Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jegerin123

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav 4 2.0, 150ps, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 23:29
Temat postu:

Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Witam

Jestem nowy na forum.

Mam mały problem z moją toyotą. Dzisiaj przy wyprzedzaniu innego auta nagle coś zaczęło rzęzić jakby pod skrzynią biegów. Tak jakbym uderzył gdzieś tłumikiem i dotykałby on do innej blachy, ale w nic nie uderzyłem. Stało się to kiedy miałem gaz wciśnięty w podłogę i wyprzedzałem na trójce na wysokich obrotach. Wszystko działa jak należy, tylko rzęzi właściwie cały czas, z dość dużym nasileniem w okolicach 3-3,3tyś obrotów. Próbowałem na parkingu zlokalizować skąd biegnie dźwięk, ale jest on słyszalny bardziej w środku niż na zewnątrz(tak jakby wewnątrz plastików). Jednak wydaje mi się, że albo pod samą dźwignią do biegów, albo do pół metra w stronę silnika. Dźwięk jest typowym rzężeniem jakie wydaje uszkodzony(wygięty) tłumik kiedy w pewnym zakresie drgań wynikających z obrotów silnika dotyka do innej blachy. Ale zaznaczam, że w nic nie uderzyłem. Jechałem na trójce na wysokich obrotach wyprzedzając TIRa i w pewnym momencie zaczęło rzęzić, że w pierwszym momencie pomyślałem, że coś się stało ze skrzynią biegów. Jednak jak wrzuciłem na luz i zrobiłem "przygazówkę" to zorientowałem się, że to nie skrzynia, tylko coś w okolicy niej.

Co to może być? Mógł się rozciągnąć łańcuszek rozrządu? Czy może jakaś śrubka się poluzowała?

Pozdtrawiam


Ostatnio zmieniony przez jegerin123 dnia Nie 03 Lis 2013, 10:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 23:47
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Cześć ,popraw temat z/g z pkt.10
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 18:52
Temat postu:

Re: Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


jegerin123 napisał:
Witam

Jestem nowy na forum.

Mam mały problem z moją toyotą. Dzisiaj przy wyprzedzaniu innego auta nagle coś zaczęło rzęzić jakby pod skrzynią biegów. Tak jakbym uderzył gdzieś tłumikiem i dotykałby on do innej blachy, ale w nic nie uderzyłem. Stało się to kiedy miałem gaz wciśnięty w podłogę i wyprzedzałem na trójce na wysokich obrotach. Wszystko działa jak należy, tylko rzęzi właściwie cały czas, z dość dużym nasileniem w okolicach 3-3,3tyś obrotów. Próbowałem na parkingu zlokalizować skąd biegnie dźwięk, ale jest on słyszalny bardziej w środku niż na zewnątrz(tak jakby wewnątrz plastików). Jednak wydaje mi się, że albo pod samą dźwignią do biegów, albo do pół metra w stronę silnika. Dźwięk jest typowym rzężeniem jakie wydaje uszkodzony(wygięty) tłumik kiedy w pewnym zakresie drgań wynikających z obrotów silnika dotyka do innej blachy. Ale zaznaczam, że w nic nie uderzyłem. Jechałem na trójce na wysokich obrotach wyprzedzając TIRa i w pewnym momencie zaczęło rzęzić, że w pierwszym momencie pomyślałem, że coś się stało ze skrzynią biegów. Jednak jak wrzuciłem na luz i zrobiłem "przygazówkę" to zorientowałem się, że to nie skrzynia, tylko coś w okolicy niej.

Co to może być? Mógł się rozciągnąć łańcuszek rozrządu? Czy może jakaś śrubka się poluzowała?

Pozdtrawiam



jesli testowales na parkingu samochod - to oznacza ze zapewne stal w miejscu - skrzynia biegow nic nie robi w takim momencie - takze to odpada

Jest to diesel?
Powrót do góry
jegerin123

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav 4 2.0, 150ps, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 20:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Wiem, że skrzynia odpada. Ten dźwięk wydobywa się z okolic skrzyni, ale zależny jest od obrotów. Najbardziej słychać to jak robię przygazówki i silnik przekracza w górę lub w dół zakres 3-3,3tyś obrotów. Takie "brrr" i rzężenie jakby tłumik był wygięty i dotykał do karoserii. Ale z tłumikem jest wszystko ok. Boję się czy to nie coś z łańcuchem rozrządu i promieniuje tak, że słychać to w ten sposób.

Toyota ma silnik 2.0 benzyna
Powrót do góry
lacky66

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Toyota rav4 1.8 benzyna rocznik 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 23:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


Proponuję sprawdzić osłonę katalizatora.Ja miałem coś podobnego, i okazało się,że osłona katalizatora trzymała tylko na 3 śrubach/ a jest ich 6/i przy schodzeniu silnika z obrotów slychać było takie "rzężenie"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Lis 2013, 23:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 19:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav4 2.0 150ps 2003r, coś rzęzi pod skrzynią biegów.


jegerin123 napisał:
Wiem, że skrzynia odpada. Ten dźwięk wydobywa się z okolic skrzyni, ale zależny jest od obrotów. Najbardziej słychać to jak robię przygazówki i silnik przekracza w górę lub w dół zakres 3-3,3tyś obrotów. Takie "brrr" i rzężenie jakby tłumik był wygięty i dotykał do karoserii. Ale z tłumikem jest wszystko ok. Boję się czy to nie coś z łańcuchem rozrządu i promieniuje tak, że słychać to w ten sposób.

Toyota ma silnik 2.0 benzyna


lancuch silnika takze odpada gdyz ona znajduje sie W...... silniku Smile a nie w okolicach skrzyni biegow
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaProace City Verso

114 900

2022r.

18 167 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

52 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

21 779 km

mazowieckie

ToyotabZ4X

135 300

2022r.

16 659 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System