Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:23
Temat postu:

Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Witam,

Mam taki problem w swojej Yarisce.

Autko mam od niecałego roku, pojechałam na przegląd i co się okazało, że lewa lampa jest z anglika.

1. Ale co mi wpadło w oczy. Otóż, ta lampa posiada na żarówce mijania taki "klosz", zaś prawa go nie posiada - o co tutaj chodzi?

2. Czy w grę wchodzi tylko zakup Europejskiej, czy jest możliwość przełożenia "jakiejś" blaszki (jak to w niektórych autach) i będzie OK?


Pozdrawiam;)
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


ten klosz czsami odpada (odrywa sie )ktos go usunął pozdrawiam
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:37
Temat postu:

Re: Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Witam,Mam taki problem w swojej Yarisce.
Autko mam od niecałego roku, pojechałam na przegląd i co się okazało, że lewa lampa jest z anglika.
1. Ale co mi wpadło w oczy. Otóż, ta lampa posiada na żarówce mijania taki "klosz", zaś prawa go nie posiada - o co tutaj chodzi?
2. Czy w grę wchodzi tylko zakup Europejskiej, czy jest możliwość przełożenia "jakiejś" blaszki (jak to w niektórych autach) i będzie OK?
Pozdrawiam;)



ad2.- raczej zakup "europejczyka". Można zasłonić część lewej strony reflektora jakąś czarną taśmą, ale przy kontroli masz "przechlapane"!
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 21:42
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


mech z serwisu toyoty napisał:
ten klosz czsami odpada (odrywa sie )ktos go usunął pozdrawiam

Czyli, czy jest czy go nie ma, to i tak to nie ma większego znaczenia - mam rozumieć?
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Może ktoś polecić jakiś sklep z częściami do Toyoty (czasami są takie w sieci do danej marki)??

Czy zakup używanej europejskiej lampy z wyłamanymi zaczepami, a wymiana z moją niby angielską będzie możliwy? Czy poza bebechami reszta jest taka sama? Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 19:28
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Może ktoś polecić jakiś sklep z częściami do Toyoty (czasami są takie w sieci do danej marki)??
Czy zakup używanej europejskiej lampy z wyłamanymi zaczepami, a wymiana z moją niby angielską będzie możliwy? Czy poza bebechami reszta jest taka sama? Smile


Poza szybą zewnętrzną - reszta jest taka sama.
Będziesz musiał wymienić(przełożyć) tą szybę(tworzywo). Nie wiem, czy jest sens. Kwestia dobrego przyklejenia jej. Nie lepiej kupić kompletną, używaną?
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 18:14
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Najtaniej wychodzi z tego co widzę kupić zamiennik (nowy), bo już używane niby oryg. są w podobnej cenie i chyba tak zrobię.


Dziękuję za pomoc Wink
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:57
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Lampa wymieniona, przyjazd do domu, pod ścianę a tu na max opuszczonym poziomowaniu jedna daje dużo wyżej niż druga.

Maska do góry, śrubokręt i regulacja w dół, przy 2 obrocie lampa naciskając na część mocowania H4 lata. Okazało się, że niby końcówka od silniczka wyszła z szyny która podnosi/opuszcza lampę.

Czy ktoś zna instrukcję, przy jakim przekręceniu pokrętła regulacji (w lewo lub w prawo) i uniesieniu wysokości lampy (w dół w górę) znowu uda się trafić w tą szynę, aby lampa (jej regulacja) znowu była zależna od samego mech. regulacyjnego...?

* oczywiście wszystko (jak zrobić ^^) na lampie już założonej, bo nawet przedni zderzak trzeba było zdejmować Sad
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 10:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Czy ktoś zna instrukcję, przy jakim przekręceniu pokrętła regulacji (w lewo lub w prawo) i uniesieniu wysokości lampy (w dół w górę) znowu uda się trafić w tą szynę, aby lampa (jej regulacja) znowu była zależna od samego mech. regulacyjnego...?
* oczywiście wszystko (jak zrobić ^^) na lampie już założonej, bo nawet przedni zderzak trzeba było zdejmować Sad

Niestety, nie da się tego zrobić bez demontażu lampy, przynajmniej w warunkach "garażowych". Przerabiałem to. Musisz wymontować lampę, wyjąć silniczek i na nowo "wcelować go". Trochę to czasu zajmuje.Mad
Nie musisz zdejmować zderzaka, wystarczy odkręcić śruby mocujące reflektor i górne zatrzaski mocujące zderzak i odchylić lekko zderzak. Lampa wyjdzie. Cool
P.s.
Szyna jest jak gdyby "wepchnięta" max. do środka lampy, wiec musisz ją wyciągnąć, najlepiej cienkim sznurkiem, przytrzymać w tej pozycji i wtedy wpasować silniczek do niej.
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 13:18
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


Czyli stawiać na to, że od początku źle wcelowali, czy od przekręcenia regulacji poziomowania (za daleko) wyskoczyło?

* rada na ciągle wyskakującą złączkę od H4, bo kable są mocno naciągnięte, czy dobrym pomysłem będzie odgięcie pinów od żarówki? Smile

EDIT:

Aha, od spodu widać (zderzak), że w stosunku do drugiej lampy jest ona wyżej umocowana (czyli wyżej świeciła), czy może oznaczać to, że przy jej ręcznym obniżaniu pokrętłem została tak mocno obniżona, że wyskoczyła z szyny i ponowne włożenie i tak nic nie da, bo i tak będzie świeciła wyżej...?

toyaris ale wkładając tą regulację, należy wsunąć się w tą szynę, czy wcisnąć (w tym wypadku nie chcę, żeby coś pękło)?
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 14:55
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


dzaris napisał:
Czyli stawiać na to, że od początku źle wcelowali, czy od przekręcenia regulacji poziomowania (za daleko) wyskoczyło?

* rada na ciągle wyskakującą złączkę od H4, bo kable są mocno naciągnięte, czy dobrym pomysłem będzie odgięcie pinów od żarówki? Smile

EDIT:

Aha, od spodu widać (zderzak), że w stosunku do drugiej lampy jest ona wyżej umocowana (czyli wyżej świeciła), czy może oznaczać to, że przy jej ręcznym obniżaniu pokrętłem została tak mocno obniżona, że wyskoczyła z szyny i ponowne włożenie i tak nic nie da, bo i tak będzie świeciła wyżej...?

toyaris ale wkładając tą regulację, należy wsunąć się w tą szynę, czy wcisnąć (w tym wypadku nie chcę, żeby coś pękło)?

Odnośnie kabli - spróbuj je jakoś inaczej poprowadzić(inną drogą).
Odnośnie mocowania lampy - jak może być zamocowana wyżej? Przecież są otwory do jej zamocowania i nie można dowolnie jej mocować!
Natomiast co do mocowania regulacji - chyba trzeba ją wsunąć(robiłem to 4 lata temu).
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 16:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


toyaris napisał:

1. Odnośnie kabli - spróbuj je jakoś inaczej poprowadzić(inną drogą).
2. Odnośnie mocowania lampy - jak może być zamocowana wyżej? Przecież są otwory do jej zamocowania i nie można dowolnie jej mocować!
3. Natomiast co do mocowania regulacji - chyba trzeba ją wsunąć(robiłem to 4 lata temu).

1. Poprawione, jest trochę lepiej...
2. Na dolnym uchwycie pozostało jakieś 2-4 mm ale dalej już się nie chce wcisnąć - lampa to zamiennik Neutral
3. Na maksymalnie wykręconym ramieniu silniczka za żadne skarby nie chce wejść w szynę, pozostaje chyba na siłę wcisnąć ramię, ale nie wiem, czy coś (tzn. szyna - ramię regulacyjne w kloszu lampy) nie pęknie Sad

* podejrzewam, że ono nie mogło wyjść samo z szyny...
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 19:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Reflektory symetryczne, a asymetryczne - problem


[quote="dzaris"]
toyaris napisał:

* podejrzewam, że ono nie mogło wyjść samo z szyny...

Prawdopodobnie silniczek jest od innej - identycznej lampy - ale jakiemuś nygusowi nie chciało się go właściwie założyć. Mad
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
dzaris

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 18:15
Temat postu:

Wymiana lampy - problem z włożeniem silniczka w szynę...


Hejka, aby włożyć silniczek do klosza lampy nie trzeba jej zdejmować, jeżeli komuś jakimś trafem coś wyskoczy, albo zmieniałby sam silniczek.

Wystarczy, pokrętłem w kokpicie, ustawić poziomowanie na 3., następnie ręcznie przy silniczku wykręcić jego ramię, aby maksymalnie wystawało i ustawić pokrętło ponownie na 0.
Nie dość, że ramię będzie max. wykręcone to jeszcze przez elektryczną regulację wyjdzie jakiś kawałek.
Dzięki temu, wsadzamy silniczek celując pionowo od góry/dołu w szynę, następnie mocniej dociskamy i przekręcamy blokując silniczek w kloszu.


Może komuś się przyda. Temat do zamknięcia Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaLand Cruiser

36 700

1998r.

293 000 km

pomorskie

ToyotaYaris

58 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

75 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

84 470

2020r.

52 800 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System