Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 15:29
Temat postu:

Pojemność zbiornika paliwa


Dzisiaj miałem ,,przyjemność" nie dojechać do stacji paliw z braku paliwa tak po prostu wyszło ale nie w tym rzecz. Dolałem 5l ON dokładnie i pojechałem zatankować pod korek. Jakie było moje zdziwienie jak do baku wlałem jedynie 47l czyli w sumie weszło 52l paliwa. Instrukcja podaje, że pojemność zbiornika wynosi 57l więc gdzie się podziało 5 litrów??? Powtarzam, że zatankowałem do pełna pod korek, dosłownie. Jak to u Was wygląda, sprawdzał ktoś? Ile w tym jest rezerwy Confused
Powrót do góry
waldekanita

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybno
Posiadane auto: Toyota RAV4 D4D 2,0 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 16:17
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


U mnie jest coś koło tego, nie sprawdzałem jeszcze tego. Biorąc pod uwagę podwyższone spalanie w zimie nie ryzykuję jazdy na oparach Very Happy
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 18:49
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


po 1. Skad wiesz ze miales sucho w zbiorniku?

po 2. to ze wskazowka pokazuje "zero" to nie znak ze jest zero. Jak samochod stoi pod jakims katem to masz podwyzszona "niby" wartosc paliwa, lub pomniejszona - i tak ja np. mam, i przy niezbyt duzym pochylem samochodu u mnie jest to znaczne przeklamanie na liczniku, (powiedzmy polowa jak jest licznik od kreski-do-kreski)

tazke ja mieszkajac w gorzystym terenie, wiedzac ze mam tylko (lub az) 5l paliwa w baku, nie wyjezdzabym pod zadna gorke
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 20:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


the_bart123 napisał:
po 1. Skad wiesz ze miales sucho w zbiorniku?

po 2. to ze wskazowka pokazuje "zero" to nie znak ze jest zero. Jak samochod stoi pod jakims katem to masz podwyzszona "niby" wartosc paliwa, lub pomniejszona - i tak ja np. mam, i przy niezbyt duzym pochylem samochodu u mnie jest to znaczne przeklamanie na liczniku, (powiedzmy polowa jak jest licznik od kreski-do-kreski)

tazke ja mieszkajac w gorzystym terenie, wiedzac ze mam tylko (lub az) 5l paliwa w baku, nie wyjezdzabym pod zadna gorke

Stoję na stacji paliw zakładam, że nie ma tam górki i jest wystarczająco płasko Wink mam wlane 5l od zera samochód nie odpalał był ,,suchy" tankuję do pełna pod korek wchodzi 47l jakby nie liczyć jest 52l więc gdzie jest rzekome 5l. W schowku obok bądź pod pompą paliwa??? Jeśli tak Wink to po co? Nie było mowy o wskazaniach wskaźnika paliwa.
Powrót do góry
SP2LUB

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bryne Norwegia/Gdańsk Polska
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 2/11
Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 08:32
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Pozwolę sobie odśwerzyć temat. Od niedawna jestem właścicielem benzynowej RAVki z 2001 roku. Ostatnio przyglądając się zawieszeniu (problemy ze stukaniem z przodu), zauważyłem że zbiornik paliwa jest przedzielony przez wał napędowy, co moim zdaniem musi mieć jakieś konsekwencje przy niskim stanie paliwa w baku. Wygląda to tak jak by jakaś cześć reszty paliwa w baku była zawsze niedostępna. Czy któryś z kolegów wie w czym jest rzecz z tym bakiem? No i zastanawiam się też czy istnieje jakaś możliwość wymiany czy przekonstruowania tego.... jakoś nie widzę tego ze względu na wał napędowy... ale może ktoś z naszych geniuszy zna lekarstwo i metodę na odzyskanie tych kilku litrów paliwa? Smile
_________________
Sławek - RAV4 2001 2,0 Benzyna
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 08:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 01:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


SP2LUB napisał:
ale może ktoś z naszych geniuszy zna lekarstwo i metodę na odzyskanie tych kilku litrów paliwa? Smile

O ile nie jeździsz w jakieś bardzo długie trasy (tak, żeby wykopcić cały zbiornik, choć i tak nie mieszkamy na Antarktydzie i o stacje raczej nie trudno), to myślę, że szkoda sobie zawracać głowę takimi przeróbkami. Po co to komu. Inżynierkowie w Toyocie tak wymyślili, a chyba jednak znają się na swojej robocie odrobinę lepiej od nas Very Happy

Przecież te paliwo ci nigdzie nie zginie, tylko tyle, że w praktyce zbiornik robi się o te kilka litrów mniejszy.
Powrót do góry
misiopab

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0i 2001 , MERCEDES A140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Mar 2014, 02:34
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


powiem szczerze że czekałem na to aż ktoś poruszy ten temat... ostatnio sam się zastanawiałem ile wchodzi paliwa w bak i ile można przejechać na rezerwie jeżdżę 2.0i , może ma ktoś konkretne info?
Powrót do góry
Michal_87

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Rav4 2.2 D4D 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 22:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


W mojej RAV'ce (rocznik 2008) wygląda to jeszcze inaczej, i wcale nie lepiej. Rezerwa zapala się kiedy w baku jest jakieś 15-18 l ropy. Regularnie kiedy tankuję po zapaleniu rezerwy do baku wchodzi lekko ponad 40 l. Podczas kiedy w instrukcji podana jest pojemność baku równa 60 l.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Michal_87 napisał:
W mojej RAV'ce (rocznik 2008) wygląda to jeszcze inaczej, i wcale nie lepiej. Rezerwa zapala się kiedy w baku jest jakieś 15-18 l ropy. Regularnie kiedy tankuję po zapaleniu rezerwy do baku wchodzi lekko ponad 40 l. Podczas kiedy w instrukcji podana jest pojemność baku równa 60 l.


bo ropa to czyste zło Very Happy i temu jest 15-18l rezerwy Very Happy

a tak serio - to sie nie dziwie ze tak duza rezerwa jest skoro zbiornik jest przedzielony i moze byc w jednej polowie duzo paliwa a w drugiej ledwo ledwo.

Lepiej by rezerwa byla duza - niz silnik mialby "siorpać" ropne syfy przy 5 litrach i szarpac bo przy takim podzielonym zbiorniku (na lezaco)

Jakby bak bylby polozony jak pionowo walizka - spokojnie mogliby zrobic rezerwe na 5 litrow
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 01:25
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Michal_87 napisał:
W mojej RAV'ce (rocznik 2008) wygląda to jeszcze inaczej, i wcale nie lepiej. Rezerwa zapala się kiedy w baku jest jakieś 15-18 l ropy. Regularnie kiedy tankuję po zapaleniu rezerwy do baku wchodzi lekko ponad 40 l. Podczas kiedy w instrukcji podana jest pojemność baku równa 60 l.

Zapewne okolice 42 litrów? Very Happy Tak poczytałem zagraniczne fora, i okazuje się, że to dość częsty "przypadek". Ja tam swojej Toyoty jeszcze nigdy na full nie tankowałem, więc nie wiem jak to u mnie by wyglądało. Tak czy inaczej jest możliwość, że po prostu w zbiorniku tworzy się pęcherz powietrza, który nie bardzo jak ma się z niego wydostać i być może jest on trochę ze względów bezpieczeństwa. Ale fakt, że te naście litrów to sporo.
Powrót do góry
SP2LUB

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bryne Norwegia/Gdańsk Polska
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 2/11
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 08:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Wczoraj dorwałem się wykładziny w przestrzeni bagarzowej mojej ravki (wyciągnąłem ją całkiem żeby oczyścić) i odkryłem dwa przepusty kablowe nad bakiem paliwa. Owe kable podłączone są do pomp paliwa zamontowanych po obu stronach wału napędowego który tak fatalnie dzieli bak paliwa. (przynajmniej wydaje mi się że są to pompy paliwa a nie tylko dwa czujniki poziomu) położyłem się pod auto i na tyle na ile mogłem się temu przypatrzeć to wygląda że są to dwie pompy paliwa.
Tak więc nie powinno być problemu z wyssaniem paliwa do "ostatniej kropli"... no ale mogę się mylić bo nie jestem mechanikiem niestety
_________________
Sławek - RAV4 2001 2,0 Benzyna
Powrót do góry
DŻEJU

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: RAV4-2.0-2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Pompa paliwa jest jedna, tak jak i jeden jest czujnik poziomu paliwa. Wstawiłbym rysunek jak to wygląda, ale na tym forum nie ma jak wstawić obrazka.
Rezerwa na poziomie 12 litrów, jest w RAV-kach tej generacji "normalką".
Powrót do góry
Michal_87

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Rav4 2.2 D4D 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 22:21
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Pojemność zbiornika paliwa


Dzięki za odpowiedzi,
Ja już właściwie pogodziłem się z tym że tak to wygląda, bak ma pojemność użytkową do 45 litrów no i już Wink Z jakiegoś powodu ta rezerwa jest przewidziana na takim poziomie.
Ciekawostką jest to że instrukcja zaleca aby utrzymywać poziom paliwa powyżej 1/4 baku Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaRAV-4

65 990

2013r.

118 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie

ToyotaAuris

62 800

2017r.

79 000 km

pomorskie

ToyotaAygo

39 990

2018r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System