Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 17:52
Temat postu:

Problem z ABS


Witam

Kupiłem jakiś miesiąc temu Yarisa TS 2001r, i jakos nie mialem okazji wypróbować ABS-u.. A teraz dzieki pierwszym opadom śnieżnym zauważyłem, że ABS nie działa w moim YARIS-ku Shocked Shocked (blokuje koła)

Poczytałem na necie i jakoś nie widze rozwiązania...

Sprawdziłem BEZPIECZNIKI i czy kostki przy pompie ABS-u sa dobrze powpinane i wszystko jest ok...


Dziękuję z góry za pomoc Confused Confused
Powrót do góry
gadu-gadu
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 13:32
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

Teraz tak: czy po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka ABS i gasnie za jakiś czas( kilka sekund). Jeśli tak to może być tak, że nieuczciwy sprzedawca podpiął kontrolkę ABS pod inną i nie świeci się permanentnie, sygnalizując usterkę ABS. więc przy kupnie tego nie zauważysz( no chyba że się wcale nie świeci to albo przepalona żarówka albo powazniejszy problem np. z komputerem). Jeśłi świeci się i gaśnie sprawdź uważnie czy nie dzieje się to razem z inną kontrolką, czy np. nie gaśnie w tym samym momencie co inna kontorlka, jeśli tak, watro zwrócić na to uwagę. pamiętaj- knotrolka ABS w sprawnym aucie gasnie jeszcze przed odpaleniem silnika. Jeśli się świeci to przyczyna mogą być np. uszkodzone czujniki prędkości obrotowej kół, urwane przewody które od nich prowadzą sygnał do komputera lub mógł się któryś obluzować. Swoją drogą szkoda że przy kupnie ABS nie sprawdziłeś ale trudno. Pamiętaj, auto hamuje bez ABS ale gorzej niż auto które nie ma ABSu wcale ponieważ twoje ma elektroniczny rozdział siły hamowania który obecnie nie działa. Może zablokowac tylne koła i doprowadzić do mocnego poślizgu, wieć jedź bardzo ostrożnie do... warsztatu jak się zbytnio na tym nie znasz. Popatrz na kontrolkę ABS i daj znac jak to wygląda

pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Juz wszystko ok Smile przy pompie ABS wtyczka ma tak jakby zabezpieczenie przez które nie wpina sie do konca Wink poprawilem to Smile i dziala


A jak mozna sprawdzić czy mam ESP ? Według sprzedającego mówił że ma a można to sprawdzić?
Powrót do góry
gadu-gadu
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:12
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

Jak masz ESP to masz i kontrolę trakcji więc w zimę jest to bardzo proste. Weź wjedź na ośnieżona drogę wciśnij gaz i ostro puść sprzęgło, tak żeby koła zaczęły buksować. Jak poczujesz, że silnik ci zmniejsza obroty, pomimo wciskania pedału gazu i hamulce zaczynają przyhamowywać koła to znaczy że kontorla trakcji jest to pewnie będzie i ESP. Są jeszcze kontrolki. Bodaj nazywa się VSC w toyocie. Jak masz taką to masz "Vehicle Stability Control" czyli ESP w nieco innej nazwie. Możesz te na pustym parkingu ostro jadąc skręcić koła i dawać gazu, jak coś zacznie się dziać, jakieś przyhamowania to znaczy że działa ESP

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
passionealfa

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzym

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 01:04
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


w yarisie 2001 nie ma esp. nie wierz w bajki. w toyocie to sie nazywa vsc. ze starszych yarisow to tylko TS to mialy i chyba tylko te restyling.
_________________
pasja motocyklowa
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 01:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Gru 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Wlasnie mam Kolego TS-a
Powrót do góry
gadu-gadu
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Gru 2010, 23:59
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

No to sprawdź czy Ci kontrola trakcji sie włącza według schematu który Ci napisałem. Pozatym powinieneś mieć jakąś kontrolkę( w Toyocie jest to VSC, albo taki symbol auta w poslizgu), Jakiś przycisk VSC. Masz może instrukcje obsługi? Tam powinno to pisać

Pozdrawiam
Piotrek

P.S. Jak ona jeździ, ciągnie ten silnik w dolnym zakresie obrotów czy trzeba go mocno kręcić?
Powrót do góry
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 13:14
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


VSC działał super ;| ale od paru dni mam nowy problem:|

ABS działa tylko niekiedy Shocked otóż wyjeżdżam z garażu próbuję nie działa... Później auto postoi na parkingu pod uczelnia i ABS działa ale tylko przez chwile pózniej po paru kilometrach próbuje znów nie dzala...

I chciałem zauważyć że kontrolka ABS nie świeci!

A co za tym idzie zadne kontrole trakcji tez nie działaja Neutral

I tak już 4 dzień ta sama historyjka Neutral
Macie jakąś radę? Sad


Offtopic:
Pod względem silnika TS-ik jest super (wcześniej jeździlem Yariskiem z 1990 1.0 różnica rzecz jasna ogromna).. Czuć moc nawet na niskich (no ale jakby nie patrzeć lekkie auto) ale na wysokich dopiero wysuwa pazurki Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 10:41
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

Zacznijmy tak, czy po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka ABS?, Jak nie to znaczy najprawdopodobniej że żarówka jest spalona, i w momencie awarii ABS powinna się zapalić.

Co do sytuacji, która opisujesz, to albo jakiś syf jest pomiędzy czujnikiem ABS a elementem zamocowanym przy kole albo gdzieś nie ma prawidłowego styku pomiędzy czujnikiem a przewodami. Może być też coś innego ale nie wnikam tak dalego. Te 2 możliwości są najpopularniejsze( no może jeszcze awaria któregoś z czunjików), jak się na tym nie znasz to pozostaje warsztat.

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 16:44
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


O to chodzi że nie zaświeca się ABS po przekręceniu kluczyka Neutral nigdy nie widzialem aby świecił... Po przeczytaniu posta poszedłem wyciągnalem licznik wszystkie żaróweczki są dobre nawet specjalnie zamieniłem je miejscami Neutral

Co to może znaczyć? (ale abs dzialal wczesniej przez jakiś czas Neutral i też nie świeciła kontrolka po przekreceniu kluczyka)
Powrót do góry
gadu-gadu
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

No to raczej pozostaje mechanik/elektronik. jesli kontrlka ABS występuje a raczej na 100% będzie i nie świeci po przekręceniu kluczyka nawet gdy jest dobra żarówka to już jest trudniejszy problem. Możliwe że nieuczciwy sprzedawca coś nakombinował aby ukryć wadę, może komputer głupieje bo jakiś styk jest słaby. Powodów może być dużo. teraz to już raczej pozostaje specjalista.

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 01:06
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Eh chyba w poniedziałek udam się na diagnostyke Sad

Dla pewności jutro posprawdzam czujniki Neutral


ALe to nie dziwne? Wcześniej też kontrolka się nie zaświecała po przekręceniu kluczyka a ABS działał bardzo dobrze Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
kokosik7

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Yaris TS 1.5 / 2001r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 19:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Powiem tak: Laughing

Co dziś zrobilem?

Otóż przeczyściłem wszystkie wtyczki/złączki od każdego czujnika i odłączyłem akumulator na chwile...

Efekt?

ABS znów działa pojeździłem trochę i zobaczymy Rolling Eyes Chociaż nie chcę się cieszyć zbyt wcześnie Confused


PS. Kontrolka ABS nie świeci dalej no ale cóż Shocked ważne ze sam system dziala
Powrót do góry
gadu-gadu
Maltanka

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Yaris, 1.0, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 21:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Witam, POMÓŻCIE !!!

mam Yaris 2007 silnik 1.0; ostatnio tez mam problem po tej ostrej zimie z kontrolką ABS, czasem się świeci czasem nie, problemem nie jest samam kontrolka tyklo to ze tak samo dziala ABS raz tak raz nie. Problem dalej łączy się z tym ze gdy juz swieci ABS to nawet gdy mam pelny bak paliwa pokazuje mi ze moge przejehac 0 km i nie działa klakson. To dziwne bo te sprawy się łączą Confused Wkurza mnie to bo nie lubie takich sytuacji, czy mozecie mi cos na ten temat napisać, bo nawet gdy pojadę do jakiegos elektryka dobrze jest cos wiedziec, bo nie mam nikogo zaufanego a jak zobacza dziewczyne to mogą mi kit wcisnąć.

z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdr
Powrót do góry
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 10:24
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Problem z ABS


Hej

No Klakson nie ma raczej nic wspólnego z ABS, co do komputera, hmm dziwne, nie wiem.

Co do ABS, po zimie mogły skorowować przewody i jest kiepski styk, raz łapie sygnał z czujników raz nie. Mogło coś się dostać tam, gdzie są czujniki i wpływa na ich pracę albo coś je uszkodzić. Kazałbym sprawdzić czujniki ABS i ich podpiecie. Komputer bierze dane o zasięgu na postawie spalania i ilości pozostałego paliwa w baku ale jakby była usterka kompa(Oby nie) to nie wiem jakby auto się zachowywało). Ale masz w Miare noy samochód, podejrzewam że coś obok czujników ABS jest nie tak. Diagnostyka komputerowa by się przydała, choć jak widac że np. kabelek odpada od czujnika to raczej wiadomo co. Każ sprawdzić połączenie z czujnikami, od tego zaczyna się zwykle diagnostykę ABS jak raz działą a raz nie

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

112 800

2021r.

42 000 km

śląskie

ToyotaC-HR

139 900

2023r.

30 869 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

45 900

2016r.

221 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

164 900

2019r.

52 397 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System