Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Układ kierowniczy - problem/pytanie ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bburza

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 2.0 benz. 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lip 2012, 14:51
Temat postu:

Układ kierowniczy - problem/pytanie ?


Witam

Posiadam Ravke II z 2004, przebieg 171 tys. I mam dwa pytania odnośnie pracy układu kierowniczego:

1. Jak odpalam zimne auto to układ wspomagania działa bardzo dobrze (mogę krecić jednym palcem) natomiast po kilku kilometrach jazdy zaczyna pracować już ciężej... Wiem że wraz ze wzrostem prędkości wspomaganie staje się słabsze ale wraz ze zwalnianiem chyba powinno z powrotem działać mocniej... U mnie działa tak samo.... Czy może mam jakieś urojenia i ten typ po prostu tak ma? Czy może jest coś nie tak ze wspomaganiem?

2. Nie jest to moja pierwsza Toyota i zdziwiła mnie trochę wrażliwość układu kierowniczego na nierówności, tzn. Dosyć znacznie wyrywa kierownicę na boki na nierównej drodze... Zmieniłem nawet opony na węższe (215/70) i na nich jest trochę lepiej bo na tych fabrycznych to była tragedia (235/60). Czy w waszych Ravkach też tak jest czy to u mnie jest jakiś problem z układem kierowniczym?

Pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 22 Lip 2012, 22:12
Temat postu:

Re: Układ kierowniczy - problem/pytanie ?


bburza napisał:
Witam

Posiadam Ravke II z 2004, przebieg 171 tys. I mam dwa pytania odnośnie pracy układu kierowniczego:

1. Jak odpalam zimne auto to układ wspomagania działa bardzo dobrze (mogę krecić jednym palcem) natomiast po kilku kilometrach jazdy zaczyna pracować już ciężej... Wiem że wraz ze wzrostem prędkości wspomaganie staje się słabsze ale wraz ze zwalnianiem chyba powinno z powrotem działać mocniej... U mnie działa tak samo.... Czy może mam jakieś urojenia i ten typ po prostu tak ma? Czy może jest coś nie tak ze wspomaganiem?

2. Nie jest to moja pierwsza Toyota i zdziwiła mnie trochę wrażliwość układu kierowniczego na nierówności, tzn. Dosyć znacznie wyrywa kierownicę na boki na nierównej drodze... Zmieniłem nawet opony na węższe (215/70) i na nich jest trochę lepiej bo na tych fabrycznych to była tragedia (235/60). Czy w waszych Ravkach też tak jest czy to u mnie jest jakiś problem z układem kierowniczym?

Pozdrawiam


Nie no , w kazdym samochodzie z ABS wyrywa kierownice na boki na nierownosciach, czym wieksze nierownosci tym bardziej

Po drugie jesli nigdy nie miales SUV tylko male osobowki to nie zapominaj ze RAV4 z 5 dzwi to prawie 2 tony

Moze nie masz sily w rekach Smile

P..s sproboj pobawic sie w skrecanie kierownica na mokrej trawie czy to cos zmieni
Powrót do góry
bburza

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota RAV4 II 2.0 benz. 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 18:08
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Układ kierowniczy - problem/pytanie ?


No tak nie do końca w każdym bo wcześniej miałem prawie 2 tonową Camry i tam takiej sytuacji wogóle nie było... Mój ojciec ma Mercedesa E klasę i też takiej sytuacji nie ma... Ale mniejsza z tym, słyszałem że podobno suvy mają dosyć wrażliwe ukł. kierownicze i to może dlatego....

Co do wspomagania to przecież napisałem że jak rano po nocy wsiadam do auta to działa super i dopiero w miarę jeżdżenia przez dzień zaczyna słabnąć... Chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają czy u mnie jet coś nie tak... W moim poprzednim aucie jak sie rozpędzało to wspomaganie słabło ale przy zjeździe na parking i zwolnieniu wracało do normy a teraz tak super lekko to działa mi tylko przez kilka chwil po odpaleniu....
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 18:46
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Układ kierowniczy - problem/pytanie ?


bburza napisał:
No tak nie do końca w każdym bo wcześniej miałem prawie 2 tonową Camry i tam takiej sytuacji wogóle nie było... Mój ojciec ma Mercedesa E klasę i też takiej sytuacji nie ma... Ale mniejsza z tym, słyszałem że podobno suvy mają dosyć wrażliwe ukł. kierownicze i to może dlatego....

Co do wspomagania to przecież napisałem że jak rano po nocy wsiadam do auta to działa super i dopiero w miarę jeżdżenia przez dzień zaczyna słabnąć... Chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają czy u mnie jet coś nie tak... W moim poprzednim aucie jak sie rozpędzało to wspomaganie słabło ale przy zjeździe na parking i zwolnieniu wracało do normy a teraz tak super lekko to działa mi tylko przez kilka chwil po odpaleniu....


a plyn od wspomagania w jakim stanie jest?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

16 800

2009r.

166 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

23 600

2002r.

152 967 km

podkarpackie

ToyotaYaris

58 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaYaris

45 900

2020r.

108 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System