Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 22:37
Temat postu:

szum w tylnych kołach


Witam

Od kilku miesięcy w Toyocie RAV4 D-4D rok prod. 2002 4x4 wsłuchuję się w szum w tylnych kołach. Mówiono mi, że samochód ma tendencje do ząbkowania bieżnika tylnych opon. Założyłem zimowe to samo, założyłem letnie przód na tył to samo.
Co to może być ???
Łożysko w kole ??? Most???
Ostatnio zauważyłem, że grzeją mi się części tarczy hamulcowych (obudowy) nad piastami (prawa bardziej lewa mniej, przednie są zimne).
Może żle odbijają szczęki hamulca ręcznego (bo hamuje dobiero przy wysokim zaciągnięciu).

Czy ktoś miał podobne objawy ???
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 22:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


koła nie biją, nie wyczuwa się luzu na łożyskach, słychać tylko szym/wycie.

Czy ktoś wie gdzie można dostać w przystępnej cenie łożysko/piastę tył do RAV4 D-4D rok prod. 2002 z ABS.
W ASO Toyoty życzą sobie za piastę 1100 zł.

Czy samo łożysko jest wymienne (wyjmuje się z piasty) ???

Muszę szukać metodą prób i błędów, bo w ASO Toyoty przypuszczają, że może to być łożysko, może most, może opony, a może jeszcze coś.

Pozdrawiam
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2008, 19:58
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


Wymieniłem obie tylne piasty z łożyskami a szum nadal jak jest tak był.

Jeden z użytkowników RAV4 w woj. świętokrzyskim, który skontaktował się ze mną ma to samo. Wymienił łożyska tylnych kół, a szum nadal występuje.

Opony przekładałem przod, tył, zimowe, były wyważane, felgi sprawdzane czy nie są skrzywione, sprawdzałem geometrię kół jest OK, a nadal występuje szum taki jakby biło koło.

Co to może być ????
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Paź 2008, 23:45
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


Jest już OK.

Prawe tylne łożysko było uszkodzone. Wymieniłem oba, bo ja słyszałem szum w prawym, a mechanik w lewym.
Jedno z wymienionych łożysk (oba nowe, ale podróbki JC AUTO) było uszkodzone. Zgłosiłem do reklamacji, a na ten czas założyłem zdemontowane wcześniej lewe łożysko/piastę. Nie słychać szumu no i okazało się też że miałem rację, tylko prawe łożysko było uszkodzone, a lewe OK.
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
SOKOLSEK

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORSKIE
Posiadane auto: RAV 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 10:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


a do jakiego serwisu Toyoty jechałem bo ja mieszkam w Gdańsku i niechce jezdzic do takiego serwisu który sie nie zna na autach
_________________
Mirek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 10:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adrianop

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 23:52
Temat postu:

do EMO - lozysko


Dzięki za opis, u mnie to samo, padło ze wina opon - kupiłem nowki - i dalej, zastanawiam sie czy inwestować w łozysko, ale skoro u Ciebie pomogło - super, bo męczy mnie ten hałas w kabinie , ile płaciłeś - mi w ASO powiedzieli 800 zł , a sklep z cześciami ( zaufany ) wyszukał po VIN za 470 szt ( jaka firma nie pamiętam teraz ) - a jak sprawdziłeś że łozysko to nowe było uszkodzone ?czy tylko na czuja ?

aaa slyszalem ze na wale czy gdzieś też jest lozysko - czy ono ewentualnie też moze huczeć?
Powrót do góry
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 21:16
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


za łożysko JC AUTO (podróbka) zapłaciłem 600 zł za sztukę, w ASO Toyoty chcieli 1150 zł za oryginał, stąd się skusiłem na podróbkę, tymbardziej, że tam gdzie ją kupiłem powiedzieli mi że dwa łożyska są do wymiany. JC Auto nie polecam!!!!
Prawe miałem tylko uszkodzone, ale mechanik z tego zakładu twierdził, że lewe. On jest mechanikiem nie ja, więc uznałem że ma rację. Wymienił lewe i okazało się, że szum nadal jest taki sam. Wymienił prawe za kilka dni i uspokoiło się. Po dwóch tygodniach padło prawe, ale w tym zakładzie chcieli mi wmówić, że to nie łożysko jednak było tylko tylny most. Uparłem się na reklamację prawego łożyska, gdyż już wcześniej pokazali mi że się mylili. Stwierdzili, że mogą zdemontować na moją odpowiedzialność, ale jak to nie będzie prawe łożysko to ja pokrywam koszty. Co za firma.
Uparłem się i zdemontowali mi to prawe łożysko. Okazało się że wypłynął z niego tawot, a przy ręcznym obracaniu słychać było szum i czuć ząbkowanie. Wysłali do reklamacji ale chcieli mi wcisnąć nowe JC za zapłatą, a jak uznają reklamację to zwrócą mi kasę. Nie zgodziłem się, bo wiedziałem, że jak dam kasę, to reklamacji nie uwzględnią. Na czas reklamacji założyli mi moje stare łożysko z lewego koła (które okazało się że jest dobre). Po reklamacji oczywiście nie zwrócili mi kasy, tylko nowe łozysko JC i głupi dałem się namówić aby mi przełożyli w zamian za to dobre stare, bo myślałem że nowe będzie chodziło dłużej, a wymianę miałem w cenie reklamacji.
Po jakimś czasie jechałem do Hiszpani i nowozamontowane łożysko JC rozleciało mi się w Niemczech, był długi weekend, klołem na nich bo nie miałem gdzie tego naprawić. Jakoś udało mi się dojechać do Hiszpani i tam wymieniłem na oryginalne TOYOTY. Jeżdzę już chyba 1,5 roku i nic się nie dzieje.
Tak więc nie polecam podróbki z JC Auto. Pozorna oszczędnośc przerodziła się w koszmar. Słyszałem że teraz SKF robi łożyska do Toyoty RAV4, ale.... Twój wybór. Ja mam używane dobre TOYOTY w garażu, to zdemontowane z lewego, później prawego koła. Schowałem je na wszelki wypadek, ale nie miałem go ze sobą w drodze do Hiszpani i musiałem kupić nowe Toyoty. Cena ta sama, robocizna - zawrót głowy.
Pozdrawiam, może w ten sposób pomogłem podjąć wałściwą deczyje.
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
adrianop

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 21:58
Temat postu:

łozysko


oooo hhooo no to ładnie - dzięki za radę !!! mnie zaproponowano podrobkę za 450zl - jeszcze nie kupowałem, ale dowiem sie jakiej to firmy Shocked
Dzieki Smile
Powrót do góry
magpin

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Toyota Rav4, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 22:35
Temat postu:

łozysko


w hurtowni sprawdziłem dzis koszt łozyska z piastą firma JPN cena 430 zł, moja Rav-ka to wersja USA, ma niby pasować, z ciekawosci popytałem co inni myslą o tej firmie JPN - inni dystrybutorzy nie mieli zlego zdania, to chyba zaryzykuje, kupował ktoś to JPN ?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 23:29
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


niezle w tej polsce kosza za czesci - takie lozyska na ebay UK to za jakos 100zl mozna dostac
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2016, 14:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


Panowie, jak tam te Wasze łożyska zamienniki się sprawują?
Jest teraz sporo zamienników na aukcjach w granicach od 140zł i w górę, zastanawiam się czy warto... No i dylemat - które wybrać bo mamy prawdziwy wysyp :]

Zastanawiam się też czy wymienić obie piasty z tyłu bo przymierzam się powoli do sprzedaży Rav4. Może Grand Vitarę II w wersji V6 nabędę.
Powrót do góry
alienspl

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: Peugeot 308 T9
Piwa: 5/15
Wysłany: Wto 17 Maj 2016, 16:40
Temat postu:

Re: paulo


paulo185 napisał:
siemka mam do sprzedania napinacz paska klinowego kompletny stan idealny i dwa paski klinowe do ra4 d4d paski byly zakladane na 5minut bo okazalo sie ze to mi piszczal pasek rozrzadu takze nie mam co ztymi paskami zrobic a sa nowe oczywiscie posiadam fakture z toyoty.za napinacz z kolkiem 200zł a za orginalne paski ktore mnie kosztowaly 230zł chce 170zł moj tel.609 986 165


zastanawiam sie jak moze piszczec pasek rozrządu...
Powrót do góry
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 08:57
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


Może piszczeć rolka napinacza ja tak mam w wilgotne dni.
Powrót do góry
alienspl

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: Peugeot 308 T9
Piwa: 5/15
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 19:38
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szum w tylnych kołach


ravex napisał:
Może piszczeć rolka napinacza ja tak mam w wilgotne dni.
ok rolka sie zgodze ale koles napisał ze piszczy pasek..
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 11:43
Temat postu:

Re: paulo


alienspl napisał:
paulo185 napisał:
siemka mam do sprzedania napinacz paska klinowego kompletny stan idealny i dwa paski klinowe do ra4 d4d paski byly zakladane na 5minut bo okazalo sie ze to mi piszczal pasek rozrzadu takze nie mam co ztymi paskami zrobic a sa nowe oczywiscie posiadam fakture z toyoty.za napinacz z kolkiem 200zł a za orginalne paski ktore mnie kosztowaly 230zł chce 170zł moj tel.609 986 165


zastanawiam sie jak moze piszczec pasek rozrządu...


Pasek rozrzadu nie moze piszczec - ma poprzeczne rowki - troszke wyobrazni Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

41 900

2016r.

226 000 km

kujawsko-pomorskie

ToyotaYaris

37 900

2015r.

78 000 km

wielkopolskie

ToyotaC-HR

139 900

2022r.

22 185 km

mazowieckie

ToyotaVerso

44 000

2016r.

175 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System