Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 17:44
Temat postu:

Wskaźnik paliwa


Czy to normalne że po zatankowaniu np. do połowy wskaźnik paliwa wskazuje dokładnie 1/2 zbiornika,po czym po pzrejechaniu 2 kilometrów zgaszeniu auta i odpaleniu ponownie powiedzmy po godzine jest już sporo poniżej 1/2 na wskaźniku?
I to nie chodzi że gdzieś to paliwo wylatuje po prostu tak zachowuje się wskaźnik.
Nie raz mam tak że jak jest mało ropy odpalam auto świeci się rezerwa,przejadę kilkanaście kilometrów rezerwa gaśnie i wskażnik powoli ale idzie do góry do 1/4 zbiornika.Czyli raz zawyż raz zaniża.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 19:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


u mnie tez jest taka wariacja - ale to max o powiedzmy 3-4mm ruch wskaznika

ktos mi kiedys powiedzial ze w RAV4 zbiornik paliwa jest przedzielony na pol i sie przelewa z jednej czesci do drugiej - czy to prawda - nie wiem

W kazdym badzrazie w mojej RAV4 2001 benzyna - tak samo jest

Wogole smieszne jest jak mam iles tam paliwa (powiedzmy pol zbiornika) zjade go do prawie zera i jak odkrecam korek to jak "odkurzacz" zasysa powietrze Smile
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


the_bart123 napisał:
u mnie tez jest taka wariacja - ale to max o powiedzmy 3-4mm ruch wskaznika

ktos mi kiedys powiedzial ze w RAV4 zbiornik paliwa jest przedzielony na pol i sie przelewa z jednej czesci do drugiej - czy to prawda - nie wiem

W kazdym badzrazie w mojej RAV4 2001 benzyna - tak samo jest

Wogole smieszne jest jak mam iles tam paliwa (powiedzmy pol zbiornika) zjade go do prawie zera i jak odkrecam korek to jak "odkurzacz" zasysa powietrze Smile

Nasze Rav4 posiadają dwa zbiorniki paliwa, połączone wężami to standard, wystarczy że przy małej ilości paliwa auto postawimy na nierównym terenie to już mamy inny odczyt.
Próżnia zawsze tworzy się w zbiorniku ze względów bezpieczeństwa.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 20:21
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


Górall napisał:
the_bart123 napisał:
u mnie tez jest taka wariacja - ale to max o powiedzmy 3-4mm ruch wskaznika

ktos mi kiedys powiedzial ze w RAV4 zbiornik paliwa jest przedzielony na pol i sie przelewa z jednej czesci do drugiej - czy to prawda - nie wiem

W kazdym badzrazie w mojej RAV4 2001 benzyna - tak samo jest

Wogole smieszne jest jak mam iles tam paliwa (powiedzmy pol zbiornika) zjade go do prawie zera i jak odkrecam korek to jak "odkurzacz" zasysa powietrze Smile

Nasze Rav4 posiadają dwa zbiorniki paliwa, połączone wężami to standard, wystarczy że przy małej ilości paliwa auto postawimy na nierównym terenie to już mamy inny odczyt.
Próżnia zawsze tworzy się w zbiorniku ze względów bezpieczeństwa.


O WLASNIE - to chyba od ciebie Goral sie dowiedzialem o tym Smile

A wymieniales kiedys plyn chlodniczy w RAV4? Smile

Nikt tu chyba takiej czynnosci nie robil - albo nie chce powiedziec Smile A robic sie to powinno co dwa lata - niby prosta sprawa - ale jednak by to zrobic dobrze - trzeba sie na tym dobrze znac
Powrót do góry
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 21:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


the_bart123 u mnie jest to mniej więcej tak że z 1/2 spada w połowe między 1/2 a 1/4.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 08:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


ravex napisał:
the_bart123 u mnie jest to mniej więcej tak że z 1/2 spada w połowe między 1/2 a 1/4.

"ravex" nie jestem pewien jak to precyzyjnie wygląda wygląda w twoim przypadku, ale jeżeli jest to gwałtowny spadek bez konkretnego powodu takiego jak np. przechył auta, brak paliwa, to może to być walnięty wskaźnik przy zegarach, ale nie koniecznie, mógłbyś też sprawdzić czujnik w zbiorniku i bardzo delikatnie przeczyścić wskaźnik czujnika paliwa a konkretnie poszczególne "cele" (takie cieniutkie, poziome srebrne druciki) pędzelkiem z naftą a przy okazji wyczyścić kosz smoka z wosku i innych szumowin.
W tym celu trzeba zdemontować tylne siedzenie pasażera (ale najwygodniej obydwa) podnieść dywanik wygłuszenia, i tam zobaczysz okrągły metalowe talerz. Należy go zdjąć bardzo delikatnie podważając - ponieważ jest on przyklejony specyficzną masą którą można go ponownie przykleić przy montażu, wystarczy przesmarować rozpuszczalnikiem "NITRO".
Następnie odkręcić mocowanie czujnika bezpośrednio w baku. (najpierw dokładnie oczyść te okolice z piasku)
Za kierowcą będzie to osłona czujnika i smoka, natomiast za siedzeniem pasażera w drugim baku jest też osłona ale tylko do czujnika drugiego zbiornika, ponieważ tam nie ma już smoka.
Naprawdę to żadna filozofia z łatwością można to zrobić samem Laughing
Powrót do góry
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 28 Maj 2013, 15:52
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


Dzięki Górall będzie czas to zobacze co da się zrobić.
A precyzyjnie to w moim przypadku wygląda tak:
Tankuję jest dokłanie pełny zbiornik po pierwszym przekręceniu kluczyka wskazówka wychodzi aż po za skalę,jadę do domu odstawiam auto na kilka godzin i po ponownym przekręceniu kluczyka pokazuje już między 3/4 a4/4 zbiornika.Analogicznie jest po zatankowaniu dowolnej ilości paliwa i to za każdym razem.
Powrót do góry
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 09:28
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


Dzisiaj zrobiłem dwa zdjęcia które pokazują to co mnie tak irytuje.

http://zapodaj.net/c73b4eed9c073.jpg.html

http://zapodaj.net/dc62a30ebe017.jpg.html

Na pierwszym widać wskaźnik zaraz po zatankowaniu natomiast na drugim po przejechaniu 4km zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika (jak bym nie zgasił to pokazywałby tak jak na pierwszej fotce)
Jak na razie nie miałem czasu się tym zająć chodzi mi o poradę kolegi @Górall
I tak przy każdym tankowaniu Twisted Evil Może jeszcze jakieś pomysły.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 17:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wskaźnik paliwa


ravex napisał:
Dzisiaj zrobiłem dwa zdjęcia które pokazują to co mnie tak irytuje.

http://zapodaj.net/c73b4eed9c073.jpg.html

http://zapodaj.net/dc62a30ebe017.jpg.html

Na pierwszym widać wskaźnik zaraz po zatankowaniu natomiast na drugim po przejechaniu 4km zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika (jak bym nie zgasił to pokazywałby tak jak na pierwszej fotce)
Jak na razie nie miałem czasu się tym zająć chodzi mi o poradę kolegi @Górall
I tak przy każdym tankowaniu Twisted Evil Może jeszcze jakieś pomysły.


obejzalem fotki - i powiem tobie (tak jak juz tobie powiedzialem) mam TAK SAMO Smile nawet majac benzyne 1.8 (czyli niby ten sam samochod co ty - ale zupelnie inny)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 17:49
Temat postu:

wskaźnik


Wskaźnik paliwa to nic innego jak cewki układu magnetycznego we wskaźniku i płytki oporowe w zbiornikach. Większość wskaźników paliwa działa wg tej zasady. W czasie jazdy (bez nagłych podskoków i przechyłów) układ magnetyczny cewki stabilizuje się i ma zapotrzebowanie na prąd nieco niższe niż w czasie ponownego włączenia zasilania. To tak jak z uruchamianiem każdego urządzenia elektromagnetycznego, pierwsze zamknięcie obwodu powoduje przepływ prądu o większym natężeniu i po chwili układ stabilizuje się. Ponieważ w układzie pomiaru paliwa prąd źródła jest wielkością prawie stałą, tym samym wskazówka wskaźnika "uniesiona" jest przez cewkę nieco niżej. Dlatego w większości samochodów na końcu jazdy wskaźnik pokazuje nieco więcej paliwa a po ponownym włączeniu zasilania (po pełnym rozmagnesowaniu cewki wskaźnika) wskaźnik nie jest przesuwany lub unoszony na taką samą wysokość.
U Ciebie rzeczywiście może to być denerwujące. Można z tym żyć i założyć, że ten typ tak ma. Dla pewności podążyłbym tropem "Górala" i wyczyścił czujniki paliwa w zbiornikach. Jeżeli to nic nie da spróbuj z tym żyć i ciesz się, że nie masz nic więcej do naprawy....
Ponieważ miałem problemy z mocą silnika, szukałem niedrożności lub blokad w układzie paliwowym i tak jak pisał "Góral" wyjęcie czujników to nie problem. Dużo mniej pracy i lepszy dostęp niż w wielu innych samochodach... Moja rada jest jednak taka. Nie grzeb i nie przejmuj się błędami pomiarowymi wskaźnika a paliwa wlewaj tyle abyś zawsze szczęśliwie dojechał do celu....
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 19:22
Temat postu:

Re: wskaźnik


Piotr Seb napisał:
Wskaźnik paliwa to nic innego jak cewki układu magnetycznego we wskaźniku i płytki oporowe w zbiornikach. Większość wskaźników paliwa działa wg tej zasady. W czasie jazdy (bez nagłych podskoków i przechyłów) układ magnetyczny cewki stabilizuje się i ma zapotrzebowanie na prąd nieco niższe niż w czasie ponownego włączenia zasilania. To tak jak z uruchamianiem każdego urządzenia elektromagnetycznego, pierwsze zamknięcie obwodu powoduje przepływ prądu o większym natężeniu i po chwili układ stabilizuje się. Ponieważ w układzie pomiaru paliwa prąd źródła jest wielkością prawie stałą, tym samym wskazówka wskaźnika "uniesiona" jest przez cewkę nieco niżej. Dlatego w większości samochodów na końcu jazdy wskaźnik pokazuje nieco więcej paliwa a po ponownym włączeniu zasilania (po pełnym rozmagnesowaniu cewki wskaźnika) wskaźnik nie jest przesuwany lub unoszony na taką samą wysokość.
U Ciebie rzeczywiście może to być denerwujące. Można z tym żyć i założyć, że ten typ tak ma. Dla pewności podążyłbym tropem "Górala" i wyczyścił czujniki paliwa w zbiornikach. Jeżeli to nic nie da spróbuj z tym żyć i ciesz się, że nie masz nic więcej do naprawy....
Ponieważ miałem problemy z mocą silnika, szukałem niedrożności lub blokad w układzie paliwowym i tak jak pisał "Góral" wyjęcie czujników to nie problem. Dużo mniej pracy i lepszy dostęp niż w wielu innych samochodach... Moja rada jest jednak taka. Nie grzeb i nie przejmuj się błędami pomiarowymi wskaźnika a paliwa wlewaj tyle abyś zawsze szczęśliwie dojechał do celu....


Widze ze kolega Piotr dal znowu wyczeprujacy wyklad Smile

Tak trzymaj!! Nauczylem sie cos od ciebie znowu Smile

Browarek dla ciebie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

72 900

2022r.

14 565 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie

ToyotaAygo

39 990

2020r.

50 000 km

śląskie

ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaRAV-4

25 300

2001r.

229 571 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System