Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarasgd

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: saab 9-3 1.9d 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 20:40
Temat postu:

chłodzenie intercoolera


Witam kolegów forumowiczów.Mam takie pytanie:w mojej rav-ce z silnikiem 2.0d4d diesel mam założoną maskę przednią bez wlotu powietrza kierowanego na intercooler,czy jest to rzeczą szkodliwą czy też nie robi to większej różnicy w pracy silnika.Z góry dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


Maska nie posiada wlotu powietrza? Więc czym chłodzony jest inter skoro nie jest omywany przez zimne powietrze. Maska zapewne nie jest od tego modelu
Powrót do góry
jarasgd

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: saab 9-3 1.9d 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 21:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


Zgadza się kolego ta maska nie jest od tego modelu tak kupiłem to auto.Chodzi mi o to czy koniecznie wymieniać tę maskę.W nissanie x treil intercooler jest podobnie zamontowany na silniku a nie ma wlotu powietrza w masce.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 10:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


ogolnie wszystko zalezy jek bedziesz go uzytkowal - jak myslisz o wypadzie w goracym lecie do lasu - ot taki wiekszy offroad - to poprostu "zabijesz" silnik

bo tak teraz w zimie, i tak po ulicach to kompletnie nie masz co sie martwic
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 18:33
Temat postu:

Re: chłodzenie intercoolera


jarasgd napisał:
Witam kolegów forumowiczów.Mam takie pytanie:w mojej rav-ce z silnikiem 2.0d4d diesel mam założoną maskę przednią bez wlotu powietrza kierowanego na intercooler,czy jest to rzeczą szkodliwą czy też nie robi to większej różnicy w pracy silnika.Z góry dzięki za podpowiedzi.

Witam.
Solidnie zastanów się zanim ruszysz takim samochodem w drogę. Turbina osiąga temperatury rzędu 800 stopni Celsjusza !!! Jeżeli nie będzie miała należytego chłodzenia to będziesz musiał szukać nowej turbiny a może nawet silnika. O innych niebezpieczeństwach (żar) aż się boję pisać
Tylko ktoś skrajnie NIEODPOWIEDZIALNY mógł zrobić taką fuszerkę !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 18:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 19:30
Temat postu:

Re: chłodzenie intercoolera


Górall napisał:
jarasgd napisał:
Witam kolegów forumowiczów.Mam takie pytanie:w mojej rav-ce z silnikiem 2.0d4d diesel mam założoną maskę przednią bez wlotu powietrza kierowanego na intercooler,czy jest to rzeczą szkodliwą czy też nie robi to większej różnicy w pracy silnika.Z góry dzięki za podpowiedzi.

Witam.
Solidnie zastanów się zanim ruszysz takim samochodem w drogę. Turbina osiąga temperatury rzędu 800 stopni Celsjusza !!! Jeżeli nie będzie miała należytego chłodzenia to będziesz musiał szukać nowej turbiny a może nawet silnika. O innych niebezpieczeństwach (żar) aż się boję pisać
Tylko ktoś skrajnie NIEODPOWIEDZIALNY mógł zrobić taką fuszerkę !


Nie no - bez paniki - jak mu sie wlaczy kontrolka przegrzania to odrazu zatrzymuje samochod i otwiera maske - tyle co moze sie stac to to ze sobie bedzie musial dosc dlugo poczekac na ostygniecie silnika
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 09:38
Temat postu:

Re: chłodzenie intercoolera


the_bart123 napisał:
Górall napisał:
jarasgd napisał:
Witam kolegów forumowiczów.Mam takie pytanie:w mojej rav-ce z silnikiem 2.0d4d diesel mam założoną maskę przednią bez wlotu powietrza kierowanego na intercooler,czy jest to rzeczą szkodliwą czy też nie robi to większej różnicy w pracy silnika.Z góry dzięki za podpowiedzi.

Witam.
Solidnie zastanów się zanim ruszysz takim samochodem w drogę. Turbina osiąga temperatury rzędu 800 stopni Celsjusza !!! Jeżeli nie będzie miała należytego chłodzenia to będziesz musiał szukać nowej turbiny a może nawet silnika. O innych niebezpieczeństwach (żar) aż się boję pisać
Tylko ktoś skrajnie NIEODPOWIEDZIALNY mógł zrobić taką fuszerkę !


Nie no - bez paniki - jak mu sie wlaczy kontrolka przegrzania to odrazu zatrzymuje samochod i otwiera maske - tyle co moze sie stac to to ze sobie bedzie musial dosc dlugo poczekac na ostygniecie silnika

A jak nie zauważy kontrolki, apropo ... takiej kontrolki przegrzania nie ma.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wegi0

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaszuby/pomorskie
Posiadane auto: RAV 4 II D-4D 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 20:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


Witam, jeszcze raz zadam pytanie kolegi jarasgd odnośnie maski bez wlotu powietrza (od benzyniaka). Mam te RAVkę (po kilku postach kolegi jarasgd zorientowałem się, że od Niego pochodzi mój nowy nabytek Wink ). Skoro tak ważny jest ten wlot to dlaczego w modelach Avensis, Avensis Verso i prawdopodobnie Corolle itp maski są bez wlotu, a IC położony jest identycznie?

pozdrawiam kolegę jarasgd z forum i proszę o sensowne odpowiedzi Wink
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 08:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


wegi0 napisał:
Witam, jeszcze raz zadam pytanie kolegi jarasgd odnośnie maski bez wlotu powietrza (od benzyniaka). Mam te RAVkę (po kilku postach kolegi jarasgd zorientowałem się, że od Niego pochodzi mój nowy nabytek Wink ). Skoro tak ważny jest ten wlot to dlaczego w modelach Avensis, Avensis Verso i prawdopodobnie Corolle itp maski są bez wlotu, a IC położony jest identycznie?

pozdrawiam kolegę jarasgd z forum i proszę o sensowne odpowiedzi Wink

Podstawowa wiedza jest taka że w osobówkach silnik pracuje w innych warunkach, tak np. silnik nie ma obciążenia dużą masą, dwoma dyframi czyli napędem 4x4. można by tak wymieniać nieskończoność ale ... Rolling Eyes
Powrót do góry
wegi0

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaszuby/pomorskie
Posiadane auto: RAV 4 II D-4D 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 12:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


Ok, ja to wszystko rozumiem i wiem jak działa intercooler. Chciałbym mieć pewność, że jakieś, chociaż szczątkowe powietrze dociera do niego. Według mnie nie można przesadzać ze zdaniem, że bez chłodzenia turbina ma taki "żar" że się od razu zatrze. Z tego co wiem jest tam Garret (podobnie jak w VW) i tam są silniki z intercoolerem i bez - sam miałem TD bez IC, po prostu jest mniejsza moc wyrażona w KM.

Chyba jednak nie będe ryzykował i zamienię maski.

Jeśli już zdecyduje się na wymiane maski, to czy była róznica w ich konstrukcji (mocowaniu itp) przed i po lifcie?
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 16:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) chłodzenie intercoolera


Skoro producent przewiduje maskę z wlotem do IC to widocznie tak musi być bo jaki sens miałoby robienie dwóch rodzajów maski do jednego typu auta z danym silnikiem. To nie jest tylko jakiś zestaw tuningowy czy walor estetyczny. Sprawa wydaje się jasna maska była z jakiś powodów wymieniona a że była akurat pod ręką ta bez wlotu to ją założono i do ludzi. Jak zwykle pewnie chodziło o pieniądze i tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

55 900

2018r.

77 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

149 800

2019r.

73 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

134 900

2022r.

22 185 km

mazowieckie

ToyotaAuris

51 900

2018r.

112 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System