Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 22:55
Temat postu:

Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych


Witam, dzis zauwarzylem cos dziwnego - Przednie tarcze (okolo roczne) - zewnetrzna strone prawie nic nie starta, a wewnetrzna znacznie - na moje oko zdrowe 2mm (mocno wyczuwalny kant)

co ciekawe - po drugiej stronie (tej samej, przedniej osi) jest identycznie

Czy to jest normalne?

Dodam ze tarcze sie nie nagrzewaja (prawie zimne) jak jade na dlugiej trasie i prawie wcale nie hamuje (i zatrzymuje sie by sprawdzic temperature ich)
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 09:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych


Tak się dzieje gdy masz nawet lekko ZAPIECZONE PROWADNICE ZACISKÓW. Crying or Very sad

Wystarczy że jest zapieczona tylko jedna z dwóch prowadnic na której pracuje zacisk, wówczas cały zacisk hamulcowy nie pracuje prawidłowo. Klocek zewnętrzny nie hamuje a hamuje tylko ten od strony tłoczka cylinderka.

Prowadnice to są te dwa pracujące w poziomie pręty pod gumową harmonijkową osłonką na których umocowany jest zacisk (głowica hamulca). Jedna prowadnica (pręt) jest nad zaciskiem hamulcowym a druga pod nim, oba są od strony czołowej samochodu.
Musisz odsunąć osłonki gumowe, spryskać prowadnice WD-40, wyjąć i posmarować te prowadnice najlepiej smarem miedzianym, tylko delikatnie tak aby ten smar nie dostał się na inne części hamulca, szczególnie w okolice czujnika ABS.
Nie napisałeś jak wyglądają KLOCKI, tzn. czy te od strony wewnętrznej też są bardziej zużyte. (w tej sytuacji powinny)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 16:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych


Górall napisał:
Tak się dzieje gdy masz nawet lekko ZAPIECZONE PROWADNICE ZACISKÓW. Crying or Very sad

Wystarczy że jest zapieczona tylko jedna z dwóch prowadnic na której pracuje zacisk, wówczas cały zacisk hamulcowy nie pracuje prawidłowo. Klocek zewnętrzny nie hamuje a hamuje tylko ten od strony tłoczka cylinderka.

Prowadnice to są te dwa pracujące w poziomie pręty pod gumową harmonijkową osłonką na których umocowany jest zacisk (głowica hamulca). Jedna prowadnica (pręt) jest nad zaciskiem hamulcowym a druga pod nim, oba są od strony czołowej samochodu.
Musisz odsunąć osłonki gumowe, spryskać prowadnice WD-40, wyjąć i posmarować te prowadnice najlepiej smarem miedzianym, tylko delikatnie tak aby ten smar nie dostał się na inne części hamulca, szczególnie w okolice czujnika ABS.
Nie napisałeś jak wyglądają KLOCKI, tzn. czy te od strony wewnętrznej też są bardziej zużyte. (w tej sytuacji powinny)


Dziekuje Goral za pomoc, no wlasnie nie mialem jak dojzec jak mocno sa starte te wewnetrzne klocki (a slabo bylo widac przez ta "dziurke" w korpusie zacisku)

Pamietam ze rok temu gostek smarowal te prowadnice (ale definitywnie nie smarem miedzianym - tylko zwyklym (teraz wiem ze robil fuszere)

Wlasnie czekam az przyjdzie mi zestaw kluczy i bede rozkrecal to (tak samo by sie dowiedziac czemu mi piszczy ta lewa strona podczas skrecania w lewo - a juz wogole okropnie piszczy podczas cofania z kolami skierowanymi w lewo (co ciekawe w jak kola skierowane sa w prawo i prosto to wogole nie piszczy nic)
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 12:51
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych


The bart123 mi tez ostatnio zaczęło piszczeć.Mam podobne objawy jak Ty,czyli najbardziej przy cofaniu.Ale i czasami przy jeździe na wprost popiskuje.W poniedziałek mam zamiar się za to zabrać.Jak wyeliminowałeś to piszczenie i jak dużo przy tym roboty?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 19:18
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Nierownomierne scieranie tarcz hamulcowych


lacky66 napisał:
The bart123 mi tez ostatnio zaczęło piszczeć.Mam podobne objawy jak Ty,czyli najbardziej przy cofaniu.Ale i czasami przy jeździe na wprost popiskuje.W poniedziałek mam zamiar się za to zabrać.Jak wyeliminowałeś to piszczenie i jak dużo przy tym roboty?


ano wyeliminowalem - znaczy sie nie do konca - a to przez prosta rzecz - nie-jestem-mechanikiem Smile

ano rozchodzi sie o ta "balszke" prowadniczke tych klockow hamulcowych - ze tak powiem - odsunelem ja od tarcz hamulcowych (bo ogolnie to nawet ja i mozna wymienic)

poprostu byla zbyt wsunieta w strone tarcz - ogolnie kit wie jak to sie samemu stalo - ale podejzewam ze poprzedni PSEUDO-mechanik nie dal ZADNEGO smaru (tym bardziej miedzianego jaki powinien byc) i klocki zamiast sie slizkac - poprostu po trochu wpychaly ta blaszke w strone tarcz

P.S. dzis ogladajac na YT filmik o mechanice samochodowej - zapomnialem takze odpowietrzyc te "gumki" od srub zacisku - co poowodowac takze moze dodatkowe scieranie klockow


polecam tego goscia zasubskrybowac - ogladam go od lat - wiele sie od niego nauczylem - a nie jestem mechanikiem

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=cKpmBvfVYZg




Nauczylem sie np. dzis ze mozna wyienic klocki hamulcowe i....... MOZNA WYMIENIC KLOCKI HAMULCOWE

ot durnota wlasnie z tym odpowietrzeniem "gumek" - jak nie zrobisz tego...... hamulce BEDA dzialac - ale............ zetra sie szybciej


i to pozdrowienia dla osob ktore mysla ze jak im sie zregeneruje turbo - to mysla ze odrazu jak nowe maja - jedno male duperelstewko i........ turbo BEDZIE dzialac - ale bedzie ZONK!


P.S. tak jak mozna smarowac prowadniczki klockow hamulcowych silikonem tak i smarem miedzianym - ale DOBRY (!!!) mechanik (i teraz i ja) wie co sie stanie po np. roku jak sie posmaruje silikonem a tym smarem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 19:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

61 900

2020r.

115 000 km

mazowieckie

ToyotaProace City Verso

109 900

2021r.

37 563 km

mazowieckie

ToyotaYaris

31 900

2015r.

254 048 km

mazowieckie

ToyotaHighlander

209 900

2020r.

89 075 km

mazowieckie

ToyotaAuris

29 900

2014r.

267 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System