Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dariohed

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): południe PL
Posiadane auto: Rav4 II 2.0 D4D 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 09:06
Temat postu:

Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Witam! W kwestii buczenia w zakresie obr. 1500-2000 również zauważyłem podobny objaw. Po dokładnym obsłuchaniu, zupelnie przypadkiem odkryłem przyczynę. Okazało sie, że wlot powietrza w pokrywie silnika jest obluzowany a konkretnie brakowało dwóch zatrzasków, wchodząc na obroty wlot wpadał w rezonans i powodował nieprzyjemne dla ucha efekty. Koszt naprawy 1,20 PLN Very Happy Może te info się komuś przyda zanim rozbierze pół silnika.
Powrót do góry
ravka

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0 D-4D 2004
Piwa: 40/4
Wysłany: Nie 12 Maj 2013, 13:09
Temat postu:

Re: Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


dariohed napisał:
Witam! W kwestii buczenia w zakresie obr. 1500-2000 również zauważyłem podobny objaw. Po dokładnym obsłuchaniu, zupelnie przypadkiem odkryłem przyczynę. Okazało sie, że wlot powietrza w pokrywie silnika jest obluzowany a konkretnie brakowało dwóch zatrzasków, wchodząc na obroty wlot wpadał w rezonans i powodował nieprzyjemne dla ucha efekty. Koszt naprawy 1,20 PLN Very Happy Może te info się komuś przyda zanim rozbierze pół silnika.

Miałem to samo. Very Happy Jakie te Rav4 wszystkie do siebie podobne w usterkach. Very Happy
Powrót do góry
Figo77

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: RAV4 2,0D4D 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 10:51
Temat postu:

Drgania nadwozia w trakcie przyspieszania rav4 d4d


Witam!

Opiszę tu mój przypadek może komuś to pomoże.
W mojej ravce występowały drgania karoserii przy prędkości od 80 do 120 km/h, niezależnie od biegu i obrotów silnika. Drgania nasilały się wraz z obciążeniem silnika (podjazd pod górkę), po zdjęciu nogi z gazu drgania ustawały. Miałem wrażenie że przy lekkim łuku w prawo drgania malały, w lewo bez zmian, szukałem przyczyny na forach i u kilku mechaników teorie były różne(wał, krzyżaki, dyferancjał, poduszki, zawieszenie itp) najczęściej dwumasa, sugerowałem mechanikom że może przegub wewnętrzny półosi lecz każdy biorąc ją do ręki stwierdzał że jest dobra. Zdesperowany szykowałem się do wymiany dwumasy, ale doradzono mi jeszcze serwis Toyoty w Krakowie (chyba nieautoryzowany), tam po jeździe próbnej i dwóch godzinach na warsztacie mechanik stwierdził z przekonaniem przegub wewnętrzny prawa strona, koszt diagnozy z przeglądem ogólnym 250 zł. Po wielu perturbacjach zakupiłem przegub (kupiłem zamiennik z rynku amerykańskiego 200zł, orginał kosztował 1800zł) koszt wymiany 50zł. Mechanik wymienił przegub nie będąc przekonanym co do wadliwości starego. Po wymianie przegubu drgania ustały, komfort jazdy jest nieporównywalny w szczególności na trasie. Wniosek jest następujący że czasem lepiej zainwestować czas i pieniądze w diagnozę niż wymienić pół samochodu.
Powrót do góry
DŻEJU

Debiutant



Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: RAV4-2.0-2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 15:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


the_bart123 napisał:
to juz teraz wiem ze D4D z 2004 tez padaja "dwumasy" eeehhhh - czemu te RAV4 w diesel to takie badziestwo, a w benzynie to poprostu jedne z najmniej awaryjnych samochodow na swiecie (wedlug wielu rankingow np. Dekra)

Potwierdzam. U mnie 310 tys. przebiegu i żadnych, ale to żadnych problemów. Lejesz i jeździsz.
Powrót do góry
Piter-88

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Toyota Rav4 2004r 2.0 D-4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 09:32
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


A ja mam jeszcze inny problem jeżeli mogę zapytać na 5-tym biegu między 100km a 120km drążek zmiany biegów drży mi jak oszalały. Ale nie zawsze nieraz wystarczy wyrzucić i wrzucić ją ponownie i jest lepiej czym to jest spowodowane?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 09:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 20:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Też miałem podobnie.
Kiedyś uzyskałem odpowiedź na tym forum, żeby sprawdzić dokręcenie nakrętki 5-go biegu. Mechanik to sprawdził i nakrętka była o.k.
Najlepsze jest to, że drgania prawie ustąpiły. Zdarzają się bardzo rzadko.
Ale borykałem się z tym przez ~70.000 km
Powrót do góry
Piter-88

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Toyota Rav4 2004r 2.0 D-4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


U mnie poszła jednak dwumasa, wymieniłem komfort jest inny ale drgania nie ustały całkowicie ale się zmniejszyły i drążek nie lata jak oszalały, zauważyłem tak jak wspomniałem wcześniej że jeżeli przy wrzucaniu piątki nie wezmę drążka całkowicie w prawą stronę tylko tak z wyczuciem to nie występują tylko przy mocnym wychyleniu drążka w prawo może ktoś podpowie czy ciężko jest samemu się dostać do skrzyni i czy da radę samemu to zrobić?
Powrót do góry
toshibowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Toyota Rav4 d4d 116km 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 16:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Witam.
A co sądzicie o moim przypadku? Przebieg licznikowy toyoty 2.0 d4d to 124 tyś. nie wiem czy jest rzeczywisty, zapewniano że jest, ale do sedna. Podczas jazdy z prędkością 90-120 km/h drży drążek zmiany biegów (jest naprawdę głośny), wciskając sprzęgło przy wyższych obrotach silnika około 2500 obr. nie wchodzi ono płynnie lecz odczuwam na pedale delikatne jakby blokowanie, sprzęgło nie ślizga podczas ruszania czy dalszej jazdy. Biegi wchodzą płynnie nic się nie blokuje. Zaobserwowałem również , że gdy auto jest na biegu jałowym (na postoju) i zwiększam jego obroty tak w przedziale 1200- 1800 obr. to gdzieś po środku tej wartości występuje delikatna lecz odczuwalna wibracja silnika przenoszona na nadwozie. Podczas uruchamiania i gaszenia silnika żadnych dziwnych odgłosów. Wyraźcie proszę swoje opinie, czy to początek końca dwumasy, czy może to być coś innego.
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 20:31
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


toshibowski napisał:
Witam.
A co sądzicie o moim przypadku? Przebieg licznikowy toyoty 2.0 d4d to 124 tyś. nie wiem czy jest rzeczywisty, zapewniano że jest, ale do sedna. Podczas jazdy z prędkością 90-120 km/h drży drążek zmiany biegów (jest naprawdę głośny), wciskając sprzęgło przy wyższych obrotach silnika około 2500 obr. nie wchodzi ono płynnie lecz odczuwam na pedale delikatne jakby blokowanie, sprzęgło nie ślizga podczas ruszania czy dalszej jazdy. Biegi wchodzą płynnie nic się nie blokuje. Zaobserwowałem również , że gdy auto jest na biegu jałowym (na postoju) i zwiększam jego obroty tak w przedziale 1200- 1800 obr. to gdzieś po środku tej wartości występuje delikatna lecz odczuwalna wibracja silnika przenoszona na nadwozie. Podczas uruchamiania i gaszenia silnika żadnych dziwnych odgłosów. Wyraźcie proszę swoje opinie, czy to początek końca dwumasy, czy może to być coś innego.

Sprzęgło, dwumas bądź poduszka silnika patrząc od przodu silnika lewa strona (tzw.poduszka olejowa) ponoć rzadko się psuje i z tego co wiem występuje tylko w oryginale. Drgania podczas zapalania i gaszenia silnika przy wciśniętym sprzęgle?
Powrót do góry
toshibowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Toyota Rav4 d4d 116km 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 21:52
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Gino, zawsze uruchamiam i gaszę silnik przy wciśniętym sprzęgle, nie występują wtedy żadne dziwne "obce "odgłosy gaśnie i uruchamia się wzorowo.
Zaczynam rozglądać się za kompletnym sprzęgłem, jego wymiana jest raczej nieunikniona tylko zastanawiam się czy nie zamontować sztywnego koła zamiast dwumasy.
Powrót do góry
stefanraabke

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Toyota Verso 2.0 D4D 2009
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 19 Sie 2016, 09:52
Temat postu:

Re: Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


ravka napisał:
dariohed napisał:
Witam! W kwestii buczenia w zakresie obr. 1500-2000 również zauważyłem podobny objaw. Po dokładnym obsłuchaniu, zupelnie przypadkiem odkryłem przyczynę. Okazało sie, że wlot powietrza w pokrywie silnika jest obluzowany a konkretnie brakowało dwóch zatrzasków, wchodząc na obroty wlot wpadał w rezonans i powodował nieprzyjemne dla ucha efekty. Koszt naprawy 1,20 PLN Very Happy Może te info się komuś przyda zanim rozbierze pół silnika.

Miałem to samo. Very Happy Jakie te Rav4 wszystkie do siebie podobne w usterkach. Very Happy


Ja również potwierdzam. To samo - rezonans rury wlotu powietrza do intercoolera (zawinieta rura z trąbką u góry, która jest przymocowana tyko jedną spinką). Trzeba ją dobrze umocować i po problemie. Z tym że ja to mialem w Verso 2009 . Ale przypuszczam że konstrukcja podobna.
Powrót do góry
BARFKEPSKI

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2016, 16:14
Temat postu:

Skrzynia Biegów , wibracje na 5 biegu przy 1800-2500 obrotów


Ludy może miał ktos do czynienia z takim objawem , na ostatnim biegu podczas jazdy pod górkę albo między 90-120 na godzinę na skrzyni czy drążku czuć dosć mocną wibrację czasami nawet ,drążek się porusza i to tak o 2 centymetry .
Powrót do góry
stefanraabke

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Toyota Verso 2.0 D4D 2009
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 13:39
Temat postu:

Re: Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


stefanraabke napisał:
ravka napisał:
dariohed napisał:
Witam! W kwestii buczenia w zakresie obr. 1500-2000 również zauważyłem podobny objaw. Po dokładnym obsłuchaniu, zupelnie przypadkiem odkryłem przyczynę. Okazało sie, że wlot powietrza w pokrywie silnika jest obluzowany a konkretnie brakowało dwóch zatrzasków, wchodząc na obroty wlot wpadał w rezonans i powodował nieprzyjemne dla ucha efekty. Koszt naprawy 1,20 PLN Very Happy Może te info się komuś przyda zanim rozbierze pół silnika.

Miałem to samo. Very Happy Jakie te Rav4 wszystkie do siebie podobne w usterkach. Very Happy


Ja również potwierdzam. To samo - rezonans rury wlotu powietrza (zawinieta rura z trąbką u góry, która jest przymocowana tyko jedną spinką). Trzeba ją dobrze umocować i po problemie. Z tym że ja to mialem w Verso 2009 . Ale przypuszczam że konstrukcja podobna.


Uwaga uwaga! odświeżam temat : Drżenie w zakresie obrotów 1500 - 2000 powodować może obudowa filtra powietrza, a dokładniej niewłaściwy filtr.
Jesli zamontowany macie filtr zwykły taki z płaską krawędzią obudowa nie dolega wowczas dokładnie i podczas jazdy drży przesuwając się do przodu i do tyłu.
Lekarstwem jest montaż markowego filtra np KNECHTa który ma gumową czarną uszczelke która sprawia,ze całość jest zamknięta na ciasno i całość nie bedzie juz wibrować.
Dajcie znać czy u was też pomoglo.
Powrót do góry
Marcel85

Debiutant



Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 2,0 D4D
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 17:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibrujący silnik lub skrzynia w zakresie 1500-2000 obrotów


Wczoraj kupiłem Knechta, ale dalej burczy. Przede wszystkim na IV i V biegu przy obrotach 1600-2000...
Co jeszcze może być przyczyną? Którą rurę sprawdzić bo zielony jestem...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

50 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

16 600

2007r.

270 639 km

świętokrzyskie

ToyotaAuris

41 900

2013r.

118 335 km

mazowieckie

ToyotaAygo

42 900

2021r.

66 000 km

śląskie

ToyotaProAce City

74 900

2021r.

72 640 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System