Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wymina żarówki w popielniczce i inne podświetlenia?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marios75

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Rav4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:31
Temat postu:

Wymina żarówki w popielniczce i inne podświetlenia?


Witam.
Mam problem w Rav4 2002r. D4D z wymianą żarówki podświetlenie popielniczki. Może ktoś mi podpowie jak się do tego zabrać bo z wierzchu nie widać gdzie ona jest zlokalizowana.
Mam jednocześnie pytanie: czy w Ravce istnieje podświetlenie przełączników do elektrycznego ustawiania lusterek (mirror). Nie chcę tego na darmo rozbierać ale przyciski te u mnie nie są podświetlone i nie wiem czy tak ma być czy trzeba naprawiać.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 16:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymina żarówki w popielniczce i inne podświetlenia?


Mirror nie ma podświetlania. Z drugim problemem nie pomogę.
Natomiast u mnie przestało podświetlać:
1) przycisk od klimatyzacji i obiegu wewn. powietrza
2) górną "ikonkę" pokrętła regulacji kierunku nawiewu - na nogi.
Wie ktoś jaka żarówki ? Trudno to się wymienia?
Powrót do góry
rocky10

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Toyota rav4 2,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lip 2016, 22:29
Temat postu:

wymiana żarówek panelu klimatyzacji


Witam.
Przerabiałem dzisiaj temat j.w. a że nigdzie na forum nie znalazłem rzetelnego opisu - tutoriala, pozwolę sobie przedstawić wskazówki które być może pomogą kolegom w samodzielnej naprawie. Mam wersje po lifcie amerykańską, więc nie wykluczam że szczegóły mogą się różnić.
1. Zdejmujemy dwie "łukowate" osłony z lewej i prawej strony radia przez delikatne podważenie od dołu. Mocowanie na zatrzaski.
2.demontujemy nawiewy górne odkręcając śrubokrętem krzyżakowym dwa wkręty po lewej i prawej stronie radia. Delikatnie wyciągamy (zatrzaski u góry) nawiewy z ramką wokół radia.
3.demontujemy radio odkręcając 4 śruby z łbami 6kątnymi - 10tki, klucz sztorcowy. Dwie z nich są na wierzchu, dwie w głębi i lubią spadać w szczeliny więc trochę uwagi i dobry klucz. Są na głębokość palca, więc ostrożnie. Ja posmarowałem klucz towotem żeby się łeb śruby troszkę kleił. Może wymyślicie coś mądrzejszego. Gdy radio jest nasze Laughing wypinamy antenę i 3 kostki naciskając języczki blokad.
4.Podobno trudno jest ustawić cięgna regulacji nadmuchów, więc dostałem się do panelu "od przodu". W tym celu odkręciłem dwa wkręty na górze panelu i jeden wkręt od dołu (uwaga jest inny niż te na górze). Panel trzyma się już tylko na zatrzaskach u dołu. Ściągamy pokrętła (wszystkie wcześniej zdemontowane śrubki kładźcie na szmatce, lub w pudełku po kolei to może ułatwić późniejszy montaż i zapobiegnie atakom paniki Shocked ). Kiedy mamy panej wypięty z dwóch zatrzasków dolnych, możemy się pokusić o jego rozkręcenie. W tym celu odkręcamy cztery małe wkręciki - niestety - z tyłu panela. Polecam niedługi wkrętak krzyżakowy koniecznie z końcówką magnetyczną. Zadanie jest trudne, ale wykonalne. Jeśli uda się odkręcić wszystkie 4 wkręciki, możemy delikatnie zdjąć ściankę przednią panela. Zdejmujemy przezroczyste nakładki (prawdopodobnie światłowody doświetlające skalę panela) i mamy przed sobą dwie płytki drukowane z NASZYMI spalonymi żaróweczkami. Są to miniżaróweczki w cokołach zielonych. Podobno diabelsko drogie w ASO. Ja kupiłem w celu wymiany żarówek cały panel na znanym portalu aukcyjnym za 20 + 23 przesyłka i wymontowałem wszystkie żarówki, a jest ich z 10 Shocked
Wracając do tematu -
5.Wykręcamy 4 wkręty mocujące płytkę nr1 (większą), i jeśli to żarówki pod regulacją nadmuchu lub zegara uległy spaleniu, wymieniamy je przekręcając ok.1/4 obrotu cokół naszej żarówki. Jeśli zaś nie świecą żarówki przycisków klimy, powietrza wew, czy awaryjnych, musimy odkręcić wkręciki płytki nr2 czyli następnej i wymieniamy spalone. Pod zegarem jest dłuższy brązowy cokół żarówki, ale w sumie założyłem krótką z zielonym cokołem i spoko. Świeci.
Sprawdzamy efekt naszej pracy włączając postojowe - powinniśmy zobaczyć ferię świateł Shocked jeśli nie to zmieniamy do skutku. Żaróweczki będą się świecić pod warunkiem, że nie rozpięliśmy wcześniej kostki Idea dla łatwiejszego manewrowania panelem.
Teraz wystarczy poskładać wszystko w odwrotnej kolejności i cieszyć się w nocnej trasie i ładnie podświetlonych i znajdywanych przycisków.
Mam nadzieję że kolegom pomogłem. Powodzenia - to nie jest takie straszne jak się to robi drugi raz. Wink
_________________
rocky
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 07:19
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymina żarówki w popielniczce i inne podświetlenia?


Ekstra poradnik Smile
Dzięki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaVerso

42 990

2015r.

111 000 km

wielkopolskie

ToyotaAygo

8 800

2008r.

185 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

71 900

2022r.

21 779 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

24 000

2010r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System