Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jegerin123

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav 4 2.0, 150ps, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 23:29
Temat postu:

Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Witam

Jestem nowy na forum.

Mam mały problem z moją toyotą. Dzisiaj przy wyprzedzaniu innego auta nagle coś zaczęło rzęzić jakby pod skrzynią biegów. Tak jakbym uderzył gdzieś tłumikiem i dotykałby on do innej blachy, ale w nic nie uderzyłem. Stało się to kiedy miałem gaz wciśnięty w podłogę i wyprzedzałem na trójce na wysokich obrotach. Wszystko działa jak należy, tylko rzęzi właściwie cały czas, z dość dużym nasileniem w okolicach 3-3,3tyś obrotów. Próbowałem na parkingu zlokalizować skąd biegnie dźwięk, ale jest on słyszalny bardziej w środku niż na zewnątrz(tak jakby wewnątrz plastików). Jednak wydaje mi się, że albo pod samą dźwignią do biegów, albo do pół metra w stronę silnika. Dźwięk jest typowym rzężeniem jakie wydaje uszkodzony(wygięty) tłumik kiedy w pewnym zakresie drgań wynikających z obrotów silnika dotyka do innej blachy. Ale zaznaczam, że w nic nie uderzyłem. Jechałem na trójce na wysokich obrotach wyprzedzając TIRa i w pewnym momencie zaczęło rzęzić, że w pierwszym momencie pomyślałem, że coś się stało ze skrzynią biegów. Jednak jak wrzuciłem na luz i zrobiłem "przygazówkę" to zorientowałem się, że to nie skrzynia, tylko coś w okolicy niej.

Co to może być? Mógł się rozciągnąć łańcuszek rozrządu? Czy może jakaś śrubka się poluzowała?

Pozdtrawiam


Ostatnio zmieniony przez jegerin123 dnia Nie 03 Lis 2013, 10:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 23:47
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Cześć ,popraw temat z/g z pkt.10
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 18:52
Temat postu:

Re: Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


jegerin123 napisał:
Witam

Jestem nowy na forum.

Mam mały problem z moją toyotą. Dzisiaj przy wyprzedzaniu innego auta nagle coś zaczęło rzęzić jakby pod skrzynią biegów. Tak jakbym uderzył gdzieś tłumikiem i dotykałby on do innej blachy, ale w nic nie uderzyłem. Stało się to kiedy miałem gaz wciśnięty w podłogę i wyprzedzałem na trójce na wysokich obrotach. Wszystko działa jak należy, tylko rzęzi właściwie cały czas, z dość dużym nasileniem w okolicach 3-3,3tyś obrotów. Próbowałem na parkingu zlokalizować skąd biegnie dźwięk, ale jest on słyszalny bardziej w środku niż na zewnątrz(tak jakby wewnątrz plastików). Jednak wydaje mi się, że albo pod samą dźwignią do biegów, albo do pół metra w stronę silnika. Dźwięk jest typowym rzężeniem jakie wydaje uszkodzony(wygięty) tłumik kiedy w pewnym zakresie drgań wynikających z obrotów silnika dotyka do innej blachy. Ale zaznaczam, że w nic nie uderzyłem. Jechałem na trójce na wysokich obrotach wyprzedzając TIRa i w pewnym momencie zaczęło rzęzić, że w pierwszym momencie pomyślałem, że coś się stało ze skrzynią biegów. Jednak jak wrzuciłem na luz i zrobiłem "przygazówkę" to zorientowałem się, że to nie skrzynia, tylko coś w okolicy niej.

Co to może być? Mógł się rozciągnąć łańcuszek rozrządu? Czy może jakaś śrubka się poluzowała?

Pozdtrawiam



jesli testowales na parkingu samochod - to oznacza ze zapewne stal w miejscu - skrzynia biegow nic nie robi w takim momencie - takze to odpada

Jest to diesel?
Powrót do góry
jegerin123

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav 4 2.0, 150ps, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 20:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Wiem, że skrzynia odpada. Ten dźwięk wydobywa się z okolic skrzyni, ale zależny jest od obrotów. Najbardziej słychać to jak robię przygazówki i silnik przekracza w górę lub w dół zakres 3-3,3tyś obrotów. Takie "brrr" i rzężenie jakby tłumik był wygięty i dotykał do karoserii. Ale z tłumikem jest wszystko ok. Boję się czy to nie coś z łańcuchem rozrządu i promieniuje tak, że słychać to w ten sposób.

Toyota ma silnik 2.0 benzyna
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 23:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Proponuję sprawdzić osłonę katalizatora.Ja miałem coś podobnego, i okazało się,że osłona katalizatora trzymała tylko na 3 śrubach/ a jest ich 6/i przy schodzeniu silnika z obrotów slychać było takie "rzężenie"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 23:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 19:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


jegerin123 napisał:
Wiem, że skrzynia odpada. Ten dźwięk wydobywa się z okolic skrzyni, ale zależny jest od obrotów. Najbardziej słychać to jak robię przygazówki i silnik przekracza w górę lub w dół zakres 3-3,3tyś obrotów. Takie "brrr" i rzężenie jakby tłumik był wygięty i dotykał do karoserii. Ale z tłumikem jest wszystko ok. Boję się czy to nie coś z łańcuchem rozrządu i promieniuje tak, że słychać to w ten sposób.

Toyota ma silnik 2.0 benzyna


lancuch silnika takze odpada gdyz ona znajduje sie W...... silniku Smile a nie w okolicach skrzyni biegow
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCamry

126 900

2022r.

53 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

48 900

2018r.

125 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla Verso

19 900

2007r.

202 000 km

łódzkie

ToyotaAygo

44 900

2021r.

63 739 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

39 900

2011r.

189 999 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System