Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łkz

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 13:49
Temat postu:

Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


Witam, mam poważny problem chcę kupić żonie yarisa rok 2002-2004 w dieslu. Zacząć trzeba od tego że nigdy nie miałem diesla i tu wogóle nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, czy są jakieś wycieki, jak ma pracować silnik itp, druga sprawa to czego szukać, na co zwrócić szczególną uwagę kupując ten właśnie model. Czy fabrycznie auto posiada jakieś uciążliwe usterki, co często próbują "ukryć" sprzedawcy no i tak na oko ile km mniej więcej mają przejechane samochody z tego rocznika (ostatnio oglądałem diesla za 14.000 z przebiegiem 98tyś km za to środek wyglądał jak by auto miało już ponad 200tyś) jest możliwość sprawdzenia autentyczności przebiegu ???
Powrót do góry
jax022
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1071
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachod
Posiadane auto: stilo1,9 JTD 115 Wagon 2004
Piwa: 47/3
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 17:39
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


Kod:
środek wyglądał jak by auto miało już ponad 200tyś


To może mieć 198 tyś.jak się nie znasz na dislach to musisz zabrać na miejsce kogo kto jeżdził na dislach.
_________________
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2012, 21:18
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


po co ci yaris w dieslu widziałeś po ile ropa ,1 l w benzyny spali tyle co ten diesel i mniej problemów,a jeżeli np spali się świeca żarowa to kto ją wymieni??albo spróbuj wymienić wtrysk,radze sie zastanowić co wybrac pozdrawiam
Powrót do góry
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 14:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


Hej

Zgadzam się z przedmówcą. Jak coś walnie w dieslu to cena się NIGDY nie zwóci. Pozatym w benzynie masz szanse na małe przebiegi, w dieslu nie. Ja polecam benzynę 1.3. W yarise 1 i benzyna 1.0 bardzo przyjemnie jeździ. Jak już chcesz coś z kopytem polecam 1.3. Równiez zadowala sie rozsadną ilością benzyny a ma niezłego kopa.

Kolega ma Yarisa I w benzynie 1.0 od nowości i ma 55000 przebiegu. Wada- brak ABS i klimy. Ale za rok chce sprzedac to będzie miał z 65000 realnego przebiegu

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
TestDriver

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa

Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 11:47
Temat postu:

Najczęstsze problemy w dieslu to: Sprzęgło , wycieki oleju


Witam,
Yaris z silnikiem diesla posiada wymienione w temacie usterki.
Można je szybko zdiagnozować w następujący sposób:

1. Sprzęgło - gasząc silnik i uruchamiając ponownie, nie powinno być niepokojących hałasów . Jeżeli pojawia się hałas przy gaszeniu silnika , należy kolejny raz gasząc silnik wcisnąć pedał sprzęgła, dzięki czemu odciążamy sprzęgło . Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła i gaszeniu silnika hałas cichnie, znaczy to, że mamy uszkodzone elementy sprzęgła.

a) Sprawdzenie łożyska oporowego i łożysk w skrzyni biegów :
na postoju przy włączonym silniku wciskając i puszczając pedał sprzęgła nie powinno być narastającego szumu. Jeżeli pojawia się szum przy wciskaniu sprzęgła mamy zazwyczaj usterkę łożyska oporowego sprzęgła.
Jeżeli hałas pojawia się przy "puszczonym " pedale sprzęgła mamy wyrobione łożyska na wałku głównym skrzyni biegów, co świadczy zazwyczaj , o znacznym przebiegu auta.

2.Wycieki - najgroźniejszy jest wyciek z uszczelniacza wału korbowego - świadczy o znacznym przebiegu sprawdzanego samochodu tzn:
Olej zaczyna pojawiać się pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem - sprawdzamy to na podnośniku. Pomiędzy obudową skrzyni oraz korpusem silnika jest umieszczony niewielki kanał odpływowy z którego zaczyna sączyć się olej. Przyczyną, oprócz znacznego przebiegu auta może byz zmiana oleju np półsyntetycznego na syntetyczny co w efekcie przejawia się wypłukiwaniem uszczelniaczy i uszczelek silnika.

3.tzw."Przedmuchy silnika" czyli w rzeczywistości przedmuch gazów spalinowych z miski korbowej i odmy silnika. Świadczy o wyeksploatowaniu silnika i zużyciu pierścieni silnikowych co przejawia się między innymi wzrostem zużycia oleju. Sprawdzamy to na gorącym silniku. Istotne jest czy po wyjęciu bagnetu oleju nie pojawia się z prowadnicy bagnetu szary dym.

Warto zaznaczyć ,że samochód eksploatowany w cyklu miejskim potrafi przy przebiegu 100.000km być wyeksploatowany jak auto z przebiegiem w trasach ok 200.000km
Przebieg samochodu można określić lecz do tego trzeba już osoby ze znacznym doświadczeniem.

Pozdrawiam
_________________
"Spokój jest najmądrzejszym doradcą"
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 20:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


Ja mam Yariskę z 05 r w dieslu 5 dzwi i żadnego z opisanych tu objawów zużycia nie mam bo wiem jak jeżdzić takim autem-jeśli zaoferujesz mi dobrą cenę to ci ją sprzedam.... Lkz jeśli chesz wiedzieć więcej to pisz mi na maila netfoto@o2.pl lub na priv.
Powrót do góry
Łkz

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 14:48
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Kupno yariski rocznik 2002-2004 DIESEL na co zwrócić uwagę


Wielkie dzięki TestDriver, sporo przydatnej wiedzy Shocked
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

55 900

2017r.

73 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

46 990

2021r.

63 000 km

śląskie

ToyotaAuris

41 900

2013r.

118 335 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

99 900

2017r.

119 128 km

kujawsko-pomorskie

ToyotaAvensis

14 900

2006r.

260 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System