Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Idle Up



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 11:36
Temat postu:

Idle Up


Dalej walczę z nowym (zaniedbanym) samochodem i co chwila wynajduję coś nowego. Przycisk "Idle Up", zgodnie z zapisami w instrukcji "służy do podwyższania obrotów biegu jałowego w niskich temperaturach. Przycisk powraca do stanu początkowego po wyłączeniu silnika." UU mnie nic się nie dzieje, a przycisk nie powraca do stanu początkowego po unieruchomieniu silnika. Co prawda temperatura zewnętrzna nie ma nic wspólnego z niskimi temperaturami ale przycisk nie powraca do stanu wyjściowego po zatrzymaniu silnika. W bezpiecznikach nie znalazłem żadnego odpowiedzialnego za zabezpieczenie tego układu i w związku z tym pytanie do tych co mają więcej doświadczenia z wymienionym "Idle Up". Jak to działa i jak to sprawdzić?
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 11:58
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


Spokojnie o tej porze roku nigdy ci się nie załączy, bo nie ma takiej potrzeby, muszą być chłodne dni.
Natomiast zimą można go włączać lub wyłączać manualnie a po każdym wyłączeniu stacyjki przekaźnik automatycznie go wyłącza.
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 13:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


Górall napisał:
Spokojnie o tej porze roku nigdy ci się nie załączy, bo nie ma takiej potrzeby, muszą być chłodne dni.
Natomiast zimą można go włączać lub wyłączać manualnie a po każdym wyłączeniu stacyjki przekaźnik automatycznie go wyłącza.


Właśnie w tym problem, że po wyłączeniu stacyjki włącznik pozostaje w pozycji włączonej... tak ma być? Nie świadczy to o jego niesprawności?
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 14:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


... a jakie masz wolne obroty, powyżej 1000 ?
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 17:33
Temat postu:

Idle Up


Poniżej 1000. Jakieś 850. I nic się nie dzieje jak wduszam przycisk.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 17:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 20:16
Temat postu:

Re: Idle Up


Piotr Seb napisał:
Poniżej 1000. Jakieś 850. I nic się nie dzieje jak wduszam przycisk.

Laughing czyli działa PRAWIDŁOWO, pisałem ci przecież że o tej porze roku nikt z nas nie jest w stanie go załączyć, tam jest termik. uniemożliwiający włączanie większych obrotów na ciepłym silniku (w plusowej temperaturze)
Poczekaj do zimy wówczas gdy temp. otoczenia będzie bliżej zera gdy włączysz przycisk "Idle Up" to silnik otrzyma większe obroty czyli około 1200 obr. dzięki temu odpalał będzie szybciej, łatwiej i równo pracował na zimnym silniku.
Załóżmy taką sytuację: auto stoi na dworze w temperaturze otoczenia minus 15 stopni, zapalasz zimny silnik a auto ma standardowe obroty czyli 850 co się dzieje - szarpie silnikiem a dzięki tym wyższym obrotom ( 1200) silnik będzie pracował łatwiej i lepiej do momentu uzyskania wyższej temperatury. Very Happy
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 20:39
Temat postu:

Idle Up


Dzięki Góral za życzliwe odpowiedzi. Wracając do włącznika Idle Up zasada działania jasna. Udało mi się nawet doczytać na jakimś forum anglojęzycznym. Nie wiem tylko jak działa automatyczny powrót włącznika do pozycji początkowej. Jak i kiedy. Z opisu wynika, że po unieruchomieniu silnika włącznik powinien wrócić do pozycji początkowej. Jak to działa u Ciebie. U mnie wciskam przycisk, wyłączam silnik a przycisk pozostaje w pozycji "wciśnięty". Powinien wracać do pozycji początkowej?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 23:13
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


trzeba wymontowac caly silnik z RAV4 - wrzucic go do zamrazalnika na pare godzin - wyciagnac - wlozyc do samochodu i........ przetestowac ten przycisk Smile
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Pon 08 Lip 2013, 16:47
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


the_bart123 napisał:
trzeba wymontowac caly silnik z RAV4 - wrzucic go do zamrazalnika na pare godzin - wyciagnac - wlozyc do samochodu i........ przetestowac ten przycisk Smile

Mądrzy ludzie powiadają, że nie ma głupich pytań ale bywają głupie odpowiedzi... a poza tym nie mam takiej dużej zamrażarki żeby wrzucić silnik a przy tym żona by nie marudziła....
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 08 Lip 2013, 22:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


Piotr Seb napisał:
the_bart123 napisał:
trzeba wymontowac caly silnik z RAV4 - wrzucic go do zamrazalnika na pare godzin - wyciagnac - wlozyc do samochodu i........ przetestowac ten przycisk Smile

Mądrzy ludzie powiadają, że nie ma głupich pytań ale bywają głupie odpowiedzi... a poza tym nie mam takiej dużej zamrażarki żeby wrzucić silnik a przy tym żona by nie marudziła....


e tam - wyrzucisz mieso itp. i zrobi sie cos miejsca

mozesz tez sprobowac wrzucic go do lodowki zamiast zamrazalnika - ale wtedy musisz podkrecic lodowke na Max chlodzenie.

P.S. Zona zrozumie twoj wysilek i poswiecenie Piotrze

P.S. 2. Nie kladz czasami silnika dogory nogami! Bo olej i paliwo wycieknie i jak iskierka pojdzie z kompresora to....... bedziesz lod z sufitu zdzieral a silnik przerobi sie na Frozen-Diesel i bedzie dzialal z abstrakcja wsteczna
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 13:54
Temat postu:

Re: Idle Up


Piotr Seb napisał:
Dzięki Góral za życzliwe odpowiedzi. Wracając do włącznika Idle Up zasada działania jasna. Udało mi się nawet doczytać na jakimś forum anglojęzycznym. Nie wiem tylko jak działa automatyczny powrót włącznika do pozycji początkowej. Jak i kiedy. Z opisu wynika, że po unieruchomieniu silnika włącznik powinien wrócić do pozycji początkowej. Jak to działa u Ciebie. U mnie wciskam przycisk, wyłączam silnik a przycisk pozostaje w pozycji "wciśnięty". Powinien wracać do pozycji początkowej?

Mechanicznie go włączysz (ruch około 2 mm.) ale przekaźnik i tak nie podniesie obrotów latem ze względu na temperaturę Smile
Powrót do góry
ravka

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0 D-4D 2004
Piwa: 40/4
Wysłany: Sro 17 Lip 2013, 18:40
Temat postu:

Re: Idle Up


Piotr Seb napisał:
Przycisk "Idle Up", zgodnie z zapisami w instrukcji "służy do podwyższania obrotów biegu jałowego w niskich temperaturach. Przycisk powraca do stanu początkowego po wyłączeniu silnika." UU mnie nic się nie dzieje, a przycisk nie powraca do stanu początkowego po unieruchomieniu silnika.


Nie wiem z jakiej instrukcji pochodzi ten cytat, bo ja czytałem taką.
Cytat:
"Przy uruchamianiu silnika przełącznik ten jest automatycznie ustawiany w pozycji wyłączenia."


Taki mały szczegół... Wink
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 18 Lip 2013, 08:53
Temat postu:

Re: Idle Up


[/quote]

Nie wiem z jakiej instrukcji pochodzi ten cytat, bo ja czytałem taką.
Cytat:
"Przy uruchamianiu silnika przełącznik ten jest automatycznie ustawiany w pozycji wyłączenia."


Taki mały szczegół... Wink[/quote]

Cytat z instrukcji... ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi jak ten przycisk "pracuje" latem i czy w ogóle coś się z nim dzieje w warunkach wysokich temperatur czekam na zimę i wtedy sam napiszę jak toto działa (o ile działa). Jak na razie nic się nie dzieje z przyciskiem. Po wyłączeniu silnika pozostaje w takiej pozycji w jakiej był przed unieruchomieniem.
Powrót do góry
cybuch87

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Punto/Yaris/Corolla/Fiesta/Rav4
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 20 Lip 2013, 22:43
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Idle Up


o rany "dziewczyny" dajcie spokój Wink



krótko i na temat
Przycisk idle up działa tylko i wyłącznie w niskich temperaturach zarówno jeśli chodzi o podnoszenie obrotów jak i automatycznie wyłączanie się przycisku po wyłączeniu silnika Smile



ogólnie to przy temperaturach + (dodatnich) możemy sobie popstrykać tym przyciskiem stojąc w korku Smile i nic nam to nie zmieni i nie zepsuje Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

58 900

2018r.

85 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

46 990

2021r.

63 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

87 900

2020r.

67 608 km

mazowieckie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie

ToyotaAygo

37 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System