Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edek008

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Rav 4 2,0 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lip 2008, 21:44
Temat postu:

Moja Rav 4


Auto kupiłem niedawno. Zalety : dynamiczny silnik D4D 116 KM. Jak na swoją wysokość dość dobrze wchodzi w zakręty. Minus dość głośno w kabnie przy wysokich obrotach.
Powrót do góry
magdalenag

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2009, 15:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


Od dłuzszego czasu planowalismy kupić rafke 4, kiedy się wkońcu zdecydowaliśmy, popytalismy znajomych orientujących się w temacie, i odadzono nam ten samochód, w gruncie rzeczy bez konkretnych powodów. Lepiej nie i już. hm?Neutral

Może ktoś miał jakieś nie miłe przeżycia z Toyotą RAV 4? Badź podziela zdanie moich znajomych, by wstrzymać się z kupnem?
Przeczytałam wiele for na temat tej Toyoty, spotykałam sie głownie z problemem głosnej jazdy, oceniano ja na 4.5, 5 pkt na 5.
Powrót do góry
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 21:37
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


I ravka jest głosna nie ma co , ale da się nią jeździc tak żeby nie raniła uszów a poza tym będzie to ekonomiczny sposób jej eksploatacji. Rzecz , która spotkałem w 3 ravkach , gdy kupowałem swoja , to zła zbieżność . Oczywiście da się ją ustawić ,ale trzeba zobaczyć czy ona zbyt długo nie była taka i czy nie ścieła opon. Druga rzecz to stuki przy zmienianiu biegów , polecam sprawdzić tą typową dla ravek i LC przypadłość . Trzeba wówczas wymienić dyfr z przodu . Ogólnie to mnie do tej pory nic nie zaskoczyło w Rav4ce i jestem bardzo z niej zadowolony . A nad , która generacją się zastanawiacie , który rok , jaki silnik ?
Powrót do góry
gadu-gadu
magdalenag

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


Dziękuje za odpowiedź. Sami zadowoleni właściciele rav-ek oj;)

Rozglądaliśmy się za ofertami pomiędzy rocznikiem 2003 a 2005 w diesel-u, silnik 2.0.
Powrót do góry
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 11:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


No to te nowe są znacznie cichsze więc nie ma się o co martwić ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 11:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
seban.

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 18:04
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


Witam.
Jeżdżę od czerwca 2008r ravką D4D z 2004r. Jak dotąd, oprócz oczywiście czynności eksploatacyjnych takich jak olej czy klocki hamulcowe, jedyną poważną naprawą była wymiana koła dwumasowego.
Ja jednak przy zakupie wiedziałem już, że mnie to czeka(wydatek niemały koło ze sprzęgłem 1700zł +olej do skrzyni 100zł+ wymiana w warsztacie 400zł, w ASO ok 3-3,5 tys). Warto to sprawdzić przed zakupem, w moim przypadku objawem były bardzo duże wibracje jadąc np. na 5 biegu z prędkością 70km/h, zanikały dopiero przy prędkości ponad 90km/h. Oprócz tego różnego rodzaju odgłosy, one jednak pojawiały się nieregularnie.
Trochę puszcza olej gdzieś w okolicach intercoolera(podobno ten typ tak ma). Jeżeli chodzi o hałas to nie uważam żeby było głośno w środku. Klimatyzacja działa dobrze, ogrzewanie też. Samochód idealny dla rodziny nie większej niż 4 osoby(wersja 5 drzwiowa).
No i NIE jest to w żadnym wypadku samochód terenowy(wiem, że są ludzie, którzy kupują go z takim nastawieniem a później po zakupie są zawiedzeni), jego konstrukcja oczywiście pozwala na jazdę po bezdrożach ale raczej z konieczności niż dla przyjemności. Albo jeszcze inaczej, można nim dojechać w wiele miejsc niedostępnych dla typowej osobówki, co jest jego ogromną zaletą.
Podsumowując jeżeli ktoś by się spytał czy kupiłbym jeszcze raz rav4 to odpowiem, że TAK.
Pozdrawiam,
seban.
Powrót do góry
KarolciaWAW

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Zegrze
Posiadane auto: Toyota RAV4x4, 2,0 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2014, 12:00
Temat postu:

RAV4


Witam.

od tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką RAV4 z 2002 roku. Silnik 2,0 116 KM, diesel.
Mimo, że tak któkto posiadam ten samochód to już go lubię Smile.
Jak przy zakupie używanego auto początki są dosyć drogie Razz - duży przegląd (rozrząd z pompą wody; wszystkie płyny, oleje i filtry), do tego wymiana łączników stabilizatorów i niestety łóżysko w tylnym kole.
Jednak byłam na to przygotowana i szczerze powiem jak na razie nie żałuję swoję decyzji, pomimo iż niektórzy z moich bliskich podchodzili to tego sceptycznie.
Autko prowadzi się rewelacyjnie, dobrze wchodzi w zakręty, mało pali, a przede wszystkim ma "to coś" w sobie.

Jeżeli jest jeszcze coś co powinnam na początek wymienić, aby uniknąć dogich napraw to proszę o info.

A tymczasem pozdrawiam.
Powrót do góry
Sinxu26

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Rav4 116km 2.0 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 17:17
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Moja Rav 4


Ja mam rav4 02' D4D od dwóch miesięcy , rozwiązała Mój problem odnośnie jazdy w nocy , w standardowej osobówce auta z naprzeciwka strasznie mnie raziły , a teraz mega komfort . Przy zakupie zostałem poinformowany o pocącej się turbinie , no i cena samochodu została dla mnie zniżona o koszt regeneracji ^^

Auto stworzone na nasze dziurawe drogi , byłem mega zaskoczony skrętem tego samochodu ^^

Jedyne co mnie denerwuje to różne komentarze na necie , że auto jest beee bo to czasem trzeba wymienić albo tamto , typowa Polska Cebula, części się zużywają i to normalne ! ! !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto


ToyotaAygo

35 990

2018r.

62 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

47 587 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

54 888 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

192 900

2022r.

51 257 km

mazowieckie

ToyotaAygo

7 800

2006r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System