Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) 1.4 d4d info spalanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ridero1

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 19:35
Temat postu:

1.4 d4d info spalanie


Witam.Zastanawiam się nad kupnet Yariska z tym właśnie silnikiem,bądz z 1.3 benz.
Mam pytanko dotyczące właścicieli,lub byłych właścicieli 1.4d4d i z góry dziękuję za szczere odpowiedzi.
1.Ile spala naprawdę taki silnik disla w mieście przy dużych korkach i na krótkich trasach takich do 5km?
2.Czy odpalając yariska 1.4 d4d spalanie jest dużo wyższe niż po nagrzaniu się silnika?
3.Czy jeżdżąc na krótkich trasach będzie mi taniej z takim silnikiem niż 1.3benz?
4.Czy silniki disla w yarisach są awaryjne?
5.Czy po zapaleniu samochodu trzeba poczekać chwilkę ,żeby silnik się nagrzał a po zakończeniu ,żeby spadły obroty?

Samochód ma mi służyć do krótkich przejażdżek , co jakiś czas na jakikś dłuższy wypad.
Pozdrawiam proszę o szczere odpowiedzi.
Powrót do góry
rafwoj

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4D 2008r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 00:08
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) 1.4 d4d info spalanie


Witam,

Posiadam Toyotę Yaris z silnikiem diesel, i tak:

ad.1
dużo jeżdżę na tak krótkich odcinkach, najczęściej na zimnym silniku, wtedy spalanie waha się w granicach 5,5 - 6,0 l/100km
ad.2
po nagrzaniu się silniku, tj. zgaszeniu lampki "cool", spalanie pokazywane przez komputer wyraźnie spada, tak jest przynajmniej w moim przypadku
ad.3
myślę, że diesel opłaca się, rozpatrując wyłącznie spalanie,
na pewno benzyna (i to na zimnym silniku) nie zejdzie poniżej 7, może nawet 8 l/100km, do tego pod warunkiem, że nie pokusisz się o dociśnięcie parę razy pedału gazu Wink
ad.4
to jest rewelacyjny silnik, stosowany w Aurisach, a nawet Corollach, cichy i wydajny, a przede wszystkim ekonomiczny, ja ze swoim nie mam żadnych problemów
ad.5
hmm, nie ma czegoś takiego, że można ruszać dopiero po nagrzaniu się silnika - z resztą są dwie szkoły Wink,
pewne jest to, że diesel trzeba rozgrzewać, tj. JECHAĆ, tylko powoli i ostrożnie dodawać gazu przy zimnym silniku, a co do zakończenia jazdy - jeżeli była ona dłuższa i wymagała wyższych obrotów... wtedy wypadałoby przed zgaszeniem silnika potrzymać go 1-2 minuty i dopiero zgasić
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

33 000

2011r.

179 000 km

lubelskie

ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System