Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) [Yaris II] Montaż oryginalnych el. szyb i centralnego zamka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian11400

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 00:06
Temat postu:

[Yaris II] Montaż oryginalnych el. szyb i centralnego zamka


Witam! Jestem posiadaczem Toyoty Yaris z 2008 r., 1.0, 5 drzwi (terra), wersja VAN. Niestety jest ona bardzo ubogo wyposażona - brak centralnego zamka i el. szyb (klimatyzacja na szczęście jest, dodatkowo elektryczne lusterka).

Chciałbym zamontować w niej w.w. brakujące urządzenia i chciałbym aby były to oryginalne części (zakup na allegro). Z uwagi na to, że mam wersję VAN (tylko przednie fotele) wystarczą mi el. szyby i centralny tylko z przodu. Już wiem, że konieczna będzie wymiana niektórych wiązek (np. wiązka drzwi kierowcy i pasażera).

Kontakt telefoniczny z ASO (Zabrze Jan-Now-An): Pan po usłyszeniu mojej prośby (montaż oryginalnych części, ale używanych) stwierdził, że konieczna będzie wymiana >>wszystkich<< wiązek (dosłownie wszystkich - pytałem aby się upewnić), po czym wycenił sprawę na około 15 000 PLN Smile Kończąc konkluzją, że najlepiej to auto sprzedać i kupić z rzeczonym wyposażeniem Smile Następnie dostaję informację, że montują nieoryginalny zestaw za 900 zł. Centralnego zamka nie montują, bo nie ma.

Podczas wizyty pokazuję elektrykowi schemat wiązek - okazuje się, że jednak nie trzeba wymieniać wszystkich wiązek (być może chcieli mnie po prostu spławić tą wcześniejszą informacją).

ALE: elektryk mówi, że moje ECU nie ma modułu centralnego zamka, hmm...
Faktycznie, w mojej Yaris nie ma wyciągniętych wiązek do centralnego, ale czy to znaczy, że ECU też tego nie obsługuje? Przeglądnięcie instrukcji serwisowej raczej przeczy temu Panu.

PYTANIE: Jak oceniacie możliwość realizacji mojego pomysłu? Czy faktycznie ECU może nie mieć funkcji centralnego zamka?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 11:38
Temat postu:

Wymiana


Witam! Na pewno to będziesz musiał także wymienić tapicerkę drzwi ,bo jeśli masz korbki to niestety ,ale ona się nie nadaje na zamianę na elektryczne szyby .Chyba ,że będziesz się bawił w zaślepki otworów na tych korbkach ,ale zapewne nie ma nawet w tej obecnej tapicerce przycisków od sterowania szybami .Bardziej praktyczne wydaje mi się zakup nieorginalnego zamka centralnego i założenie go .Jeśli orginalny to będziesz musiał kupić także w drzwi siłowniki używane i sterownik .Zapewniam ,że taniej wyjdzie nowy dobrej marki to 150 zł .Podłączenie jest proste jak drut .W dole koło pedału sprzęgła jest otwór na pinowej blasze okrągły tam przechodzą wiązki trzeba do nich dotrzeć ,ale nie radze kupować używki po angielskiej Yarisce .Wązki są kabli inne .
Powrót do góry
adrian11400

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:48
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) [Yaris II] Montaż oryginalnych el. szyb i centralnego zamka


Wymiana tapicerki nie powinna być konieczna: zostanie tam otwór po korbce, ale można go ładnie zaślepić. Przyciski są montowane na wymiennym kawałku plastiku który u mnie jest ślepy, a w wersji z przyciskami ma na nie dziury.

Korzystając z katalogu: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200803_TOYOTA_YARIS_KSP90L-CHMRKW_8404.html

i porównując moją Yaris Terra z wersją SOL gdzie centralny zamek jest w standardzie wychodzi, że jest w nich montowane to samo ECU.

Pytanie czy sterownik zamka nie jest w mojej wersji jakoś wyłączony?
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 21:44
Temat postu:

Wymiana


Jeśli jest takie samo ECU to nic nie jest wyłączone ,ale musisz mieć jeszcze moduł samego sterowania centralnego zamka .Ja osobiście wolałbym zakupić nowy ,ale nieorginalny ,bo tak samo działa a poza tym masz dwa piloty do otwierania zamka radiowo .Używany to zawsze ryzyko ,że będzie trefny i większe koszty zakupu .Zapewniam ,że działa tak samo jak orginalny a w razie,gdyby kiedyś padł siłownik kupisz nowy sam za 30 zł i nowy .Siłowników i tak nie widać ,bo są wewnątrz drzwi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

65 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

46 800

2016r.

178 000 km

małopolskie

ToyotaAuris

51 900

2018r.

112 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System