Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Błąd silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbi2008

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Toyota YARIS 1.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 09:37
Temat postu:

Błąd silnika


WITAM
Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty YARIS 1.0 z 2007r. Tak się zdarzyło, że przez 3 tygodnie śmigała aż miło ;-). Tydzień temu żona wzięła Yariska i wyjechała. Wczoraj wróciła i zakomunikowała że jak wracała zalała do pełna paliwko na stacji benzynowej - nie będę pisał jakiej bo nię chcę jej robić antyreklamy - i po przejechaniu kilku kilometrów zapaliła się jakaś pomarańczowa lampka - wiecie o jaką chodzi.. :(. Podjechałem do stacji diagnostycznej i podpiąłem autko pod komputer - wynik jaki się pojawił to awaria sondy lambda tej znajdującej się za katalizatorem. Mechanik pokazywał mi wskazania napięcia dwóch sond - pierwsza w zależności od wciskania pedału gazu zmieniała swoją wartość od 0,2V do 0,8 V a druga ciągle pokazywała 0V. Mechanik skasował błąd i stwierdził że sonda jest do wymiany ale ciężko ją dostać i żebym jechał do serwisu Toyoty. Ciekawe jest to że nie zauważyłem żadnych objawów w/w usterki - silnik pali równo, spalanie jest takie samo jak było - kontrolka po skasowaniu nie zapala się ponownie. Wyjeździłem pół baku i zalałem paliwo z innej stacji.
W związku z tym mam pytanko - co mi radzicie - wymieniać tę sondę lambda czy jeszcze pojeździć ? Czy można ją sprawdzić w inny sposób - wyeliminowałoby to ewentualnie błędne wskazania komputera.
Jedyny objaw jaki zauważyłem - ale to od razu po zakupie - że czasami jak jade na wyższym bieguna małych obrotach to wciskając gaz do dechy przez kilka sekund autko jakby traciło moc i zwalniało - ale po chwili łapie "oddech" i zaczyna przyspieszać - czy to może być objawem tej potencjalnie uszkodzonej sondy lambda ??

Aktualny przebieg autka to 107000 km

PS. Jeszcze jedno pytanko - po zakupie powymieniałem wszystkie filtry i oleje. Olej jaki zalałem to pełen syntetyk 5w-40. Dopiero po kilku dniach zauważyłe w książce serwisowej że od nowości lany był tam olej 15w-40. Co mi radzicie - zmienić olej na mineralny od razu czy przejeździc te 15 tyś km i systematycznie sprawdzać czy nie ma wycieków.?

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Sławek80

Czytelnik



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: toyota yaris 1.0vvti 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 00:36
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


Jeśli chodzi o pomaranczową lampke to jezdze juz na niej jakies 10 tys km:) jak mnie denerwuje to odłączam - w akumulatorze i kasuje błąd Smile a mega powaznie, mam to samo w aucie firmowym, w mojej firmie jest ok 50 yarisów 1.0 i w co 5 sie to swieci, z tego co mówił nam gosc od floty, jest to zapchany katalizator, objawia sie to przy przebiegu ok 100tys. U nas katalizatorów nie wymieniają bo jak mówią : szkoda kasy
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 19:55
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


Jak jest katalizator zawalony to jest przeważnie błąd P0420
Jak sonda nie wysyła sygnału to przede wszystkim trzeba sprawdzić grzałkę (zawsze 2 kable tego samego koloru.. powinno być około 15 OHM) >>jak jest ok, to zagrzej przez 1,5 minuty na 2,500 rpm. i zobacz czy coś pokaże >> jak pokaże jakieś małe wartości to będzie sonda D.W. >> jak nic nie pokaże to trzeba przedzwonić instalację od sondy do ECU.

Pozdro.
Powrót do góry
zbi2008

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Toyota YARIS 1.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 20:48
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


WITAM PONOWNIE

Znowu zapaliła mi się ta lampka. Zakupiłem interfejs diagnostyczny elm327 i kod błędu jaki mi się pojawił to:
P0134 - Sensor Circuit No Activity Detected (Bank I Sensor 1).
Skasowałem i od piątku się nie zapala ponownie.
Macie jakieś sugestie??

PS. napięcia na sondach lambda mam takie:
Bank 1 Sensor 1 - oscyluje pomiędzy 0,2V do 0,9V a średnio około 0,47V
Bank 1 Sensor 2 - oscyluje pomiędzy 0,02 do 0,14V czasami 0,7V a średnio 0,05V

Czy wskazania tej drugiej sondy nie są przypadkiem za małe ?

POZDRAWIAM
Powrót do góry
slonce111

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.o 2001.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 18:02
Temat postu:

check engine


Witam. Jeżdżę yariską kilka lat, mniej więcej jakiś rok temu zapaliła Mi się kontrolka check..hm..szczerze mówiąc od razu ją skasowałam u znajomego mechanika.Jednak po kilku dniach ona znów się zapaliła...i tak kasowałam ją kilku krotnie gdyż nie miałam czasu na zostawienie auta u mechanika na czas wymiany sondy lambda,bo tak sugerował komputer..hm..i tak sobie jeździłam rok i nic.W zeszły piątek zostawiłam yariskę u wyżej wymienionego znajomego mechanika..Sondę wymienił a jakże Smile autko hula jak nowe,mniej pali , nie muli...tylko,że hm..kontrolka znów się zaświeciła !! Co myślicie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 18:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zbi2008

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Toyota YARIS 1.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 08:32
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


HEHE dobre!! Wink

no właśnie o to chodzi żeby nie władować się niepotrzebnie w koszta...

Aby mieć pewność, że problem nie leży po stronie sondy "przedzwoniłem" całą wiązkę i teraz juz wiem że wszystko jest z tym OK.
Idąc dalej za ciosem...
W instrukcji serwisowej znalazłem wpis że na dwóch ( z czterech) przewodach na sondzie lambda powinno być od 1,5 do około 3 omów przy temperaturze 20C - zmierzyłem i miernik wskazał mi 9,6 omów przy temp. 15C. Teraz mam dylemat - czy wartośc ta związana jest z tym że na zewnątrz była niższa temperatura czy świadczy to o tym że ta sonda naprawde jest walnięta.

Zadzwoniłem do ASO Toyoty - słuchajcie:
SONDA LAMBDA 750 ZŁ
WYMIANA 150 ZŁ
ŁĄCZNY KOSZT 1000 ZŁ
Sad MASSSAKRA:(
W związku z tym czy orientuje sie ktoś czy można wsadzić tam jakąś uniwersalną sondę lambda o 4 przewodach i jeżeli tak to prosiłbym o konkretny typ i numer katalogowy.

DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM
Powrót do góry
slonce111

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.o 2001.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 10:07
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


Heh, Mój mechanik kupił Mi oryginalna sondę za...360 zł Smile
Powrót do góry
jurekh

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: yaris 1.33 100KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 18:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


zbi2008 napisałeś że " przeczytałes w instrukcji serwisowej" czy ta instrukcja jest coś jakby "sam naprawiam" ? szukam własnie takiej instrukcji żeby np. zrobic cos samemu w autku i wiedziec gdzie co sie znajduje, posiadam takie manuale ale po angielsku i do yarisa w wersji amerykańskiej ale jest tak kilka rzeczy z których można skorzystac np. przy wymianie klocków hamulcowych itp.
Powrót do góry
zbi2008

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Toyota YARIS 1.0 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 12:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd silnika


http://www.etimago.com/yaris/repairmanual/ Smile

to jak tam ..poratuje mnie ktoś tymi danymi odnośnie sondy lambda ? Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie

ToyotaAuris

49 900

2017r.

230 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

32 900

2012r.

167 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System