Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) 2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_s1

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: yaris 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 11:17
Temat postu:

2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.


Witam wszystkich.

Proszę o radę bo już ręce rozkładam.
Auto żony od jakiegoś czasu nie miało mocy na zimno, do tego był problem z rozruchem (odpalało ale wyraźnie za długo trzeba było kręcić rozrusznikiem). Efekt tych problemów to zepsuty akumulator i kończący się rozrusznik.
Wymieniałem i sprawdzałem wszelkiej maści czujniki ale nic to nie pomagało. Po podpięciu do komputera w ASO okazało się, że wypadają zapłony. Zmierzyłem luzy zaworowe - na ssących środek normy, natomiast na wydechowych nie szło wepchnąć żadnego szczelinomierza.
Auto do mechanika (kolegi) dojechało o własnych siłach ale oczywiście na zimno z wielkimi problemami. Zdjęta głowica została oddana do uznanego warsztatu szlifierskiego w Krakowie. Okazało się, że 6 zaworów wydechowych było skrzywionych. Wszystko zostało tam wymienione i luzy ustawione.
Po skręceniu silnika do kupy mamy problem bo auto nie chce zapalić. Rozrząd ustawiony na znaki, przed rozebraniem oczywiście również (kolega prowadzi własny warsztat już niemal 20lat).
Przy okazji rozrusznik został zregenerowany, akumulator wymieniony jeszcze przed remontem.
Przy kręceniu rozrusznikiem po 2-3s wydaje się jakby już coś zaskoczyło ale to dosłownie zapłon pojawia się na 1 lub 2 cylindrach a potem już cisza. Świece są zalane i lipa.
Dioda immobilizera gaśnie. Paliwo dochodzi(próbowaliśmy też podawać paliwo do kolektora), w baku jest go na 2 kreski ale dolewaliśmy dla pewności.
Iskra pojawia się na wszystkich świecach ale nie wiem czy tak ma być, bowiem w sumie pojawia się dość rzadko- mniej więcej raz na sekundę (to moja pierwsza toyota, w oplu czy vw przy rozruchu iskra przeskakuje przynajmniej 2-3 razy na sekundę) i do tego jest to taki rozbłysk (znowu odwołam się do opla - tam widać tylko łuk a nie takie wyładowanie).
Podpinałem kablem jakiegoś pcmscana ale błędy pojawiają się tylko jak coś się rozepnie, inaczej nic nie ma. Co można sprawdzić na postoju wygląda, że jest ok- ale to tylko głupoty w stylu czujnik położenia przepustnicy i temperatura.
Sprawdzałem opór czujników położenia - wałka ma 1900Ω, a wału 1200Ω - wychodzi na to, że wszystko w normie na zimno.
Zaznaczę również, że auto do tej pory jeździło na gazie (sekwencja BRC - tak, już wiem że toyota i lpg to se ne da i wyleci z auta) ale można ją spokojnie wykluczyć bo wystarczy, że zasilanie dochodzi do sterownika i nie powinno to mieć wpływu na pracę na benzynie (nie ma możliwości odpalenia na gazie). Zresztą tak jak pisałem wyżej, paliwo jest podawane przez wtryskiwacze.
Ciśnienie sprężania sprawdzone, jest poprawa po remoncie i na wszystkich cylindrach ponad 12atm.

Co jeszcze mogę sprawdzić? Pomocy Sad

Sprawdzałem wg instrukcji serwisowej czujnik temperatury cieczy dla silnika i jakieś bzdury mi zaczęło pokazywać. Po odpięciu wtyczki powinno być -40st i tak faktycznie było wg programu diagnostycznego, potem zwarłem kable i powinno być 140 i tak było, na desce kontrolka wskazywała przegrzany silnik. Po chwili program pokazywał -40 choć powinno być 140 na plusie ale deska pokazywała dobrze. Rozłączyłem wszystko i jeszcze raz sprawdziłem i pojawiły się wskazania w drugą stronę, mianowicie na kompie dobrze 140 ale już na desce pokazywało, Czy to wina uwalonego sterownika silnika? Gdyby przyszło wymienić sterownik to co z immobilizerem? Trzeba coś programować czy to osobny układ?
Zaznaczę, że przed remontem od jakiegoś czasu było tak, że dopóki świeciła sie kontrolka zimnego silnika to nie było jazdy, w momencie gdy gasła robiło się w miarę ok (bo oczywiście wypadające zapłony dawały popalić). Wcześniej gdy nie było tego spadku mocy tak przerażającego to po prostu silnik gasł bo obroty spadały za bardzo ale tylko do momnetu zgaśnięcia kontroli.
Powrót do góry
jax022
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1071
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachod
Posiadane auto: stilo1,9 JTD 115 Wagon 2004
Piwa: 47/3
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) 2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.


Kod:
Okazało się, że 6 zaworów wydechowych było skrzywionych. Wszystko zostało tam wymienione i luzy ustawione

Sprawdz czy na 1 cylindrze iskra jest podawana w odpowiednim momeńcie(przy pełnym sprężaniu i odpowiednim wyprzedzeniu zapłonu)Powiedz jeszcze czy te zawory pogieły się z braku luzów zaworowych?
_________________
Powrót do góry
Marcin_s1

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: yaris 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) 2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.


Tylko jak to sprawdzić czy iskra jest w odpowiednim momencie? Przyznam, że nie mam pomysłu - gdyby pasek był na wierzchu to można by ocenić ale w tym przypadku łańcuch jest zabudowany.
Co do zaworów to nie mam zielonego pojęcia, kolega mechanik też. Można tylko gdybać, na tłokach nie ma żadnych wyraźnych śladów.
Czytam wszystko co tylko mogę znaleźć w necie i sam już nie wiem, czy jest możliwe by kluczyki się rozkodowały? W sumie auto stało ok 2 tygodni z odpiętym akumulatorem. Alarmu żadnego nie mam, kontrolka od immo zachowuje się chyba poprawnie. Czyli gaśnie od razu po włożeniu jednego kluczyka (z tego co wyczytałem to będzie kluczyk master), a po włożeniu drugiego gaśnie po ok. sekundzie.
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 21:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) 2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.


sprawdzałes ciśnienie po załozeniu głowicy?? jeżeli nie to sprawdź może brak ciśnienia jest powodem pozdrawiam
Powrót do góry
Marcin_s1

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: yaris 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 21:51
Temat postu:

Re: 2nz-fe nie zapala po remoncie głowicy.


Marcin_s1 napisał:
Ciśnienie sprężania sprawdzone, jest poprawa po remoncie i na wszystkich cylindrach ponad 12atm.


Tak jak już pisałem, sprawdzone od razu Crying or Very sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 21:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 21:31
Temat postu:

silnik


trzeba sprawdzic zdemontowac dekiel czy czytnik predkosci wału odpowiednia strona zalozony (litera na zewnatrz ) ZEBY AUTO ODPALIŁO musi widziec predkosc obotowa wału i polozenie walkow zaworowych
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

86 300

2016r.

120 198 km

podkarpackie

ToyotaCorolla

109 900

2019r.

42 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

57 900

2018r.

83 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

65 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System