Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Rav4 2013



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mucha3m

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Toyota rav4 2013 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 23:21
Temat postu:

Rav4 2013


Hej,
Przez ostatnie 3 miesiace bylem przekonany do zakupu bmw x1 z 2012t,
Wczoraj przez przypadek pojawilem sie w toyota i zobaczylem rav4 z 2013. Interesuje mnie czy ktos z Was juz nia jezdzi I jakie macie opinie na ten temat. Interesuje mnie szczegolnie diesel 2.2 150km
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 00:06
Temat postu:

rav


Plastikowe auto, przekombinowane - fatalna trakcja - kompletnie nie warte tych pieniędzy !!! Koniecznie się przejedz i CZAR pryśnie... Ze nie wspomnę o spadku wartości;) już za brama te 40 tys fruuuuu


Zainteresuj się Audi Q3
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
mucha3m

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Toyota rav4 2013 2.2
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 00:32
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2013


Jechalem (dystans okolo 2-3km), x1, q3, ix35, rav4, grand vitara, porownalem ceny do wyposarzenia i komfortu jazdy. Bmw majlepiej na szosie, ale nie zjezdzaj z drogi, q3 tragedia I wlasciwie rav4 bylem zadowolony. Nie jest to auto sportowe, ale jedzie sie milo 4x4 daje poczucie bezpieczenstwa, malo pali i jest naprawde wygodne. Miejsca w bagazniku tez jest sporo.
Powrót do góry
3kor

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WaWa
Posiadane auto: Rav4 `13
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:40
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2013


2,o benzyna, 4x4, CVT, Premium, kupiona miesiąc temu 1000 km na liczniku.
Wrażenia:
- jakość wykonania 4/5
- jakość materiałów 4/5
- design dyskusyjny ale mnie się podoba Smile
- ergonomia 4/5
- skrzynia biegów (wymaga przyzwyczajenia) 5/5
- silnik: przyspieszenie ok 10/11 sek, średnio głośny (dla mnie mógłby być cichszy)
- ilość i rozplanowanie miejsce wewnątrz 5/5
- spalanie: miasto 11,5l, trasa 9l
- zawieszenie: dość twarde, świetnie trzyma się drogi ale bardzo głośne na wybojach Sad dla mnie niestety to porażka i najsłabszy punkt samochodu.
- system multimedialny: 4/5
- klimatyzacja: 4/5

Tak więc w sumie jest dość przyzwoicie.

Porównywałem Rav4 (dużo jeździłem) z CRV i MX5.
Wybrałbym zdecydowanie MX5 (niesamowita frajda z jazdy) gdyby nie znacząco mniejsza ilość miejsca w środku i wyjątkowo niewygodna tylna kanapa.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
RAV42013

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: RAV4 2013 2.2 CAT 150KM automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 17:34
Temat postu:

RAV4 2013 2.2 diesel 150KM, 4x4, automat


Kupiona w kwietniu 2013 prawie 10000 km na liczniku,
Wrażenia:
- jakość wykonania 4/5, za dużo plastiku w części bagażnika
- jakość materiałów 4/5, ostrożnie z elementami koloru mosiądz
- ergonomia 4/5 - część przycisków zbyt nisko umiejscowiona w środkowej konsoli jak np. podgrzewania silnika
- skrzynia biegów automat 5/5 (rewelacja łopatki przy kierownicy)
- przyspieszenie do 100 ok 10s automat, z łopatkami około 9s
- silnik trochę głośniejszy niż w poprzedniku mojejToyocie Avensis, mimo że ten sam, zapewne różnica jest w wyciszeniu komory silnika
- ilość i rozplanowanie miejsce wewnątrz 5/5, wygodne fotele trzymają dość dobrze po bokach wjeżdżając w zakręty, rewelacyjne regulowane tylne dzielone oparcie w drugim rzędzie, dzięki temu możemy wygodnie się oprzeć lub mieć dość dużą przestrzeń bagażnika w górnej linii siedzenia (to mnie m.in przekonało do tego modelu)
- spalanie: miasto/trasa 9.5-10l, trasa 8.5-9l - jazda dynamiczna
- zawieszenie: trochę jeszcze twarde ale znacznie mniej niż w Avensis kombi, za to auto świetnie trzyma się drogi, niestraszne kałuże i koleiny, w zakrętach rewelacja, dobrze że fotele trzymają Wink, niestety zawieszenie nie lubi asfaltowych wybojów słyszę jak czasami pracują uszczelki przy drzwiach i szybie po mojej lewej stronie, trochę to denerwujące jak na auto tej klasy
- hamulce 4/5 - była naprawa gwarancyjna, pojawiły się opiłki na klockach i w traczach, (wada fabryczna) serwis wykrył to i bez wahania zaproponował wymianę, tym samym zgłoszony przez mnie problem głośniej pracy klocków hamulcowych został rozwiązany
- system multimedialny: 4/5, przejrzysty dla oka komputer pokładowy
- klimatyzacja: 4/5, po 9tys. musiałem wymienić filtr i poddać odświeżeniu cały układ, a jeździłem 90% non stop na włączonej klimie, takie mieliśmy lato, problem dotyczy niestety skroplin które nie spływają po zgaszeniu silnika na klimie, powietrze przy ponownym uruchomieniu staje się przez chwilę nie świeże, rada z serwisu wcześniej wyłączać klimę przed zgaszeniem silnika, rozśmieszyło mnie to ale cóż tak się ma jak ryzykuje kupno nowego modelu z I serii produkcji.
Polecam wziąć przy zakupie gwarancje na 5 lat, a mam już 4 letnie doświadczenie z poprzednią moja toyotą.

Generalnie jestem zadowolony z nowego modelu RAV4. Skrzynia automat komfort i wygoda dla rąk i nóg, teraz przekonałem się dlaczego nikt nie chce zrezygnować z automatu bo przesiadając się do manuala każdemu choć raz zdarzyło się zapomnieć i złapać kangura hehe

Mimo drobnych niedoskonałości kupiłbym ją ponownie Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 17:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2015, 21:32
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2013


Bardzo ciekawe i praktyczne informacje. Dla mnie szczególnie interesujące bowiem za kilkanaście dni odbieram zamówioną nowiutką RAV4 też z silnikiem 2,2 litra D-CAT i z automatyczną skrzynią biegów. Dodatkowo zamówiłem powerboxa oferowanego przez Toyotę do tego silnika pod nazwą Power Boost, który na żądanie (po włączeniu przycisku Sport) podnosi moc silnika do 190 KM i max. moment obrotowy do 410 Nm. Zobaczymy jak to będzie "chodziło" oczywiście dopiero po lekkim dotarciu silnika. Napiszę później o tym kilka słów, a po przebiegu 5-6 tys km, kiedy silnik i wszystkie mechanizmy "ułożą się" myślę, że pojadę na hamownię silnikową i sprawdzę moc i moment obrotowy zarówno z włączonym Power Boostem jak i wyłączonym. Zobaczymy na ile rzeczywiste wartości będą miały odniesienie do deklarowanych przez Toyotę i producenta Power Boosta czyli niemieckiej firmy tuningowej J-Sport Automotive GmbH z Kolonii.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto


ToyotaYaris

58 990

2020r.

78 000 km

śląskie

ToyotaAuris

18 800

2008r.

198 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

164 900

2019r.

52 397 km

mazowieckie

ToyotaAuris

49 900

2017r.

58 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System