Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ratek

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): GL
Posiadane auto: Yaris 1.0 VVT-I 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 19:34
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam, zakupiłem Yariske od znajomego za pół darmo, silnik VVT-I 1,0 1999r. prawie 190tys przebiegu. Od roku Yariska jeździła z błędem Check engine. Znajomy nie zdecydował sie na naprawe bo wiedział ze niebawem ją sprzeda i poinformował mnie iż mechanik zdiagnozował pod kompem że jest padnięta sonda lambda. Która z dwóch tego sie nie dowiedziałem ale po konsultacji z mechanikami wszyscy stwierdzili że musi to być ta przed katem...Zakupiłem nówke Denso, wymieniłem, wyczysciłem przepływomierz i troszke mocy nabrała jednak wciąż mam na biegu jałowym falujące obroty no i jakby spóźnioną reakcje na gaz. Jeszcze jedną rzecz którą zrobiłem to odłączyłem na 30min aku w celu wykasowania błędu...no właśnie czy jest to wogóle możliwe bez wizyty w serwisie żeby wykasować błąd? Zrobiłem ok 80km z nową sondą i błąd pojawił się znowu...Macie jakie pomysły co moge jeszcze na własną ręke zrobić? Podkreślam że mieszkam za granią i dostęp do części mam tylko przez Polske a przepłacać u tutejszych mechaników nie mam zamiaru.
Powrót do góry
aro70

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: toyota yaris 1,0 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 22:10
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam. Mam identyczny problem w mojej Yarisce. Też kupiłem ją od znajomego dwa miesiące temu, jest z 2001 r. i ma przejechane 119 tys. km. Do tej pory była serwisowana zawsze w serwisie Toyoty i co ciekawe tam powiedzieli że to najprawdopodobniej sonda lambda, ale niestety samochody jak ten - 10 letnie są przez serwis traktowane jak zło konieczne- nie mogą odmówić przeglądu ale zrobią to po łebkach. Dlatego też zbytnio nie przejęli się świecącą kontrolką, mówiąc, że spokojnie można z tym jeździć. Przed kupnem samochodu poprosiłem kumpla by jednak coś z tym zrobił. Zawiózł Toyotkę do mechanika tam podpięli ją pod komputer i stwierdzili, że to nie jest sonda lecz najprawdopodobniej przepływomierz. Wyczyścili, wymienili przy okazji świece i oczywiście skasowali błąd. Jak mówił kolega autko od razu zaczęło inaczej chodzić, było mocniejsze. Niestety po ok. miesiącu już ja odczułem spadek mocy i po kilku dniach zaświeciła się kontrolka. Zawiozłem ponownie auto do mechanika i tym razem on sam zgłupiał bo nie wiedział co może być przyczyną. W dalszym ciągu stawia na przepływomierz lecz by się upewnić założył w samochodzie jakiś skaner który ma rejestrować pracę komputera i kazał jeździć do momentu ponownego zaświecenia się kontrolki. Dzisiaj kontrolka się zaświeciła więc zawiozłem autko do niego, wyjął skaner i mają analizować przyczynę. Jak się coś więcej dowiem to zaraz napiszę. Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się go zdiagnozować to proszę podzielić się informacją. A może Ratek już załatwił sprawę?[/list]
Powrót do góry
hydra

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Yaris 1.0 2001r
Piwa: 6/5
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


Wczoraj wystąpił u mnie ten sam problem (Yariska 1.0 z 2001r).Udałem się do serwisu,stwierdzono błąd 0171-za bogata mieszanka.Przeczyszczono przepływomierz,skasowano błąd wymieniono świece zapłonowe.Serwisant zapytany o przyczynę odp.zabrudzony filtr powietrza,przepływomierz,uszkodzenie świec zapłonowych,złej jakości paliwo,zabrudzone wtryskiwacze.Zalecił dodanie środka do czyszczenia wtryskiwaczy do benzyny.Twierdzi że wszystkie z tych czynników może powodować ten błąd.
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


Przy wkładaniu przepływki trzeba uważać na uszczelkę bo często (prawie zawsze) przy montażu się podwija i łapie lewe powietrze...

Błąd P0171 to jest mieszanka zbyt UBOGA!, sprawdź ciśnienie z pompy paliwa...
Powrót do góry
szybkibil

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płd
Posiadane auto: yaris 1,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam. Też posiadam yariske 1.0 z 2001 roku i rowniez posiadam problem
z Błądem Check Engine. Bylem u mechanika ktory podpią pod komputer i powiedzial ze to wina swiec, wtrysku lub cewka. Po pewnym czesie zrobilo sie chlodno i temp. spadla do ok 4 stopni. Wtedy kontrolka zgasla. Ale gdy zrobilo sie cieplej od razu sie zapalila. wymienilem juz swiece i mam zamiar wymienic reszte rzeczy co mi powiedzial mechanik. Ale czy to ma sens? macie jakies rozwiazania tego problemu??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 12:12
Temat postu:

Re: Błąd Check Engine


szybkibil napisał:
Witam. Też posiadam yariske 1.0 z 2001 roku i rowniez posiadam problem
z Błądem Check Engine. Bylem u mechanika ktory podpią pod komputer i powiedzial ze to wina swiec, wtrysku lub cewka. Po pewnym czesie zrobilo sie chlodno i temp. spadla do ok 4 stopni. Wtedy kontrolka zgasla. Ale gdy zrobilo sie cieplej od razu sie zapalila. wymienilem juz swiece i mam zamiar wymienic reszte rzeczy co mi powiedzial mechanik. Ale czy to ma sens? macie jakies rozwiazania tego problemu??


Jak jest wypadanie zapłonów na jednym cylindrze to zamień cewkę z tego cylindra z inną, to samo z wtryskiwaczem. W ten sposób dowiesz sie co i gdzie jest zrypane.
Powrót do góry
Tomu$

Dyskutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S 80
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 00:13
Temat postu:

Check engine


Witam. Czy udało się wam znaleźć przyczynę zapalania się kontrolki check engine ? Mam Yarisa 1,0 z 2000r VVT-i, zapisuje mi się kod p0172 ?
Powrót do góry
szybkibil

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płd
Posiadane auto: yaris 1,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


wymienilem lambde sondy za katalizatorem i wszystko dziala. kontrolka check engine zgasla a auto nabralo troche wiecej mocy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaAuris

41 900

2013r.

118 335 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

66 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

139 900

2023r.

30 869 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System