Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scisq

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Grande Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 23:35
Temat postu:

Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Pytanie jak w temacie. Mam felgi opel 4x100 ET49 6Jx15 W Yarisie też jest 4x100 ET 45 (ale to chyba jakoś by przeszło) tylko obawiam się szerokości felgi bo yaris ma 5,5 cala tymczasem opel ma 6 cali szerokości. Czy próbował ktoś już takiego zabiegu z felgami w swoim yarisie?Smile Acha, jeśli chodzi o średnicę otworu na piastę to mam już odpowiednie pierścienie centrujące także z tym nie będzie problemu mam nadzieje:)
Pozdr.
Wojtek
_________________
scisq
Powrót do góry
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Wiesz z takim pytaniem to najlepiej idz tam gdzie zmieniają opony ja mam yariskę pierwszy model i miałem okazję kupić z opla astry 2 i okazało się że felgi pasują do auta ale jak pojechałem do oponiarza ten powiedział że z nie można mieszać producentów np z opla do Toyoty-wiesz to są koła jedyny styk z nawierzchnią tu nie warto eksperymentować.Ja bym poszukał kół do Yariski oryginalnych.
Powrót do góry
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


poszukaj instrukcji obsługi swojego auta i tam na 100% będzie napisane jakie felgi można bez problemu zamontować w twoim aucie. Według mnie bez problemu powinny podejść bo różnica jest minimalna w szerokości jak i w rozmiarze otworu centralnego. Śmieszą mnie teksty że felgi te dedykowane sa tylko do opla i tylko z tym autem można je używać. Przecież Opel nie robi sam tych felg tylko zakupuje ich wzór od jakiejś firmy która produkuje felgi. Ja np. do swojej Cariny E mam na zimę standardowe koła jakie zalecał producent a na lato zakładam koła o rozmiarze większe od Audi A3 i auto nie traci na swoim bezpieczeństwie ponieważ wszystko pasuje jak ulał. inny przykład to taki że do np. Fiata siena zakładają felgi od Alfy romeo i równiez wszystko pasuje jak ulał.
Powrót do góry
gadu-gadu
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 14:33
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Duduś-ja byłem z felgami z opla u oponiarza i on mi powiedział że felgi z opla mają rozstaw śrób 4 * 98 a Toyota ma 4* 100 wiec on mi tego nie załorzy bo boi się że jak mi się cos stanie to on będzie odp..
A dalej myśląc twoim tokiem myślenia-powiedzmy że ktoś rozbije swoją Yariskę z przodu i ma auto z 2004 r a do tego modelu są 2 zderzaki i 2 rodzaje lamp przednich (z przed i po lifcie)i co zamontujesz sobie światła po lifcie a zderzak z przed liftingu ?? A oba są z Yariski......
Powrót do góry
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Bobul co do części nadwozia lamp, oraz różnego rodzaju czujników to się z Toba zgodzę ze nie będą pasować. Ale co do opon to jeżeli otwór centrujący będzie pasował to problem z założeniem takich felg nie będzie nawet wtedy gdy to były w twoim przypadku felgi 4x98. Nie wiem czy wiesz ale istnieją takie specjalne śruby do takich rozwiązań ( pływające) i w przypadku zastosowania takich śrub nic nie powinno się stać. Ja sam takiego rozwiązania nie popieram ale są ludzie co tak robią i nigdy nie mieli problemu. Aha warto zauważyć że autor tematu ma felgi o identycznym rozmieszczeniu śrub ( 4x100) tylko różniące się minimalnie szerokością i wielkością otworu . Więc według mnie nie powinno być problemów. Dla pewności polecałbym autorowi tematu spisać wymiary oryginalnych felg i tych które chce kupić i podjechałbym do dobrego wulkanizatora który by stwierdził w 100% czy będą pasowały takie koła czy nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 16:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


No wiem że są takie śróby pływające ale ja bym nie chciał takich śrób w swiom aucie tylko ORYGINALNE felgi i śróby-wiesz koła i hamulce są w aucie najważniejsze i tu nie warto oszczędzać....
To tyle pisania na ten temat...........................
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaCorolla

65 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

83 650

2020r.

52 800 km

mazowieckie

ToyotaPrius

54 900

2017r.

275 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

53 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System