Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 07:43
Temat postu:

RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Witam.
Posiadam toyotę RAV-4 D4D rocznik 2003, którą mam od nowości.
Przy jeździe na 2,3 lub 4,5 biegu przy mocnym dociśnięciu gazu (przyśpieszaniu) lub przy większym obciążeniu danego biegu w pewnym zakresie obrotów dochodzi dziwne drżenie, buczenie z komory silnika jakby była dziurawa rura wydechowa albo coś wchodziło w rezonans, ale sprawdzana i katalizator też -jest OK. Samochód przyśpiesza dobrze nic nie przerywa czy zrywa. Uszczelniłem plastiki na klapie maski gdzie jest wlot powietrza, ponieważ były tam luzy na kołkach plastikowych,ale to nie jest to.
Cały silnik oklupany, osłuchany i nic. Myślałem o turbinie, ale turbina mechanik powiedział, że jest na razie OK .
Proszę Was o jakieś porady, może ktoś miał taki problem,który nie jest taki uciążliwy, ale daje się we znaki. Po prostu niemiły odgłos podczas jazdy.
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 11:06
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Dziwny objaw, ale daję głowę że to błahostka która może doprowadzać do furii Crying or Very sad
Napisz jaki to jest dźwięk: metaliczny, głuchy, jednostajny, przejściowy, stały itp. to pomoże zdiagnozować problem.

A tak pół żartem pół serio to może odezwie się kolega " the_bart123" on na pewno coś wymyśli może np. aby opukać młotkiem kolejowym w celu zdiagnozowania usterki, albo pocieszy że " toyota Rav4 im starsza tym lepsza" więc może nie nierób nic i jak się jeszcze trochę twoje auto zestarzeje to będzie lepsze jak to wspomniane przez niego... wino Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 11:23
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Jest to dźwięk raczej metaliczny, przejściowy tak jak pisałem w czasie mocnego dociśnięcia gazu np. jadąc 60km/h gaz do dechy ,choć nie musi być wciskanie do dechy, dźwięk wydostaje się tylko w pewnym momencie przyśpieszania na 1-2s..Jest to dźwięk porównywalny do dziury w rurze wydechowej w momencie przygazowania samochodu.
Układ wydechowy wraz z katalizatorem u mnie sprawdzony, opukany.
Myślałem ,że to może katalizator "obluzował" i się już sypie.
Poduszki pod silnikiem tez dobre, auto bezkolizyjne.
Ale... odgłosy wkurzają człowieka.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 16:55
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Górall napisał:
Dziwny objaw, ale daję głowę że to błahostka która może doprowadzać do furii Crying or Very sad
Napisz jaki to jest dźwięk: metaliczny, głuchy, jednostajny, przejściowy, stały itp. to pomoże zdiagnozować problem.

A tak pół żartem pół serio to może odezwie się kolega " the_bart123" on na pewno coś wymyśli może np. aby opukać młotkiem kolejowym w celu zdiagnozowania usterki, albo pocieszy że " toyota Rav4 im starsza tym lepsza" więc może nie nierób nic i jak się jeszcze trochę twoje auto zestarzeje to będzie lepsze jak to wspomniane przez niego... wino Laughing Laughing Laughing


"Niewywoluj wilka z lasu" Very Happy

a zatem Very Happy ........

1. jak chcesz byc pewny szczelnosci wydechu - zatkaj koniec wydechu czyms (nawet reka) jak uslyszysz "pssssss" lub poprostu bedziesz w statnie zatamowac wydech - to znaczy ze jest nieszczelny (jak jest szczelny - silnik musi sie zatrzymac - co nie jest latwe w diesel zrobic reka)

2. U mnie to popiskuje obudowa (nie wiem jak to po polsku nazwac - ang. box) filtra silnika na tych hmmmm..... gumkach wyciszajacych drganiach jego.

ogolnie to polecam w otworzyc klape i poruszac wszystko - napewno nic nie zaszkodzi (poruszac takze i pod silnikiem)

P.S. GRATULUJE przezycia 10 lat z RAV4!!!!!!

Jakies problemy ktore gnebia wielu uzytkownikow RAV4 z takich rocznikow w wersji diesel? Wtryski? zaworki EGR itp. sprzeglo?
Powrót do góry
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 19:53
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Coś mało odpowiedzi. Może rzeczywiście będzie to błahostka.
Oczywiście nie prosiłbym Was o pomoc gdybym wcześniej nie ostukał, opukał silnik i jego komorę oraz sprawdził szczelność układu wydechowego.
Sprawdzałem także połączenie tzw. stożkowe kolektora z rurą wydechową, Oklepane plastiki nadkola i nic.
Może jeszcze gdzieś pod silnikiem gdzie nie widać.
Jeszcze ktoś pomoże>

Toyota oprócz normalnych przeglądów miała wymienione te zaworki SCV przy przebiegu około 70 tyś., wymiana zaworka odpowietrzającego na pompie wtryskowej, bo były odgłosy wycia popiskiwania (ten temat był opisany) oraz był raz problem z mocą podejrzewano jakiś czujnik od turbiny ,ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zniknęło jak ręką odjąć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 19:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sob 31 Sie 2013, 15:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Zobacz do katalizatora może się faktycznie rozleciał ale to bardzo mało prawdopodobne, jest też taka możliwość że poprzedni właściciel miał już zapchany katalizator i usunął z niego wkład ceramiczny ale nie do końca i to właśnie powoduje hałas.
Zobacz też do obudowy filtra powietrza może popuściła śruba.
Niestety pozostaje metoda prób i błędów Sad i tak aż do zwycięstwa Very Happy
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 19 Wrz 2013, 07:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


A jaki przebieg samochodu? Takie nieprzyjemne dźwięki w pewnym zakresie obrotów, przy gwałtownym przyspieszaniu wydaje z siebie zużywające się koło dwumasowe. Może to zły kierunek (oby tak ze względu na koszty), ale ostatnio drążę temat tegoż koła i miałem okazję posłuchać co się dzieje w przy samochodzie i w samochodzie z chwilą uszkodzenia dwumasy. Co prawda nie była to RAVKa ale mechanicy przekonywali mnie, że w każdym samochodzie jest podobnie. Oprócz łomotów przy gwałtownym zwiększaniu obrotów dochodziły nieregularne stukania i czasami "brumienie" na biegu jałowym...Tak jest dopóki dwumasa jeszcze żyje. W ekstremalnych sytuacjach urywają się ślizgi i łączniki w dwumasie i koniec jazdy.... Mam jednak nadzieję, że mój kierunek jest błędny i Twój dwumas jest OK.

Ostatnio zmieniony przez Piotr Seb dnia Pią 20 Wrz 2013, 17:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Wrz 2013, 20:18
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Przebieg samochodu 120 tys. Nie katowany na bezdrożach, dużo wykorzystywany w górach w zimie(wyjazdy na narty)
Takie "brumienie" jest ,ale gdy rozpędzam samochód i mocno dodam gazu to w pewnym momencie na 1 -2s dochodzi ten dźwięk.Na wolnych obrotach jest OK. Był okres paru dni, że wszystko ucichło i powróciło i znowu ucichło i jakby przeszło. Na razie jest cicho, ale martwi mnie dwumas choć na wolnych obrotach nic nie słychać i jak otworzę drzwi od samochodu to nie drżą, nie wchodzą w wibracje jakieś.
Może ma ktoś z Was jakieś jeszcze pomysły choć na te chwile ustało.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 19 Wrz 2013, 21:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


drago68 napisał:
Przebieg samochodu 120 tys. Nie katowany na bezdrożach, dużo wykorzystywany w górach w zimie(wyjazdy na narty)
Takie "brumienie" jest ,ale gdy rozpędzam samochód i mocno dodam gazu to w pewnym momencie na 1 -2s dochodzi ten dźwięk.Na wolnych obrotach jest OK. Był okres paru dni, że wszystko ucichło i powróciło i znowu ucichło i jakby przeszło. Na razie jest cicho, ale martwi mnie dwumas choć na wolnych obrotach nic nie słychać i jak otworzę drzwi od samochodu to nie drżą, nie wchodzą w wibracje jakieś.
Może ma ktoś z Was jakieś jeszcze pomysły choć na te chwile ustało.


mi tez drzy - ale rozdzielona rura tlumika - czasami taka prosta rzecz potrafi zdziwic
Powrót do góry
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Wrz 2013, 11:08
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


the_bart123 napisał:

mi tez drzy - ale rozdzielona rura tlumika - czasami taka prosta rzecz potrafi zdziwic

Co masz na myśli ? tłumik sprawdzałem i katalizator też.
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Pią 20 Wrz 2013, 17:45
Temat postu:

dwumasa


Obym był złym prorokiem ale przebieg 120Tkm to przebieg na dwumas w RAVce. Ponieważ, jak wspomniałem, drążę ten temat ustaliłem w zaprzyjaźnionych warsztatach, że dwumas w d4d wysiada od 70-140Tkm zależnie od stylu jazdy. Bywają przypadki, że dwumas wytrzymuje i 200Tkm, ale to rzadkość. Pierwsze objawy zużycia to nieprzyjemne "brumienie" w środku pojazdu. Początkowo słyszalne przy hamowaniu silnikiem w zakresie niższych prędkości obrotowych oraz dudnienia przy gwałtownym zwiększaniu prędkości obrotowej. Bywa też, że zużywający się dwumas stabilizuje się po pewnym czasie i nieprzyjemne dźwięki mogą ustąpić (chwilowo). Jednak hamując silnikiem w zakresie 1500obr/min i niżej będzie "brumić" w samochodzie. Zgodnie z oceną mechaników można z tym jeździć rozłączając sprzęgło w tym zakresie obrotów przy hamowaniu silnikiem. Również usłyszałem zalecenie aby starać się jeździć powyżej 1600obr/min, jazda z niższymi prędkościami obrotowymi skraca żywotność dwumasy. Tyle udało mi się ustalić. Dalej mam nadzieję, że u Ciebie to nie jest dwumasa. Daj znać jak już coś ustalisz, temat bardzo ciekawy. Dla protokołu dodam, że otworzyłem wątek o dwumasie gdzie napisałem ile co kosztuje. Nie jest to zbyt optymistyczne....
Powrót do góry
dariohed

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): południe PL
Posiadane auto: Rav4 II 2.0 D4D 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 17:01
Temat postu:

RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Witam! Ja już dwa razy borykałem się z problemami "burczenia", za pierwszym razem połamały się zatrzaski we wlocie powietrza w pokrywie silnika nad intercoolerem co powodowało nieprzyjemne buczenie, natomiast za drugim przy wymianie filtra paliwa, sciąnąłem zbiorniczek płynu układu wspomagania, po pewnym czasie wisząc praktycznie na samych przewodach zaczął niemiłosiernie rupotać w zakresie 1500-1800 obr. Na szczęście udało się zlokalizować w miarę szybko przed rozbiórką połowy silnika Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
drago68

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Toyota, RAV4, D4D,poj.1995, rok 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Paź 2013, 20:17
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


Witam:) po dłuższej przerwie.
I tak. Toyota poszła do konserwacji, no bo po prawie 11 latach eksploatacji należało się zrobić =550zł.
Po odebraniu samochodu wszystko ucichło, jazda super bez buczenia i drgań .Przejechałem około 800 km i zauważyłem ,że biegi wchodzą ciężko oraz gdy zapalam na biegu i noga na sprzęgle, to toyota lekko zrywa do przodu. Pojechałem do znajomego mechanika i stwierdził ,że trzeba rozebrać sprzęgło i zobaczyć co jest. po rozebraniu sprzęgła okazało się ,że dwumas całkowicie jest "sklejony"- do wymiany, - tarcza sprzęgła jeszcze OK, ale też już nie wyglądała na dobrą. Zdecydowałem wymienić wszystko w komplecie:
TARCZA SPRZĘGŁA AISIN JAPAN
- DOCISK SPRZĘGŁA AISIN JAPAN
- ŁOŻYSKO SPRZĘGŁA NSK JAPAN
- KOŁO ZAMACHOWE DWUMASOWE AISIN JAPAN

Za komplet z 2-letnią gwarancją wyniósł mnie 2100 zł+ 130 zł za dwa drążki stabilizatora, ponieważ nie można było odkręcić.
Robocizna 400 zł. Nie bawiłem się w żadne zamawianie na all, może trochę taniej...
Gdy po złożeniu wszystkiego, trzeba było zrobić zbieżność i znowu doszedł jeden problem: nie da się ustawić jednego tylnego koła ponieważ nie można odkręcić śruby mimośrodowej, a gdyby ukręcił to znowu 2 dni do tyłu- jeżeli idzie o zamawianie części. Mechanik powiedział,ze śruba droga, ale nie wie ile jeszcze kosztuje a poza tym wymiana jakiś tulei i coś tam chyba jeszcze. Tak jak w innym poście do ,którego z zapytaniem się dołączam: http://toyota.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=196557
Bardzo proszę o jakieś rady co i jak oraz orientacyjne ceny danych podzespołów.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 13 Paź 2013, 21:49
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV-4 dziwne odgłosy z komory silnika, drżenie, buczenie


drago68 napisał:
Witam:) po dłuższej przerwie.
I tak. Toyota poszła do konserwacji, no bo po prawie 11 latach eksploatacji należało się zrobić =550zł.
Po odebraniu samochodu wszystko ucichło, jazda super bez buczenia i drgań .Przejechałem około 800 km i zauważyłem ,że biegi wchodzą ciężko oraz gdy zapalam na biegu i noga na sprzęgle, to toyota lekko zrywa do przodu. Pojechałem do znajomego mechanika i stwierdził ,że trzeba rozebrać sprzęgło i zobaczyć co jest. po rozebraniu sprzęgła okazało się ,że dwumas całkowicie jest "sklejony"- do wymiany, - tarcza sprzęgła jeszcze OK, ale też już nie wyglądała na dobrą. Zdecydowałem wymienić wszystko w komplecie:
TARCZA SPRZĘGŁA AISIN JAPAN
- DOCISK SPRZĘGŁA AISIN JAPAN
- ŁOŻYSKO SPRZĘGŁA NSK JAPAN
- KOŁO ZAMACHOWE DWUMASOWE AISIN JAPAN



Za komplet z 2-letnią gwarancją wyniósł mnie 2100 zł+ 130 zł za dwa drążki stabilizatora, ponieważ nie można było odkręcić.
Robocizna 400 zł. Nie bawiłem się w żadne zamawianie na all, może trochę taniej...
Gdy po złożeniu wszystkiego, trzeba było zrobić zbieżność i znowu doszedł jeden problem: nie da się ustawić jednego tylnego koła ponieważ nie można odkręcić śruby mimośrodowej, a gdyby ukręcił to znowu 2 dni do tyłu- jeżeli idzie o zamawianie części. Mechanik powiedział,ze śruba droga, ale nie wie ile jeszcze kosztuje a poza tym wymiana jakiś tulei i coś tam chyba jeszcze. Tak jak w innym poście do ,którego z zapytaniem się dołączam: http://toyota.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=196557
Bardzo proszę o jakieś rady co i jak oraz orientacyjne ceny danych podzespołów.



ja krece - ja takze chcialem konserwowac moja przedpotopowa RAV4 - w dodatku 2 lata starsza od twojej - mechanik spojzal pod podwozie - i sie usmiechnal - ze spod wylgada jakby wczoraj RAV4 "wyjechala z fabryki"

Sie pytam czy napewno nie konserwowac? Mowi - w sumie jak chcesz mi dac zarobic - to czemu nie - jak myslisz jezdzic tym samochodem przez jakos 10-15 lat - to rob - nie zrobilem Smile

Co do reszty wydojenia twoich pieniazkow - cos nie jestem zdziwiony - ale wspolczuje - mam nadzieje ze planujesz jezdzenia ta RAV4 wlasnie przez nastepne 10-15lat Smile bo ja swoja napewno nie Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

5 700

2001r.

147 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

47 587 km

mazowieckie

ToyotaProace City Verso

114 900

2022r.

50 664 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla Verso

19 900

2007r.

202 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System