jak ma sie jakis ciulowy takowy program - to FAKT - ciulowe urzadzenie - ale jak ma sie DOBRY program - to tak samo jest to urzadzenie efektywne jak w serwisie samochodowym

Tak wogole to KAZDY uzytkownik samochodu powinien posiadac takowe urzadzenie - tym bardziej iz kosztuje groszaki - i proscizna w obsludze
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

192 900

2022r.

51 257 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

109 900

2022r.

12 856 km

mazowieckie

ToyotaAuris

62 800

2017r.

79 000 km

pomorskie

ToyotaAygo

8 800

2008r.

185 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

5 900

2002r.

158 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System