Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
peres33

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDAŃSK
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.0 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 11:50
Temat postu:

niebieska lampka temperatury


posiadam yaris 2001 1.0 silnik 170000km dlugo pali sie niebieska kontrolka temperatury na zimnym silniku czasami gasnie po 5 km przy temperaturze zewn.14 stopni a czasami dopiero po 10 km przy tej samej temperaturze ostatnio jak jechalem na trasie to zapalila sie 2 razy w trakcie jazdy niebieska kontrolka temperatury i po ok.3 minutach zgasla co moze byc tego przyczyna?moze termostat czy czujnik temperatury?
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 11:16
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


Termostat powinien być tańszy..
Powrót do góry
wesoly1234

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.5 TS VVT-I 106 KM HONDA CIVIC VII 1.4 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


proponowal bym podjechac do elektryka..najlepiej jakiegos poleconego lub znajomego..ze by cie nie naciagnol...podloczy cie pod komputer i wszystko mu pokaze....ja bym obstawial czujnik temperaturu..termostat z ta kontrolka nie ma nic wspolnego.poprostu jak czujnik temp.jest plynem odpowiednio nagrzany daje impuls i lampka gasnie.....to na tyle ale biorac pod uwage rozne zeczy jakie widzialem w autach w ktorych domowi mechanicy grzebali to mozna czasem spodziewac sie wszystkiego ...koszt takiej diagnostyki powinien nie byc wiekszy niz 50-70zl
Powrót do góry
skype status
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


wesoly1234 napisał:
..termostat z ta kontrolka nie ma nic wspolnego.poprostu jak czujnik temp.jest plynem odpowiednio nagrzany daje impuls i lampka gasnie..


Co to za bzdura że termostat nie ma nic wspólnego z temperaturą płynu chłodzącego??

Czujnik nie daje impulsu, tylko zmienia swoją rezystancję w zależności od temperatury. Termostat czasami może nie domykać, jeśli kolega potrafi samodzielnie wymienić to jest to koszt ~20zł.

..podaję tutaj najtańszą i najprostszą metodę weryfikacji.

Pozdro..
Powrót do góry
wesoly1234

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.5 TS VVT-I 106 KM HONDA CIVIC VII 1.4 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 07:21
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


termostat nie ma nic wspolnego kolego z lamka ktora sygnalizuje zimny silnik!!! termostat jest odpowiedzialny za podzial obiegu plynu w silniku maly lub duzy obieg...jak nie wiesz dokladnie nie nie kwestionuj moich odp.......sterujacy procesorek jest podlaczony do czujnika temperatury..po osiagnieciu 40 stopni lampka gasnie.....
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 07:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 10:54
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


wesoly1234 napisał:
termostat jest odpowiedzialny za podzial obiegu plynu w silniku maly lub duzy obieg....


To weź się jeszcze raz zastanów czy nie ma to wpływu na czas nagrzewania się silnika.

wesoły1234 napisał:
.jak nie wiesz dokladnie nie nie kwestionuj moich odp..


Zabrzmiało jak "nie kłóć się ze mną kiedy mam rację"
ps. zrobiłeś to pierwszy.

Podałem koledze tańszą metodę, a ty się uparłeś na ten czujnik temperatury.

Ty pracujesz w ASO Toyota?
Powrót do góry
wesoly1234

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.5 TS VVT-I 106 KM HONDA CIVIC VII 1.4 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Sie 2011, 07:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


kolego przeczytaj moj post dokladnie !! to nie bedziesz pisal jakis bzdur !! nie uparlem sie na czujnik temperatury tylko zasugerowalem ta czesc.....a na samym poczatku napisalem ze by podjechal podlaczyc sie pod komputer to wszystko wyjdzie na diagnostyce silnika !!!!! nie pracuje w ASO toyoty ......ale prowadze warsztat...
i jak widze ze ktos pisze tak jak ty....w odp na zapalanie sie niebieskiej lampki ze to termostat to smiac mi sie chce.....poczytaj chociaz jaka funkcje pelni termostat w aucie.i ze od niego nie ida zadne kable...ta jak niby mial by wlanczac i wylanczxa lampke kontrolna zimnego silnika
Powrót do góry
skype status
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2011, 10:26
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


wesoly1234 napisał:
...poczytaj chociaz jaka funkcje pelni termostat w aucie.i ze od niego nie ida zadne kable...ta jak niby mial by wlanczac i wylanczxa lampke kontrolna zimnego silnika


Już mi się nie chciało z tobą dyskutować na ten temat.
Proponuję tobie także poczytać jaką funkcje pełni termostat, łącznie z ponownym przeanalizowaniem problemu który wystąpił u kolegi.

Możesz zareklamować tutaj swój warsztat?
Powrót do góry
znawca

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 25

Posiadane auto: Octavia 4x4 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lis 2011, 00:52
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


Cytat:
jak widze ze ktos pisze tak jak ty....w odp na zapalanie sie niebieskiej lampki ze to termostat to smiac mi sie chce.....poczytaj chociaz jaka funkcje pelni termostat w aucie.i ze od niego nie ida zadne kable...ta jak niby mial by wlanczac i wylanczxa lampke kontrolna zimnego silnika

D e b i l Question Napisz gdzie prowadzisz ten "warstat" żebym nie przejechał za blisko. Głupotą też można się zarazic
Powrót do góry
wesoly1234

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.5 TS VVT-I 106 KM HONDA CIVIC VII 1.4 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


znawca napisał:
Cytat:
jak widze ze ktos pisze tak jak ty....w odp na zapalanie sie niebieskiej lampki ze to termostat to smiac mi sie chce.....poczytaj chociaz jaka funkcje pelni termostat w aucie.i ze od niego nie ida zadne kable...ta jak niby mial by wlanczac i wylanczxa lampke kontrolna zimnego silnika

D e b i l Question Napisz gdzie prowadzisz ten "warstat" żebym nie przejechał za blisko. Głupotą też można się zarazic


D E B I L Evil or Very Mad to z ciebie jest jak nie wiesz do czego sluzy i jak dzialA termostat w samochodze zAl mi buraka co cale zycie jezdzil jakimis wynalazkami i raz w zyciu dotknol auta i mysli ze mechanikiem jest..powodzenia...jak tak sam doradzasz sobie w zyciu to ciekawe czy jezdzisz fordem oplem czy vw b5 bo to 3 najsutniesze formy ktore ludzie kupuja..kup poradnik naprawiam sam toyota yaris..albo zapyt w servisie czy termostat ma cos wspolnego z swiecaca kontrola to sie zasmieja....
Powrót do góry
skype status
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 22:32
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


Ja nie wiem w czym jest problem. Nie jestem mechanikiem chociaż ukończyłem technikum samochodowe ale uważam że rację w 100% ma kolega wesoly1234. Termostat jest to urządzenie w aucie które odpowiada za otwieranie lub zamykanie małego - dużego obiegu cieczy chłodzonej w silniku ( zasada działania z wikipedii: Gdy temperatura cieczy chłodzacej jest poniżej 80 °C (zimny silnik) mieszek kurczy się przez co zamyka zawór kierujący ciecz do chłodnicy. Ciecz przepływa przez otwarty zawór do pompy (tzw. mały obieg). Z chwilą gdy temperatura cieczy wzrasta powyżej 90 °C mieszek rozszerza się. Zawór kierujący ciecz do chłodnicy zostaje otwarty, zaś do pompy zamknięty. Ciecz wówczas przepływa przez chłodnicę (tzw. duży obieg).) Kontrolka ta nie ma nic wspólnego z termostatem. Ludzie którzy uważają inaczej niech zastanowią się nad jednym, czy taka kontrolka była stosowana w starszych autach ? NIE!!! Jest to taki wybryk Toyoty mający poinformować kierowcę że silnik ma jeszcze nieodpowiednią temperaturę i nie powinno się go wkręcać na wyższe obroty. Po częściowym nagrzaniu silnika ok 40-50 stopni kontrolka ta gaśnie i kierowca może trochę mocniej operować pedałem przyspieszenia. Jak łatwo obliczyć różnica miedzy gaśnięciem lampki a pełnym otwarciem termostatu to 40-50 stopni więc nie są te dwie rzeczy z sobą połączone. A jak ktos ma inne zdanie to niech wsiądzie w auto i pojedzie do najbliższego ASO Toyoty i się zapyta Sprzedawcy lub mechanika do czego jest ta kontrolka. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
wesoly1234

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: TOYOTA YARIS 1.5 TS VVT-I 106 KM HONDA CIVIC VII 1.4 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


dudu$ napisał:
Ja nie wiem w czym jest problem. Nie jestem mechanikiem chociaż ukończyłem technikum samochodowe ale uważam że rację w 100% ma kolega wesoly1234. Termostat jest to urządzenie w aucie które odpowiada za otwieranie lub zamykanie małego - dużego obiegu cieczy chłodzonej w silniku ( zasada działania z wikipedii: Gdy temperatura cieczy chłodzacej jest poniżej 80 °C (zimny silnik) mieszek kurczy się przez co zamyka zawór kierujący ciecz do chłodnicy. Ciecz przepływa przez otwarty zawór do pompy (tzw. mały obieg). Z chwilą gdy temperatura cieczy wzrasta powyżej 90 °C mieszek rozszerza się. Zawór kierujący ciecz do chłodnicy zostaje otwarty, zaś do pompy zamknięty. Ciecz wówczas przepływa przez chłodnicę (tzw. duży obieg).) Kontrolka ta nie ma nic wspólnego z termostatem. Ludzie którzy uważają inaczej niech zastanowią się nad jednym, czy taka kontrolka była stosowana w starszych autach ? NIE!!! Jest to taki wybryk Toyoty mający poinformować kierowcę że silnik ma jeszcze nieodpowiednią temperaturę i nie powinno się go wkręcać na wyższe obroty. Po częściowym nagrzaniu silnika ok 40-50 stopni kontrolka ta gaśnie i kierowca może trochę mocniej operować pedałem przyspieszenia. Jak łatwo obliczyć różnica miedzy gaśnięciem lampki a pełnym otwarciem termostatu to 40-50 stopni więc nie są te dwie rzeczy z sobą połączone. A jak ktos ma inne zdanie to niech wsiądzie w auto i pojedzie do najbliższego ASO Toyoty i się zapyta Sprzedawcy lub mechanika do czego jest ta kontrolka. pozdrawiam


w koncu znalazl sie kolega ktory kuma o co chodzi...wielkie dzieki za ustosunkowanie sie mocno logiczne i dosadnie tlumaczace zagadnienie postu..pozdrawiam....bo do tej pory nekalo mnie tlumaczenie prostej zeczy..ale tak to bywa przyjezdza klient do warsztatu z jakas usterka ty mu chcesz pomuc a on wie lepiej od ciebie Laughing
Powrót do góry
skype status
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 22:24
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) niebieska lampka temperatury


na wszelki wypadek poszukałem w necie instrukcji obsługi do Toyoty Yaris I generacji i jest tam jak wół napisane że niebieska kontrolka płynu chłodzącego informuje o niskiej temperaturze silnika. Powinna ona zgasnąć po częściowym nagrzaniu silnika . Jeżeli nie gaśnie to należy udać się do ASO ewentualnie do innego wyspecjalizowanego warsztatu. Co do Problemu autora to również tak jak kolega wesoly1234 proponuję udanie się na burze mózgu tz. na diagnostykę komputerowa i sprawdzić czy ECU nie zapisał się jakiś błąd. Jeżeli tak to raczej obstawiałbym uszkodzony czujnik temperatury silnik lub ten co odpowiada za zaświecanie się tej kontrolki. niestety widzę że temat jest dosyć stary a autor nie poinformował nas czy zdiagnozował problem czy nie i co ewentualnie było przyczyną zaświecania się tej kontrolki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

74 900

2022r.

42 550 km

mazowieckie

ToyotaYaris

31 900

2015r.

254 048 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

99 900

2017r.

119 128 km

kujawsko-pomorskie

ToyotaC-HR

127 800

2022r.

34 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System