Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Carina ) Carina E 2.0 D słabe tylne hamulce - ręczny i nozny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Carina ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 18:02
Temat postu:

Carina E 2.0 D słabe tylne hamulce - ręczny i nozny


Witam. jako że jestem Nowy to chciałbym się najpierw ze wszystkimi Przywitać Smile. A teraz do problemu, otóż ostatnio byłem na przeglądzie technicznym i wyszło że tylna oś prawie wogóle nie hamuje za równo ręczny jak i nożny. czego to może być wina ? Dodam że auto kupiłem od ojca mojego kumpla i wiem co i kiedy było w nim robione i przez którego mechanika ( zajmował się on moim poprzednim autem) . Podczas rozmowy z mechanikiem dowiedziałem się że ponad rok temu w tej Cari również były problemy z hamulcami. Wtedy to zostały wymienione na nowe szczeki oraz zostały przetoczone bebny i podobno dużego efektu to nie dało. Dopiero zmiana bębna z prawego na lewe coś dała. I teraz moje pytanie czy słabe hamulce mogą być winą zużytego bębna ? dzisiaj w ciemno zakupiłem wszystkie części - Nowe bębny firmy ABE, szczęki Kashiyama, zestaw montażowy Quick brake oraz 2 cylinderki ABE i jutro wjeżdżam na warsztat i mam nadzieję ze wszystko wróci do normy ale przyjmijmy że nie to gdzie mam szukać przyczyny ? Pompę i serwo mogę chyba skreślić ponieważ z tego co się orientuje to jest tu pompa dwu obiegowa z czego koła brane są po przekątnej czyli jakby była to wina jednego z tych elementów to przód by również nie hamował a hamulce z przodu są super. Zastanawiam si jeszcze nad korektorem siły hamowania ale nie wiem gdzie się on znajduje. Mechanik mówił mi że również myślał kiedyś że słabe hamulce mogą być spowodowane uszkodzonym korektorem ale nigdzie nie mógł ich znaleźć. Gdzie to ustrojstwo się znajduje i czy w każdej wersji silnikowej występuje. Z góry dziękuję za odpowiedź i sorki za tak długie wypracowanie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 15:45
Temat postu:

Re: ( Toyota Carina ) Carina E 2.0 D słabe tylne hamulce - ręczny i nozny


autko jest już naprawione i hamuje super. niestety okazało się że umarła śmiercią naturalna pompa hamulcowa. Po wymianie kompletnych hamulców z tyłu ( cylinderki, szczęki , zestaw montażowy i bębny ) nie dało się odpowietrzyć układu hamulcowego. Po wymianie pompy na nową wszystko wróciło do pierwotnego stanu no może oprócz mojego stanu finansowego, na wszystkie części ze zniżkami wydałem prawie 700zł :/
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Carina ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Carina »

Opinie o samochodach Toyota Carina - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Carina ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

5 700

2001r.

147 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

25 300

2001r.

229 571 km

podkarpackie

ToyotaYaris

67 900

2018r.

93 932 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

84 470

2020r.

52 800 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System