Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) benzyna w oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaskuj

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Yaris 1999 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sie 2011, 16:44
Temat postu:

benzyna w oleju


Od 1,5 msc jestem posiadaczem YARISA z 1999rok 1,0. Po zakupie jak należy zmieniłem olej, zrobiłem to czym prędzej bo było go około pół centymetra na bagnecie więcej niż MAX. wlałem 10w40 troszkę ponad pół miarki na bagnecie. teraz po przejechaniu około 1000 km chciałem sprawdzić czy silnik bierze olej. Okazało się ze jest go więcej - prawie na MAX. Czuć go okropnie benyzną. Przypomniałem sobie też ze kiedyś poczułem bardzo benzyne w spalinach jak na zimnym silniku manewrowałem chwile na podjeździe. Jaka może byc przyczyny? samochód robi dziennie około 60 km.
Na domiar złego dziś zauważyłem że nie pali się wogole pomarańczowa kontrolka od pracy silnika. chyba padłem ofiarą swojej głupoty a czyjejś nieuczciwości. na 99% jestem pewien ze to nie płyn chłodniczy - olej wygląda "normalnie".
Macie jakies pomysły w czym może byc problem? Crying or Very sad
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 21:08
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) benzyna w oleju


Sprawdź czujnik temperatury ten co podaje wartości do komputera.
Prawdopodobnie jest tak,że ten ów czujnik jest uszkodzony,podaje do komputera złą wartość.Na zimnym silniku podaje za dużą dawkę paliwa a nie spalone paliwo spływa do oleju.

Co chodzi o kontrolkę to zasada jeden temat jeden problem,a poza tym nie wiem co to za kontrolka.może byś kontrolka awarii silnika ale czy jest pracy silnika?.Oto jest pytanie Wink
Odnośnie kontrolki należy założyć osobny wątek.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) benzyna w oleju


Musisz na kompa jechać i zobaczyć na którym cylindrze liczy misfire (wypadanie zapłonów). Pewnie któraś cewka pada.
Powrót do góry
kaskuj

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Yaris 1999 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 10:10
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) benzyna w oleju


Dzięki za sugestię, dziś jadę na komputer i napisze jak coś wykaże. Odnośnie kontrolki to założyłem, może błędnie, ze sprzedający by ukryć błąd silnika, w jakiś sposób ją całkiem odłączył. tak czy inaczej tak jak piszecie bez profesjonalnej diagnozy sie nie obędzie. Pozdrawiam

Edit:
właśnie wróciłem z diagnostyki - i pojawił się błąd P0141 czyli Sonda Lambda do wymiany. chyba może być to jak najbardziej przyczyną zbyt dużej dawki paliwa a co za tym idzie wlewania go do oleju? Jak myślicie?


Scalony przez Emiś-
Punkt 20 RF
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 10:17
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) benzyna w oleju


P0141 to jest problem z grzałką sondy. sonda-2 (za katem)
Odłącz sondę i sprawdź miernikiem rezystancje grzałki - od strony sondy podłącz miernik do 2 przewodów o takich samych kolorach (czarne z tego co pamiętam) powinno być tam ~6 - 14 OHM... ...jak będzie to trzeba instalkę przedzwaniać .. ..jak będzie otwarty obwód to wymień sondę.

Generalnie yariska żłopie jak smok kiedy ma problem z sondą, więc paliwo może się przedostawać do oleju.

Pamiętaj żeby dobrze dobrać sondę!
Kiedyś walczyłem z yarkiem w którym ktoś wymieniał sondę i wstawił za katem taką samą jak jest przed katem.. efektem było średnie spalanie ~15 L/100. Przyznaję że poziomu oleju nie sprawdzałem :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 10:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

112 800

2021r.

42 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

129 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaAygo

41 990

2020r.

48 000 km

śląskie

ToyotaAygo

33 990

2016r.

110 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System