Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wymiana SCV



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 17:54
Temat postu:

Wymiana SCV


Olej wymieniony. Zaworek kupiony'Very Happy' . Sławny zielony zaworek kupiony i rozpoczęcie wymiany'Cool'. Odkręciłem zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, odkręciłem rurę zimnego powietrza turbo, odkręciłem wieszak przewodów elektrycznych lekko go odginając aby móc włożyć rękę pomiędzy wiązkę a silnik 'Confused'. Nakombinowałem się, nakląłem a i tak zaworka nie odkręciłem Sad . Dostęp do zielonego zaworka to dramat. Ten co pisał, że to 30min. roboty to chyba miał farta 'Rolling Eyes' . Ja, jak do tej pory oprócz pociętych rąk bez sukcesu 'Sad'. Może ktoś ma jakąś sprytniejszą metodę? Confused
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 20:46
Temat postu:

Wymiana SCV


Wygrałem Very Happy . Uparłem się. Ręce pokaleczone, szczególnie przedramienia. Może jak ktoś ma cieńsze ręce to będzie lepiej. Zaworek nie ruszany od nowego i w związku z tym odkręcenie śrubek mocujących zaworek to strach. W pewnym momencie już chciałem odpuścić bo w głowie była jedna myśl, co się stanie jak ukręcę jedną z tych śrubek. Tak jak pisałem wyżej odkręciłem wszystko co możliwe żeby był lepszy dostęp, popsikałem penetratorem i poczekałem z pół godziny. Później z przyspieszonym biciem serca zerwałem zapieczone śrubki i... udało się. Odkręcenie śrubek to jeszcze nie koniec, bo zawór siedział jak przyssany a nie chciałem zbyt mocno podważać żeby nie zniszczyć powierzchni do której przylega zaworek. Tak czy inaczej obracając prawo lewo i odciągając jednocześnie zaworek wyjąłem go. Wyleciało trochę paliwa... posmarowałem olejem oringi nowego zaworka i włożyłem go na miejsce. Dokręciłem i podpompowałem paliwo pompką na filtrze. Poskładałem i poskręcałem wszystko to co wcześniej rozkręciłem i spróbowałem uruchomić silnik. Zakręcił troszeczkę dłużej niż zwykle i zaskoczył. Wyjechałem na próbę i wygląda na to, że jest OK. Jak ktoś podpowie jak wrzucić fotki to to zrobię bo mam kilka dla potomnych...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 22:10
Temat postu:

Re: Wymiana SCV


Piotr Seb napisał:
Wygrałem Very Happy . Uparłem się. Ręce pokaleczone, szczególnie przedramienia. Może jak ktoś ma cieńsze ręce to będzie lepiej. Zaworek nie ruszany od nowego i w związku z tym odkręcenie śrubek mocujących zaworek to strach. W pewnym momencie już chciałem odpuścić bo w głowie była jedna myśl, co się stanie jak ukręcę jedną z tych śrubek. Tak jak pisałem wyżej odkręciłem wszystko co możliwe żeby był lepszy dostęp, popsikałem penetratorem i poczekałem z pół godziny. Później z przyspieszonym biciem serca zerwałem zapieczone śrubki i... udało się. Odkręcenie śrubek to jeszcze nie koniec, bo zawór siedział jak przyssany a nie chciałem zbyt mocno podważać żeby nie zniszczyć powierzchni do której przylega zaworek. Tak czy inaczej obracając prawo lewo i odciągając jednocześnie zaworek wyjąłem go. Wyleciało trochę paliwa... posmarowałem olejem oringi nowego zaworka i włożyłem go na miejsce. Dokręciłem i podpompowałem paliwo pompką na filtrze. Poskładałem i poskręcałem wszystko to co wcześniej rozkręciłem i spróbowałem uruchomić silnik. Zakręcił troszeczkę dłużej niż zwykle i zaskoczył. Wyjechałem na próbę i wygląda na to, że jest OK. Jak ktoś podpowie jak wrzucić fotki to to zrobię bo mam kilka dla potomnych...


Dobra robota Smile
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 07:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana SCV


Dlatego radziłem aby przed wymianą kupić nowe śruby Wink
Można użyć grzechotki imbusowej bo mało miejsca ale ja najpierw wziąłem długi cienki przecinak i klepnąłem w główkę śruby ( one mają tylko 1 cm. długości), poszło do strzału a śruby założyłem nowe i po kłopocie. Dzięki nowemu zaworkowi autko odżyło silnik jak z salonu i spalanie spadło o 15 % Laughing
Co do zdjęć to też mam problem, nie mogę sobie poradzić, nie wiem dlaczego nie wchodzą... Rolling Eyes
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 11:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana SCV


Górall napisał:
Dzięki nowemu zaworkowi autko odżyło silnik jak z salonu i spalanie spadło o 15 % Laughing
Co do zdjęć to też mam problem, nie mogę sobie poradzić, nie wiem dlaczego nie wchodzą... Rolling Eyes


Nie wiem jak ze spalaniem. Przejadę kilka setek i opiszę wyniki co i jak. Jak ktoś będzie czytał to będzie miał pełną historię bólu. Szkoda tylko, że nie można wrzucać zdjęć (może można ale ja nie wiem jak).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 11:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sebastian87

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2023, 22:11
Temat postu:

Zawór SCV


Odświeże temat,
dziś wymieniałem zawór zielony. trzeba mieć trochę cierpliwości do tego, jeśli ktoś zdecyduje sie samemu wymieniać polecam przygotować sobie Klucz imbusowy 5, najlepiej 2 szt dłuższy i krótszy, grzechotke z końcówką imbus 5, 2 płaskie śrubokręty mniejszy i większy i odkręcić zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, chłodnice powietrza intercoolera oraz tą plastikową osłone silnika która jest pod tą chłodnicą, wykręciłem jeszcze całkiem ten gruby wąż dolotowy i wypiąłem jeden wężyk elastyczny który szedł od pompy wtryskowej w głąb auta, walka jest o każdy centymetr miejsca, jeśli czasem mi sie wydawało że moja dłoń sie tam nie zmieści to zaraz sie przekonywałem że jednak tak nie jest, teraz jest o niebo lepiej, błąd zniknął, autko jeżdzi normalnie, pamiętajcie o odpięciu klem z akumulatora, pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

109 900

2022r.

12 856 km

mazowieckie

ToyotaCorolla Verso

18 900

2005r.

155 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

75 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

50 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

26 900

2010r.

181 288 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System