Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Auris ) Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FICU

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Bravo GT 1.6 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 14:00
Temat postu:

Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"


Witam wszystkich. Otóż od poniedziałku stałem się właścicielem Toyoty Auris 1.6 Dual VVT-I z 2007r i już w drodze powrotnej zaczęły się z nią problemy. Otóż w drodze na A4 po przejechaniu ok. 50km pojawiły się te dwa komunikaty o których podałem oraz zapaliła się lampka silnika oraz lampka ESP ale co ciekawe auto nie straciło na mocy i oprócz tego nie było żadnych innych problemów takich jakie wyczytałem w podobnych tematach. Wróciłem do domu i znajomy powiedział mi abym na noc odłączył plusową klemę od akumulatora na noc i tak uczyniłem. Rano po powrocie do garażu i podłączeniu klemy wszystko wróciło do normy do czasu aż dziś ponownie po przejechaniu ok. 50km ponowna sytuacja jak opisana wyżej. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co może być przyczyną tego błędu? Czy może to być spowodowane tym, że auto długo stało w komisie (bo z tego co wiem to prawdopodobnie już od listopada)?

Od razu nie pisząc nowego wątku opiszę dwa kolejne problemy.
1. Zauważyłem że w mojej Aurisce która ma automatyczną klimatyzację strasznie parują szyby tylne i lekko te z przodu przez co aby cokolwiek widzieć muszę mieć włączone ogrzewanie przedniej i tylej szyby. Czy to oznacza że jest już filtr kabinowy do wymiany?
2. Mam dziwny problem z manualną 5-cio stopniową skrzynią biegów gdyż po raz drugi zblokowała mi się że mogłem wrzucić tylko 5 bieg i luz. Dopiero po daniu na luz i kilkukrotnym puknięciu ją z prawej strony odblokowuje się i działa normalnie. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jeśli tak to jak temu zaradzić?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"


trzeba przejrzec to autko ,podłączyć kompa itd pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 00:12
Temat postu:

Re: Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"


FICU napisał:
Witam wszystkich. Otóż od poniedziałku stałem się właścicielem Toyoty Auris 1.6 Dual VVT-I z 2007r i już w drodze powrotnej zaczęły się z nią problemy. Otóż w drodze na A4 po przejechaniu ok. 50km pojawiły się te dwa komunikaty o których podałem oraz zapaliła się lampka silnika oraz lampka ESP ale co ciekawe auto nie straciło na mocy i oprócz tego nie było żadnych innych problemów takich jakie wyczytałem w podobnych tematach. Wróciłem do domu i znajomy powiedział mi abym na noc odłączył plusową klemę od akumulatora na noc i tak uczyniłem. Rano po powrocie do garażu i podłączeniu klemy wszystko wróciło do normy do czasu aż dziś ponownie po przejechaniu ok. 50km ponowna sytuacja jak opisana wyżej. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co może być przyczyną tego błędu? Czy może to być spowodowane tym, że auto długo stało w komisie (bo z tego co wiem to prawdopodobnie już od listopada)?

Od razu nie pisząc nowego wątku opiszę dwa kolejne problemy.
1. Zauważyłem że w mojej Aurisce która ma automatyczną klimatyzację strasznie parują szyby tylne i lekko te z przodu przez co aby cokolwiek widzieć muszę mieć włączone ogrzewanie przedniej i tylej szyby. Czy to oznacza że jest już filtr kabinowy do wymiany?
2. Mam dziwny problem z manualną 5-cio stopniową skrzynią biegów gdyż po raz drugi zblokowała mi się że mogłem wrzucić tylko 5 bieg i luz. Dopiero po daniu na luz i kilkukrotnym puknięciu ją z prawej strony odblokowuje się i działa normalnie. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jeśli tak to jak temu zaradzić?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.


jak powiedzial jeden pewny mechanik gdzies - niecierpi on poniedzialku - gdyz wtedy wszystkie trupy z weekendowej sprzedazy trafiaja odrazu do niego i ma od groma roboty.

1. Polecam zaopatrzyc sie w ELM237 kosztuje grosze - a przyszlosciowy zakup bo pasuja do kazdego samochodu po 1999r

2. Wyglada na wilgotny filtr kabinowy - od jego inspekcji bym zaczal poszukiwania
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 11:45
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"


w tym przypadku elm by nie pomógł,trafił do mnie ten samochód skończyło sie
wymianą silnika
wymianą zawieszenia
naprawą skrzyni biegów
handlarz oszust przeszedł samego siebie tak że lepiej sprawdzić auto przed kupnem samochód był po takim dzwonie ,że kanały olejowe sterujące zmiennymi fazami rozrządu nie były drożne ,zawieszenie i wszystykie poduszki tak pogięte ,że trzeba było wszystko wymienić,niestety samochód sprowadzony z niemiec i umowa z ominięciem handlarza spowodowała że niestety nie mozna było samochodu oddać pozdrawiam i ostrzegam przed oszustami
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 14:48
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Komunikaty "Check Engine" oraz "Check VSC"


Mech toyoty napisał:
w tym przypadku elm by nie pomógł,trafił do mnie ten samochód skończyło sie
wymianą silnika
wymianą zawieszenia
naprawą skrzyni biegów
handlarz oszust przeszedł samego siebie tak że lepiej sprawdzić auto przed kupnem samochód był po takim dzwonie ,że kanały olejowe sterujące zmiennymi fazami rozrządu nie były drożne ,zawieszenie i wszystykie poduszki tak pogięte ,że trzeba było wszystko wymienić,niestety samochód sprowadzony z niemiec i umowa z ominięciem handlarza spowodowała że niestety nie mozna było samochodu oddać pozdrawiam i ostrzegam przed oszustami


uf - naprawa brzmi jak....... wymiana calego samochodu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 14:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Delfin002

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Toyota, Auris, 1.4, 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2018, 16:43
Temat postu:

Dotyczy zaparowanych szyb


U mnie w Toyota Auris 1.4 benzyna 2011, przykleiła się klapaka od obiegu powietrza (zewnętrzny / wewętrzny). Była ona cały czas na obiegu wewnętrznym. I zimą szyba przednia w ogóle nie chciała się wysuszyć, bez włączenia klimatyzacji. Wyjąłem więc półkę odkleiłem klapkę i teraz chodzi znakomicie. Po ustawieniu obiegu zewnętrznego jest lepiej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Auris »

Opinie o samochodach Toyota Auris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

62 800

2017r.

79 000 km

pomorskie

ToyotaRAV-4

192 900

2022r.

51 257 km

mazowieckie

ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaCorolla

71 460

2019r.

87 340 km

mazowieckie

ToyotaAygo

29 990

2014r.

153 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System