Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Wymiana świec żarowych - ku przestrodze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
derks

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin / Puławy
Posiadane auto: Toyota Yaris, 1.4 D4D, 2004r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2012, 09:30
Temat postu:

Wymiana świec żarowych - ku przestrodze


Postanowiłem zarejestrować się na tym forum i ku przestrodze opisać co można spieprzyć przy wymianie świec żarowych w Yarisie (zarówno samodzielnie jak i u mechanika).

Jako drugi samochód w rodzinie zakupiliśmy Yarisa. Po zakupie zaświeciła się kontrolka "check engine". Miałem w domu prosty interfejs ELM327, którym zczytałem błędy (wyskoczył jeden, dotyczący świec żarowych). Zdjąłem listwę łączącą świece, sprawdziłem każdą osobno. Okazało się, że wszystkie świece żarowe są spalone (jak się później okazało, "check engine" przy dwóch spalonych nie świeci się, przy 4 spalonych po paru uruchomieniach silnika zaświeca kontrolkę).
Zakupiłem komplet świec DESNO DG-240. Wiedziałem, że przy wykręcaniu świec można ukręcić świece, więc polewałem pentratory i inne tego rodzaju specyfiki i powoli udało się wykręcić w całości wszystkie świece. Oczyściłem gwint, założyłem nowe świece i to miał być koniec roboty... Zanim założyłem listwę łączącą sprawdziłem właśnie wkręcone świece. Dwie zewnętrze nie przewodziły. Wykręcam... W tech dwóch świecach głęboko w głowicy ukręciły się żarniki.
Przyczyną takiej sytuacji jest:
- długotrwałe użytkowanie samochodu z uszkodzonymi świecami (nagar nie jest wypalany)
- zastosowanie świecy DENSO po świecach BERU lub NGK (świece DENSO są minimalnie grubsze na żarniku i nie wchodzą w stary nagar w gnieździe)
Po wyjęciu starej świecy należy oczyścić gniazdo głęboko aż po miejsce prowadzenia żarnika! Wtedy nawet DENSO DG-240 wchodzi głądko.

Miałem nadzieję, że żarniki zostaną wypchnięte kompresją silnika. Niestety siedziały twardo i ani polewanie ich różnymi środkami, ani kompresja silnika nie pomogła. Obawiałem się samodzielnego gwintowania żarnika, ze względu na możliwość wpadnięcia go do komory cylindra. Szukałem w internecie specjalistów od wyciągania takich elementów. Zdecydowałem się na wizytę w miejscowości Rzgów w okolicach Łodzi, ul. Rawska 13, Stanisław Makiewicz.
W tym zakładzie udało się wydostać żarniki z głowicy bez zdejmowania głowicy, czego za wszelką cenę chciałem uniknąć.

Gdyby na forum przed wymianą był post, który informowałby, żeby czyścić gniazdo prowadzące żarnik i że świece różnych producentów mają różną grubość żarnika i mogą ukręcić się przy wkręcaniu nie miałbym tych problemów. Mam nadzieję, że mój post komuś innemu oszczędzi sporo pracy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
josef frantz

Dyskutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: TOYOTA 2.0 D4D MAZDA 1.25 YAMAHA FZS 600
Piwa: 7/5
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

Podziękowanie


Witam,
Pewnie wiele osób skorzystało z informacji, które derks tu zamieścił. Szkoda, że nikt nie wpadł na to, aby piszącemu podziękować. Mam Yaris w benzynie ale i Corolle z silnikiem 2.0 D4D i czeka mnie taka "partaninka". Myślę, że ten silnik ma podobnie, dlatego skrupulatnie zastosuję się do uwag. Pozdrawiam i jednocześnie dziękuję. Rolling Eyes
_________________
Brak
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaProAce City

74 900

2021r.

72 640 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

149 800

2019r.

73 000 km

śląskie

ToyotaProace City Verso

117 900

2022r.

18 167 km

mazowieckie

ToyotaProAce City

106 900

2022r.

76 084 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System