Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymon21-81

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: toyota rav4 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Paź 2012, 07:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


ja to bym sprawdził czy jest olej w tylnim moscie jak bym nie wiedział z skąd takie huczenie dla pewności a sprawdzenie nic nie kosztuje albo problemem moze byc dwu mas też mam huczenie jak jade na 5 biegu i wciskam gaz od 80kmh tak do 95 kmh słyszę huczenie u mnie to na 90% dwu mas siada powoli
Powrót do góry
apoz

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZURY
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2009 poj.2 l
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 23:58
Temat postu:

Napęd Toyota RAV-4


Mam od m-ca RAV-4 z XII 2009 - benzyna, 2000 cm3, 116 KM.
W ogłoszeniu było napisane,że napęd jest 4 x 2. Dopiero teraz w trakcie jazdy - szczególnie po trawie - widzę, że bardzo się ślizga. Pół działki mam już rozjechane. Boję się wyjechać na jakieś inne miejsca po trawie, bo obawiam się, że gdzieś na tej trawie zostanę. Ale na szosie zachowuje się bardzo dobrze. Poprzednio miałam PAJERO PININ z napędem 4 x 4 - i nie wiedziałam co to jest nawet odśnieżanie garażu - bo samochód jechał po śniegu jak czołg, łąki tak samo były dla mnie przejezdne. Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak jeżdzi ta moja Toyota. Z opisu przycisków wiem, że ma AUTO LSD - jest to coś związanego z jazdą. Zauważyłam, że sie włącza, gdy ruszam na szutrowej drodze pod małą górkę. Ale już na płaskim trawniku nic się nie włącza i jedzie bardzo słabo.
Powrót do góry
cybuch87

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Punto/Yaris/Corolla/Fiesta/Rav4
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 18:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


Witam wszystkich szczęśliwych i mniej szczęśliwych posiadaczy rav4 Smile

Ja jestem Paweł i jestem stałym użytkownikiem Toyot Smile pierwszą miała żona Yaris później pojawiła się potrzeba na rodzinne combi i tu pojawiła się corolla (2003 r) no i teraz jak już nie trzeba ładować wózka do bagażnika po długich namowach i negocjacjach pojawiła się Rav4 II (2005 r.) 2.0 diesel jeżdżę nią od tygodnia a właściwie testuję żeby moją żona nie miała żadnych przygód z nią i mam kilka pytań jest to nasz pierwszy diesel więc i ja się uczę jeździć ale przechodzę do pytań:

1. Stuki przy ruszaniu i podpuszczaniu sprzęgła ? dostałem od znajomego sugestie ze może to być poduszka silnika...

2. jak w końcu z tym napędem czy to jest 4x4 czy na przód czy dołączany? jak to sprawdzić ? jest gdzieś to w papierach zapisane (sprowadzona z Niemiec)

3. Ostatnio jak ja przy gazowałem (około 110 km/h i obroty około 3-4 tys ) na nierozgrzanym silniku nagle zaczęła zwalniać pedał gazu nie reagował aż w końcu zgasła... przy próbach kolejnego odpalenia kręciła ale nie zapalała po około 30 min postoju samochód odpalił... ktoś wie jak może być przyczyna

4. Na ile obrotów kręcić silnik ? jestem przyzwyczajony do benzyny gdzie na obrotomierzu zdarzało mi się osiągać wyniki 6 tys... (rzadko Smile )

5. Co do obrotów to czuje że powyżej 3500 - 4000 silnik sie dusi zamiast przyspieszać (jak to w benzynie) to on jakby tracił mocy...

i chyba już ostatnie
6. Dość mocno jest porysowana szyba przednia od wycieraczki myślicie że da się to wypolerować u jakiegoś szklarza ?

jak coś jeszcze zauważę to dam znać Smile

Jestem otwarty na wszystkie rady i sugestie Smile
Dzięki Smile
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 23:09
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


cybuch87 napisał:
Witam wszystkich szczęśliwych i mniej szczęśliwych posiadaczy rav4 Smile

Ja jestem Paweł i jestem stałym użytkownikiem Toyot Smile pierwszą miała żona Yaris później pojawiła się potrzeba na rodzinne combi i tu pojawiła się corolla (2003 r) no i teraz jak już nie trzeba ładować wózka do bagażnika po długich namowach i negocjacjach pojawiła się Rav4 II (2005 r.) 2.0 diesel jeżdżę nią od tygodnia a właściwie testuję żeby moją żona nie miała żadnych przygód z nią i mam kilka pytań jest to nasz pierwszy diesel więc i ja się uczę jeździć ale przechodzę do pytań:

1. Stuki przy ruszaniu i podpuszczaniu sprzęgła ? dostałem od znajomego sugestie ze może to być poduszka silnika...

2. jak w końcu z tym napędem czy to jest 4x4 czy na przód czy dołączany? jak to sprawdzić ? jest gdzieś to w papierach zapisane (sprowadzona z Niemiec)

3. Ostatnio jak ja przy gazowałem (około 110 km/h i obroty około 3-4 tys ) na nierozgrzanym silniku nagle zaczęła zwalniać pedał gazu nie reagował aż w końcu zgasła... przy próbach kolejnego odpalenia kręciła ale nie zapalała po około 30 min postoju samochód odpalił... ktoś wie jak może być przyczyna

4. Na ile obrotów kręcić silnik ? jestem przyzwyczajony do benzyny gdzie na obrotomierzu zdarzało mi się osiągać wyniki 6 tys... (rzadko Smile )

5. Co do obrotów to czuje że powyżej 3500 - 4000 silnik sie dusi zamiast przyspieszać (jak to w benzynie) to on jakby tracił mocy...

i chyba już ostatnie
6. Dość mocno jest porysowana szyba przednia od wycieraczki myślicie że da się to wypolerować u jakiegoś szklarza ?

jak coś jeszcze zauważę to dam znać Smile

Jestem otwarty na wszystkie rady i sugestie Smile
Dzięki Smile


te wszystkie zonki z silnikiem to - ze tak powiem - przytrafilo ci sie wszystko po kolei co najgorsze z RAV4 diesel - dwumasa sprzegla bedzie niedlugo amen, potem te kolejne rzeczy (te przygasanie powyzej 3000obr. itp.) - jakos pare tys. zl jak nic bedzie - ktos sie pozbyl niezlego badziestwa.

co do 4x4 - jak to jest 2.0 (a zapewne jest) to masz 4x ktory odlacza sie automatycznie powyzej (jak pamietam) 40km/h

co do szyby - sa jakies srodki polerskie na eBay z Hongkongu - zatem i mniemam iz na allegro takze powinny byc.

Mam nadzieje ze kupiles ja za bezcen Smile
Powrót do góry
Gochu14

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): WL
Posiadane auto: RAV-4 2.0 D-4D ; T4 1.9 TD ; BMW E46 2.0 Ci
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Cze 2013, 13:10
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


Kolego tak czytam i chyba za mocno się napaliłeś na tą toyotkę co kupiłeś. Ile aut oglądałeś ? Patrząc po usterkach które napisałeś ( co najmniej sprzęgło, szyba) od razu przy oględzinach można było wyeliminować tą toyotę z zakupu. Czy usterka ze sprzęgłem wystąpiła po zakupie ? Jeżeli tak to masz pecha. Słyszałem, że te środki do polerowania szyb z zarysowań to nie są wcale dobre. Najlepsze rozwiązanie to wymiana szyby. Odnośnie 3 pkt. to może świece ??? 4 pkt. to nie pałuj tak tego silnika. 4 tyś obrotów max. Jak ją kupiłeś za 15-20 tys. to jeszcze można zrozumieć i coś podziałać ale jak powyżej tej kwoty to nie wiem gdzie miałeś oczy. Radzę poszukać dobrego mechanika nie jakieś lepy, bo toyota to nie jest wcale łatwe auto w naprawie, pomijając takie naprawy jak wymiana klocków itp. Załóż nowy temat , bo nie ma co zaśmiecać tego. Życzę wytrwałości i dużej ilości Zygmuntów w portfelu.
_________________
Dzikie laski, impra z hukiem - To nie dla mnie jeżdżę Żukiem ;D
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 18 Cze 2013, 13:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lolman

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Toyota Rav4 II 2.0 VVT-i 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Cze 2013, 21:10
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


cybuch87 napisał:

4. Na ile obrotów kręcić silnik ? jestem przyzwyczajony do benzyny gdzie na obrotomierzu zdarzało mi się osiągać wyniki 6 tys... (rzadko Smile )

W innym samochodzie nie mam wcale obrotomierza i jakoś żyję Wink Tak btw to nawet nie rozumiem jak podczas jazdy mozna obserwować obrotomierz: 3 bieg od 30km/h, 4 od 50km/h, 5 od 70-80 km/h...

A co do samochodu wydaje się, że trafiłeś samochód z typowymi usterkami, który choćby i po przeczytaniu kilku tematów na tym forum można by wyeliminować z ofert kupna Wink
Powrót do góry
ravex

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D4D 2002r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Cze 2013, 22:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


cybuch87
Co do stuków przy ruszaniu to może poduszka tylnego mostu (u mnie tak było).
Napęd jest stały (przynajmniej w roczniku 2002) jak w innych nie wiem.
Szyba oczywiście do wymiany nie jest to jakiś kolosalny wydatek żeby się bawić w półśrodki.
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 08:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


ravex napisał:
cybuch87
Co do stuków przy ruszaniu to może poduszka tylnego mostu (u mnie tak było).
Napęd jest stały (przynajmniej w roczniku 2002) jak w innych nie wiem.
Szyba oczywiście do wymiany nie jest to jakiś kolosalny wydatek żeby się bawić w półśrodki.

Jedna uwaga napęd w 2.0 d-4d 2001-2005 przednia oś i dołączany z automatu przy poślizgu przedniej osi za pomocą sprzęgła wiskotycznego tył http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g%C5%82o_wiskotyczne. W 1.8 Pb tylko napęd na przód. Roczniki 2006 w górę podobnie z tym, że dodatkowo przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 09:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


Gino napisał:
ravex napisał:
cybuch87
Co do stuków przy ruszaniu to może poduszka tylnego mostu (u mnie tak było).
Napęd jest stały (przynajmniej w roczniku 2002) jak w innych nie wiem.
Szyba oczywiście do wymiany nie jest to jakiś kolosalny wydatek żeby się bawić w półśrodki.

Jedna uwaga napęd w 2.0 d-4d 2001-2005 przednia oś i dołączany z automatu przy poślizgu przedniej osi za pomocą sprzęgła wiskotycznego tył http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g%C5%82o_wiskotyczne. W 1.8 Pb tylko napęd na przód. Roczniki 2006 w górę podobnie z tym, że dodatkowo przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h.


Cytat:
przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h
a nie ze naciskasz przycisk i masz 4x4 PONAD 40km/h?

znaczy sie w 2006+ 4x4 jak mam wylaczony guzik to...... napedu 4x4 nie mam od 0-40km/h?
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 11:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


the_bart123 napisał:
Gino napisał:
ravex napisał:
cybuch87
Co do stuków przy ruszaniu to może poduszka tylnego mostu (u mnie tak było).
Napęd jest stały (przynajmniej w roczniku 2002) jak w innych nie wiem.
Szyba oczywiście do wymiany nie jest to jakiś kolosalny wydatek żeby się bawić w półśrodki.

Jedna uwaga napęd w 2.0 d-4d 2001-2005 przednia oś i dołączany z automatu przy poślizgu przedniej osi za pomocą sprzęgła wiskotycznego tył http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g%C5%82o_wiskotyczne. W 1.8 Pb tylko napęd na przód. Roczniki 2006 w górę podobnie z tym, że dodatkowo przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h.


Cytat:
przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h
a nie ze naciskasz przycisk i masz 4x4 PONAD 40km/h?

znaczy sie w 2006+ 4x4 jak mam wylaczony guzik to...... napedu 4x4 nie mam od 0-40km/h?

2006 r + włączony przycisk napęd 4x4 do 40 km/h powyżej się automatycznie wyłącza i masz tylko przód plus w przypadku uślizgu przednich kół załącza się tył tak jak pisałem wyżej. Poczytaj trochę w necie masz wszystko wyjaśnione stąd RAV 4 to tzw. bulwarówka a nie typowe terenowe auto Wink
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 17:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) napęd na 4 koła


Gino napisał:
the_bart123 napisał:
Gino napisał:
ravex napisał:
cybuch87
Co do stuków przy ruszaniu to może poduszka tylnego mostu (u mnie tak było).
Napęd jest stały (przynajmniej w roczniku 2002) jak w innych nie wiem.
Szyba oczywiście do wymiany nie jest to jakiś kolosalny wydatek żeby się bawić w półśrodki.

Jedna uwaga napęd w 2.0 d-4d 2001-2005 przednia oś i dołączany z automatu przy poślizgu przedniej osi za pomocą sprzęgła wiskotycznego tył http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%99g%C5%82o_wiskotyczne. W 1.8 Pb tylko napęd na przód. Roczniki 2006 w górę podobnie z tym, że dodatkowo przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h.


Cytat:
przycisk na desce do załączenia 4x4 do prędkości ok 40 km/h
a nie ze naciskasz przycisk i masz 4x4 PONAD 40km/h?

znaczy sie w 2006+ 4x4 jak mam wylaczony guzik to...... napedu 4x4 nie mam od 0-40km/h?

2006 r + włączony przycisk napęd 4x4 do 40 km/h powyżej się automatycznie wyłącza i masz tylko przód plus w przypadku uślizgu przednich kół załącza się tył tak jak pisałem wyżej. Poczytaj trochę w necie masz wszystko wyjaśnione stąd RAV 4 to tzw. bulwarówka a nie typowe terenowe auto Wink


Nie no - ja wiem iz RAV4 to tylko "obudowe" ma terenowa Smile

wystarczy ze jedno kolo bedzie w powietrzu i kaplica - (brak blokady dyferencjalu) i cala moc przekazywana jest do tego kola gdzie "ma najlatwiej" czyli cala moc idzie w "gwizdek" czyli w te kolo gdzie nie ma czepnosci z powiezchnia Smile

Niewazne Smile

Polecam lepiej kupic dobre opony niz bawic sie tym 4x4 Smile
Powrót do góry
mayki777

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maków Podhalański
Posiadane auto: Toyota Rav 4 2.0 vvti 2001r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Sty 2017, 00:34
Temat postu:

naped 4x4


Witam.
Przegladam sobie i nie wierze w to co widzę jakie niektórzy ludzie tutaj wypisują bzdury na temat napedów naszych rav4.

Pozwole sobie wypowiedzieć się na ten temat.

Rav4 I generacji ma stały napęd ( bez możliwości załączania czy rozłączania drugiej osi) ten przycisk, który jak się wydaję niektórym nie służy do załączania napędu tylko do załączania/rozłączania mechanicznej blokady centralnego mechanizmu różnicowego.
Ta wersja posiada 3 mechanizmy różnicowe.

Rav4 II generacji również posiada stały napęd !!! ( dlatego na podnośniku gdy kręcimy przednim kołem kręci się również koło z tyłu) tylko zamiast mechanicznej blokady centralnego mechanizmu różnicowego mamy w tej wersji tzw. wiskozę, która ma za zadanie blokować centralny mechanizm różnicowy, podobne rozwiązanie zastosowano w samochodach marki Subaru z manualną skrzynią biegów.W tym aucie również mamy 3 mechanizmy różnicowe.

Rav4 3 i 4 generacji mamy już tylko 2 mechanizmy różnicowe.Tutaj nie ma stałego napędu bo nie ma centralnego mechanizmu różnicowego.Znajdziemy tutaj sprzęgło elektromagnetyczne, którym możemy sterować w środku w aucie.
Tryb 2wd wiadomo napęd na przód ,
tryb auto czyli tył dołączany w razie potrzeby
tryb 4WD LOCK - napęd zblokowany 50:50 jednak działa on tylko do prędkości 50 km/h potem napęd przechodzi w tryb auto.

Tak to wygląda w rzeczywistości. Na poparcie moich słów zapraszam na stronę http://www.wojdas.24x7.pl/suv.html gdzie znajdziemy informację na temat naszych rav4 jak również wszystkich samochodów 4x4 - jaki mają napęd i jak to wszystko działa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kuczi_

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: W168 CDI 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 13:43
Temat postu:

Re: naped 4x4


mayki777 napisał:


Rav4 3 i 4 generacji mamy już tylko 2 mechanizmy różnicowe.Tutaj nie ma stałego napędu bo nie ma centralnego mechanizmu różnicowego.Znajdziemy tutaj sprzęgło elektromagnetyczne, którym możemy sterować w środku w aucie.
Tryb 2wd wiadomo napęd na przód ,
tryb auto czyli tył dołączany w razie potrzeby
tryb 4WD LOCK - napęd zblokowany 50:50 jednak działa on tylko do prędkości 50 km/h potem napęd przechodzi w tryb auto.

Tak to wygląda w rzeczywistości. Na poparcie moich słów zapraszam na stronę http://www.wojdas.24x7.pl/suv.html gdzie znajdziemy informację na temat naszych rav4 jak również wszystkich samochodów 4x4 - jaki mają napęd i jak to wszystko działa.

Pozdrawiam


Trochę poprawię.

Tryb 4WD Lock - działa do 40 km/h i włączamy go ręcznie przyciskiem
Tryb Auto 4WD - włącza się po uruchomieniu samochodu i pokazuje to komunikatem na wyświetlaczu.

Da się włączyć sam tryb 2WD ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie

ToyotaAuris

50 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie

ToyotaVerso

44 000

2016r.

175 000 km

lubelskie

ToyotaAygo

28 600

2016r.

103 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System