Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 17:03
Temat postu:

D-4d 03' chwilami brak mocy


Witam. Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z Toyotą Rav4 03' z silnikiem 2.0 d-4d. Przebieg 170kkm. Otóz problem istnieje od około 2 lat ale auto jeździło głównie po mieście i problem nie irytował mnie tak jak teraz.

Do rzeczy. Gdy Ravka jest zimna właściwie w 99% wszystko jest okey. Problem polega na tym że gdy się lekko zagrzeje auto zwleka z załączeniem turbiny. Albo po prostu mnie się tak wydaje. Przykład:

Jade na 2 biegu, daje w palnik i nagle mam 3 tys. obrotów. Zmieniam na 3 bieg i auto kompletnie nie ma mocy. Zachowuje się jak wolnossący silnik, jadący pod górkę na niskich obrotach. Coś tam przyspiesza ale jest to ledwo zauważalne. W pewnym momencie (po paru sekundach) jest uderzenie mocy. Auto po prostu wyrywa tak jak powinno. Tak jak wspomniałem dzieje się to na zagrzanym samochodzie i nie zawsze. Czasami się tak stanie a czasami nie. Jest to niezwykle irytujące, szczególnie w momencie wyprzedzania lub w momencie wyprowadzania samochodu z poślizgu.

Co zostało już zrobione:
- TURBO PRESSURE SENSOR - 25819-27010 (wymieniony)
- czujnik ciśnienia turbo 89421-20210 (wymieniony)
- przepływomierz
- wyczyszczony zawór EGR

Z tego co czytałem to Ravka ogólnie ma dużo problemów z mocą. Jednak nie spotkałem się z takimi objawami jakie są u mnie. Mechanik proponuje czyszczenie turiny. Uważa że problemem mogą być zacinające się łopatki turbiny.

Słyszałem że można jeszcze wymienić zaworki SCV.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 18:08
Temat postu:

utrata mocy


Witam. Poczytaj topic "utrata mocy przy 3000obr". Co prawda nie mam tak dramatycznych objawów, ale czasami (szczególnie w upalne dni) po przekroczeniu magicznych obrotów (ok.3000) zaczyna się przyspieszanie i zwalnianie, inaczej mówiąc zaniki mocy. Komputer nic nie wykazał. Tym samym podejrzenie padło na filtr paliwa (i tak go miałem wymienić) oraz zielony zaworek SVC. Dzięki uprzejmości Gorala coraz bardziej jestem przekonany o niesprawności zaworka. Jest na alledrogo za 380zł. Wymiana to nie problem. Poczytałem również inne wypowiedzi w sieci i wiem, że
zaworki SVC to typowa przypadłość tej pompy. W serwisie wymiana to majątek.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 18:16
Temat postu:

Re: D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Witam. Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu problemu z Toyotą Rav4 03' z silnikiem 2.0 d-4d. Przebieg 170kkm. Otóz problem istnieje od około 2 lat ale auto jeździło głównie po mieście i problem nie irytował mnie tak jak teraz.

Do rzeczy. Gdy Ravka jest zimna właściwie w 99% wszystko jest okey. Problem polega na tym że gdy się lekko zagrzeje auto zwleka z załączeniem turbiny. Albo po prostu mnie się tak wydaje. Przykład:

Jade na 2 biegu, daje w palnik i nagle mam 3 tys. obrotów. Zmieniam na 3 bieg i auto kompletnie nie ma mocy. Zachowuje się jak wolnossący silnik, jadący pod górkę na niskich obrotach. Coś tam przyspiesza ale jest to ledwo zauważalne. W pewnym momencie (po paru sekundach) jest uderzenie mocy. Auto po prostu wyrywa tak jak powinno. Tak jak wspomniałem dzieje się to na zagrzanym samochodzie i nie zawsze. Czasami się tak stanie a czasami nie. Jest to niezwykle irytujące, szczególnie w momencie wyprzedzania lub w momencie wyprowadzania samochodu z poślizgu.

Co zostało już zrobione:
- TURBO PRESSURE SENSOR - 25819-27010 (wymieniony)
- czujnik ciśnienia turbo 89421-20210 (wymieniony)
- przepływomierz
- wyczyszczony zawór EGR

Z tego co czytałem to Ravka ogólnie ma dużo problemów z mocą. Jednak nie spotkałem się z takimi objawami jakie są u mnie. Mechanik proponuje czyszczenie turiny. Uważa że problemem mogą być zacinające się łopatki turbiny.

Słyszałem że można jeszcze wymienić zaworki SCV.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Bardzo proszę o pomoc.


Ja tylko dorzuce iz lepiej uwazaj na partaczy zekomo regenerujacych turbo

P.S. mozesz poobracac trubinke turbo palcem - jak nic nie haczy - nic z nim nie kombinuj
Powrót do góry
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


filtr powietrza wymieniam regularnie. Wstyd się przyznać ale problem istnieje od 2 lat i w tym czasie filtr był wymieniony 2-3 razy.

Nie chce regenerować Turbo bo wiem że jak już dmucha to jest okey. Chciałem ogólnie przeczyścić turbine bo może mechanizm sterujący łopatkami w turbinie ma problem czasami i dopiero po chwili ustawi je w odpowiedniej pozycji.

Ale może to nie być wina turbiny, prawda ?

Musze podkreślić że jak już auto dostaje moc to człowiek ją bardzo czuje. Jak strzelenie ze sprzęgła.
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 19:30
Temat postu:

Spadek mocy


Wracam to swoich postów... Też czasami miałem podobne odczucie dodatkowego kopa w momencie jak moc wracała. Jak poczytasz moje posty to będziesz wiedział, że zrobiłem test dynamiczny i ciśnienie doładowania oraz wszystkie inne parametry były ok. Tak przy okazji to czy podłączałeś toyotę pod komputer? Widzę, że z uporem dążysz w kierunku turbo, tak jak ja zaparłem się na filtr paliwa. Co prawda filtr to nie turbo. Jeżeli nie masz problemu z językiem angielskim to poserfuj po innych forach gdzie można wyczytać o problemach z zaworkami SVC. Może masz jakiś zaufany warsztat, który mógłby na próbę zamontować sprawny zaworek? Tak by było najtaniej. Tak przy okazji zgodnie ze słowami Pana Badacza, który męczył moją ravkę, komputer może źle wskazać błąd z chwilą zawieszania, lub zacierania się zaworka. Stąd nawet w serwisie mogą pójść na "chybił - trafił" ale oni mają większe możliwości manewru.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 19:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 22:17
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Ravka była pod kompem dużo razy. Kiedyś był problem bo przywaliłem jej na V biegu przy 2k obrotów. Gdy doszedłem do 2,5/2,7k samochód stracił całkowicie moc, wyskoczyły kontrolki, ledwo chciał podnosić obroty "na luzie". Zjechałem, sprawdziłem olej i ogólnie obadałem silnik. Wężyki ok, nic nie ciekło ani nie śmierdziało więc odpaliłem i wszystko było okey. Została tylko zapalona kontrolka. Błąd silnika krokowego. To była jednorazowa usterka.

U mnie ciśnienia itd. wszystko ok. Chociaż musze im powiedzieć żeby się przejechali autem z kompem na kolanach. Żeby posprawdzać ciśnienie na listwie CR.

Przeczytałem Twoje posty Piotrku ale obawiam się że to nie jest ten sam problem. U mnie nawet bestia na pierwszym biegu potrafi nie mieć mocy. Później dwójka- moc jest stale. Trójka i nie ma mocy. Dziwne

Jest jeszcze taka sprawa że jadę i wszystko okey. Docieram do 3k obrotów i puszczam całkowicie gaz na 1-2 sekund. Następnie gaz do dechy i auto muli.

Ciężka sprawa z tym d-4d
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 22:40
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


tylko test z podłączonym testerem pokaże czego brakuje w momencie utraty mocy najważniejsze rzeczy to ciśnienie paliwa i doładowania wtedy szukamy przyczyny, najczęściej brak ciśnienia paliwa(zawory scv) ale w ciemno niewolno nic wymieniać potrzebna diagnostyka pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 23:11
Temat postu:

brak mocy cdn


Mech toyoty napisał:
tylko test z podłączonym testerem pokaże czego brakuje w momencie utraty mocy najważniejsze rzeczy to ciśnienie paliwa i doładowania wtedy szukamy przyczyny, najczęściej brak ciśnienia paliwa(zawory scv) ale w ciemno niewolno nic wymieniać potrzebna diagnostyka pozdrawiam


Całkowicie się zgadzam. Chociaż u mnie Pan Mechanik jeździł z komputerem na kolanach i nic nie wykazało. Ponoć ten silnik D4D 116KM jest "wredny" do diagnostyki.

"Jest jeszcze taka sprawa że jadę i wszystko okey. Docieram do 3k obrotów i puszczam całkowicie gaz na 1-2 sekund. Następnie gaz do dechy i auto muli."

A to nie może być tak, że jak odpuszczasz gaz to zapotrzebowanie na paliwo zerowe, zaworek odcina paliwo a jak depniesz ponownie źle działający zaworek nie reaguje prawidłowo i silnik nie ma na czym pociągnąć???
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 00:41
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


dla mnie nie jest wredny,jest możliwość ze to zawory,ale trzeba sprawdzić na 100% bo nie są takie tanie pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 07:15
Temat postu:

brak mocy cdn


Całkowicie zgadzam się z postem powyżej. Szkoda wymieniać coś co w ostatecznym rozrachunku może okazać się dobre. Ponieważ od kilku tygodni "studiuje" temat zaworków oraz rozwijając dalej ten topic dla potomnych mam pytanie. Czy w przypadku wadliwego jednego zaworka wymienia się komplet (tak sugerowano w serwisie) czy też wystarczy wymienić zielony (tak podpowiada logika)?
Powrót do góry
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 15:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Na poniedziałek jestem umówiony na czyszczenie turbiny. Zobaczymy jak wyjdzie. Dam znać
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 16:43
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Na poniedziałek jestem umówiony na czyszczenie turbiny. Zobaczymy jak wyjdzie. Dam znać


zycze tobie szczescia - bedzie tobie potrzebne Smile

lepiej sie dokladnie dowiedziec czy ci goscie wiedza co dokladnie robia
Powrót do góry
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 19:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


the_bart123 napisał:
Viktorius napisał:
Na poniedziałek jestem umówiony na czyszczenie turbiny. Zobaczymy jak wyjdzie. Dam znać


zycze tobie szczescia - bedzie tobie potrzebne Smile

lepiej sie dokladnie dowiedziec czy ci goscie wiedza co dokladnie robia


Tu nie można mówić o jakimkolwiek szczęściu. Albo to będzie to albo nie.

Co do poniedziałku to mój mechanik tylko wymontowuje turbine. Zawozi ją do jakiejś firmy w Krakowie która zajmuje się czyszczeniem. Turbina wraca zakładają i testujemy.
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sob 29 Cze 2013, 19:37
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius, masz identycznie objawy uszkodzenia, zatarcia zaworka SCV jak większość posiadaczy RAV4 z podobnym przebiegiem kilometrów. Zaworki maksymalnie wytrzymują około 180 tys. km, Szkoda kasy na remont lub diagnostykę turbiny.
Mam pytanie dodatkowe :czy zużycie paliwa też wzrosło o około 15% Question
Powrót do góry
Viktorius

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Rav4 03' 2.0 d-4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lip 2013, 18:01
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

27 900

2011r.

181 288 km

śląskie

ToyotaYaris

68 900

2022r.

67 688 km

mazowieckie

ToyotaAuris

69 900

2018r.

98 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

62 900

2016r.

160 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

42 900

2021r.

66 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System