Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:23
Temat postu:

Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Witam,

Mam taki problem w swojej Yarisce.

Autko mam od niecałego roku, pojechałam na przegląd i co się okazało, że lewa lampa jest z anglika.

1. Ale co mi wpadło w oczy. Otóż, ta lampa posiada na żarówce mijania taki "klosz", zaś prawa go nie posiada - o co tutaj chodzi?

2. Czy w grę wchodzi tylko zakup Europejskiej, czy jest możliwość przełożenia "jakiejś" blaszki (jak to w niektórych autach) i będzie OK?


Pozdrawiam;)
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


ten klosz czsami odpada (odrywa sie )ktos go usunął pozdrawiam
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:37
Temat postu:

Re: Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Witam,Mam taki problem w swojej Yarisce.
Autko mam od niecałego roku, pojechałam na przegląd i co się okazało, że lewa lampa jest z anglika.
1. Ale co mi wpadło w oczy. Otóż, ta lampa posiada na żarówce mijania taki "klosz", zaś prawa go nie posiada - o co tutaj chodzi?
2. Czy w grę wchodzi tylko zakup Europejskiej, czy jest możliwość przełożenia "jakiejś" blaszki (jak to w niektórych autach) i będzie OK?
Pozdrawiam;)



ad2.- raczej zakup "europejczyka". Można zasłonić część lewej strony reflektora jakąś czarną taśmą, ale przy kontroli masz "przechlapane"!
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:42
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


mech z serwisu toyoty napisał:
ten klosz czsami odpada (odrywa sie )ktos go usunął pozdrawiam

Czyli, czy jest czy go nie ma, to i tak to nie ma większego znaczenia - mam rozumieć?
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Może ktoś polecić jakiś sklep z częściami do Toyoty (czasami są takie w sieci do danej marki)??

Czy zakup używanej europejskiej lampy z wyłamanymi zaczepami, a wymiana z moją niby angielską będzie możliwy? Czy poza bebechami reszta jest taka sama? Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 19:28
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Może ktoś polecić jakiś sklep z częściami do Toyoty (czasami są takie w sieci do danej marki)??
Czy zakup używanej europejskiej lampy z wyłamanymi zaczepami, a wymiana z moją niby angielską będzie możliwy? Czy poza bebechami reszta jest taka sama? Smile


Poza szybą zewnętrzną - reszta jest taka sama.
Będziesz musiał wymienić(przełożyć) tą szybę(tworzywo). Nie wiem, czy jest sens. Kwestia dobrego przyklejenia jej. Nie lepiej kupić kompletną, używaną?
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 18:14
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Najtaniej wychodzi z tego co widzę kupić zamiennik (nowy), bo już używane niby oryg. są w podobnej cenie i chyba tak zrobię.


Dziękuję za pomoc Wink
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:57
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Lampa wymieniona, przyjazd do domu, pod ścianę a tu na max opuszczonym poziomowaniu jedna daje dużo wyżej niż druga.

Maska do góry, śrubokręt i regulacja w dół, przy 2 obrocie lampa naciskając na część mocowania H4 lata. Okazało się, że niby końcówka od silniczka wyszła z szyny która podnosi/opuszcza lampę.

Czy ktoś zna instrukcję, przy jakim przekręceniu pokrętła regulacji (w lewo lub w prawo) i uniesieniu wysokości lampy (w dół w górę) znowu uda się trafić w tą szynę, aby lampa (jej regulacja) znowu była zależna od samego mech. regulacyjnego...?

* oczywiście wszystko (jak zrobić ^^) na lampie już założonej, bo nawet przedni zderzak trzeba było zdejmować Sad
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 10:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Czy ktoś zna instrukcję, przy jakim przekręceniu pokrętła regulacji (w lewo lub w prawo) i uniesieniu wysokości lampy (w dół w górę) znowu uda się trafić w tą szynę, aby lampa (jej regulacja) znowu była zależna od samego mech. regulacyjnego...?
* oczywiście wszystko (jak zrobić ^^) na lampie już założonej, bo nawet przedni zderzak trzeba było zdejmować Sad

Niestety, nie da się tego zrobić bez demontażu lampy, przynajmniej w warunkach "garażowych". Przerabiałem to. Musisz wymontować lampę, wyjąć silniczek i na nowo "wcelować go". Trochę to czasu zajmuje.Mad
Nie musisz zdejmować zderzaka, wystarczy odkręcić śruby mocujące reflektor i górne zatrzaski mocujące zderzak i odchylić lekko zderzak. Lampa wyjdzie. Cool
P.s.
Szyna jest jak gdyby "wepchnięta" max. do środka lampy, wiec musisz ją wyciągnąć, najlepiej cienkim sznurkiem, przytrzymać w tej pozycji i wtedy wpasować silniczek do niej.
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 13:18
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Czyli stawiać na to, że od początku źle wcelowali, czy od przekręcenia regulacji poziomowania (za daleko) wyskoczyło?

* rada na ciągle wyskakującą złączkę od H4, bo kable są mocno naciągnięte, czy dobrym pomysłem będzie odgięcie pinów od żarówki? Smile

EDIT:

Aha, od spodu widać (zderzak), że w stosunku do drugiej lampy jest ona wyżej umocowana (czyli wyżej świeciła), czy może oznaczać to, że przy jej ręcznym obniżaniu pokrętłem została tak mocno obniżona, że wyskoczyła z szyny i ponowne włożenie i tak nic nie da, bo i tak będzie świeciła wyżej...?

toyaris ale wkładając tą regulację, należy wsunąć się w tą szynę, czy wcisnąć (w tym wypadku nie chcę, żeby coś pękło)?
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 14:55
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Czyli stawiać na to, że od początku źle wcelowali, czy od przekręcenia regulacji poziomowania (za daleko) wyskoczyło?

* rada na ciągle wyskakującą złączkę od H4, bo kable są mocno naciągnięte, czy dobrym pomysłem będzie odgięcie pinów od żarówki? Smile

EDIT:

Aha, od spodu widać (zderzak), że w stosunku do drugiej lampy jest ona wyżej umocowana (czyli wyżej świeciła), czy może oznaczać to, że przy jej ręcznym obniżaniu pokrętłem została tak mocno obniżona, że wyskoczyła z szyny i ponowne włożenie i tak nic nie da, bo i tak będzie świeciła wyżej...?

toyaris ale wkładając tą regulację, należy wsunąć się w tą szynę, czy wcisnąć (w tym wypadku nie chcę, żeby coś pękło)?

Odnośnie kabli - spróbuj je jakoś inaczej poprowadzić(inną drogą).
Odnośnie mocowania lampy - jak może być zamocowana wyżej? Przecież są otwory do jej zamocowania i nie można dowolnie jej mocować!
Natomiast co do mocowania regulacji - chyba trzeba ją wsunąć(robiłem to 4 lata temu).
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 16:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


toyaris napisał:

1. Odnośnie kabli - spróbuj je jakoś inaczej poprowadzić(inną drogą).
2. Odnośnie mocowania lampy - jak może być zamocowana wyżej? Przecież są otwory do jej zamocowania i nie można dowolnie jej mocować!
3. Natomiast co do mocowania regulacji - chyba trzeba ją wsunąć(robiłem to 4 lata temu).

1. Poprawione, jest trochę lepiej...
2. Na dolnym uchwycie pozostało jakieś 2-4 mm ale dalej już się nie chce wcisnąć - lampa to zamiennik Neutral
3. Na maksymalnie wykręconym ramieniu silniczka za żadne skarby nie chce wejść w szynę, pozostaje chyba na siłę wcisnąć ramię, ale nie wiem, czy coś (tzn. szyna - ramię regulacyjne w kloszu lampy) nie pęknie Sad

* podejrzewam, że ono nie mogło wyjść samo z szyny...
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 19:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


[quote="dzaris"]
toyaris napisał:

* podejrzewam, że ono nie mogło wyjść samo z szyny...

Prawdopodobnie silniczek jest od innej - identycznej lampy - ale jakiemuś nygusowi nie chciało się go właściwie założyć. Mad
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 18:15
Temat postu:

Wymiana lampy - problem z włożeniem silniczka w szynę...


Hejka, aby włożyć silniczek do klosza lampy nie trzeba jej zdejmować, jeżeli komuś jakimś trafem coś wyskoczy, albo zmieniałby sam silniczek.

Wystarczy, pokrętłem w kokpicie, ustawić poziomowanie na 3., następnie ręcznie przy silniczku wykręcić jego ramię, aby maksymalnie wystawało i ustawić pokrętło ponownie na 0.
Nie dość, że ramię będzie max. wykręcone to jeszcze przez elektryczną regulację wyjdzie jakiś kawałek.
Dzięki temu, wsadzamy silniczek celując pionowo od góry/dołu w szynę, następnie mocniej dociskamy i przekręcamy blokując silniczek w kloszu.


Może komuś się przyda. Temat do zamknięcia Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

49 900

2017r.

239 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

16 800

2009r.

166 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie

ToyotaCorolla Verso

19 900

2007r.

202 000 km

łódzkie

ToyotaAuris

62 900

2016r.

160 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System