Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Ipod, Iphone do radia RAV



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 12:04
Temat postu:

Ipod, Iphone do radia RAV


Kolejny temat... niestety nie znalazłem nic na forum. Ponieważ nie chce mi się nagrywać płyt CD, a oryginalne radio ma wyjście na zmieniarkę rozważam podłączenie Ipoda z adapterem emulującym zmieniarkę CD. Może ktoś już to robił przed mną i ma jakieś "tips and hinds"?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 16:56
Temat postu:

Re: Ipod, Iphone do radia RAV


Piotr Seb napisał:
Kolejny temat... niestety nie znalazłem nic na forum. Ponieważ nie chce mi się nagrywać płyt CD, a oryginalne radio ma wyjście na zmieniarkę rozważam podłączenie Ipoda z adapterem emulującym zmieniarkę CD. Może ktoś już to robił przed mną i ma jakieś "tips and hinds"?


otworzylem niedawno z 2 takie tematy - ZERO odzewu

przewalkowalem dosc duzo tego tematu osobiscie i....... droga impreza jest to by miec wygode i jakosc sygnalu (jakies urzadzonko za pare-set-zl)

a jak tanio = tandeta , poczytaj moje tematy (jakis nadajnik fal FM do gniazda zapalniczkowego)

......i, trzecia opcja ktora mnie interesuje (gdyz jest tania i jakosc sygnalu jest idealna) - gdyz wiem ze jest wykonalna - podlaczenie odbiornika Bluetooth ktory ma na wyjsciu analogowe Stereo

Gryps jest taki iz jest to najbardziej skomplikowany - gdyz trzeba sie znac na elektryce i lutowaniu odpowiednio, odpowiednich kabelkow - trzeba znac caly schemat radia w RAV4.

A taki odbiornik Bluetooth to groszaki kosztuje - tylko giga problem to jest jak to wszystko polaczyc ze soba
Powrót do góry
totek221

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Toyota, RAV4, 2.0 VVT-i, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 22:21
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Ipod, Iphone do radia RAV


Witam. Ja zainwestowałem w urządzenie Xcarlink - może nie jest tanie około 250 - 300 zł ale ja se bardzo chwale. Ma wejście na na pendrive, kartę sd oraz ipada lub odbiornik bluetooth. Do tego bardzo dobra jakość dźwięku - bez szumów zakłóceń i innych przypadłości. A co najważniejsze sterowanie z oryginalnego radia i przycisków na kierownicy.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pią 16 Sie 2013, 19:57
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Ipod, Iphone do radia RAV


totek221 napisał:
Witam. Ja zainwestowałem w urządzenie Xcarlink - może nie jest tanie około 250 - 300 zł ale ja se bardzo chwale. Ma wejście na na pendrive, kartę sd oraz ipada lub odbiornik bluetooth. Do tego bardzo dobra jakość dźwięku - bez szumów zakłóceń i innych przypadłości. A co najważniejsze sterowanie z oryginalnego radia i przycisków na kierownicy.


o tym wlasnie pisalem - rownie dobrze mozemy kupic RAV4 z 2013 z full opcja za pewno 150tys zl bo kazdy potrafi wywalic kupe kasy.

Mysle ze chodzi nam o to tanie rozwiazanie o ktorym pisalem
Powrót do góry
totek221

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Toyota, RAV4, 2.0 VVT-i, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sie 2013, 23:09
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Ipod, Iphone do radia RAV


the_bart123 napisał:
totek221 napisał:
Witam. Ja zainwestowałem w urządzenie Xcarlink - może nie jest tanie około 250 - 300 zł ale ja se bardzo chwale. Ma wejście na na pendrive, kartę sd oraz ipada lub odbiornik bluetooth. Do tego bardzo dobra jakość dźwięku - bez szumów zakłóceń i innych przypadłości. A co najważniejsze sterowanie z oryginalnego radia i przycisków na kierownicy.


o tym wlasnie pisalem - rownie dobrze mozemy kupic RAV4 z 2013 z full opcja za pewno 150tys zl bo kazdy potrafi wywalic kupe kasy.

Mysle ze chodzi nam o to tanie rozwiazanie o ktorym pisalem


A ja myślę, że RAV4 w ogóle do najtańszych samochodów nie należy - "było stać na konia to i powinno na owies i kowala..." Za darmo albo prawie to i w kły ciężko dostać.. Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Sie 2013, 23:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 09:52
Temat postu:

Ipod, Iphone do radia RAV


Zakładając wątek liczyłem na to, że ktoś "rozgryzł" piny sygnałowe zmieniarki, dysponuje schematem podłączeń itp. Rzeczywiście Xcarlink to drogie ale i najłatwiejsze i najlepsze jakościowo rozwiązanie. Koszt około 300zł, czyli porównywalny ze zmieniarką... Ponieważ mam wyjęte radio (zastanowiły mnie liście za radiem) spróbuję odnaleźć piny sygnałowe "in" i sterujące. Ponieważ wcześniej miałem jakiś nadajnik FM nigdy więcej takiego urządzenia nie zastosuję (znaczny spadek jakości).
Jeszcze raz żałuję, że nie można na forum wrzucać zdjęć, bo mam zdjęcia "step by step" jak wyjąć radio.... bardzo prosto:).
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 17 Sie 2013, 12:26
Temat postu:

Re: Ipod, Iphone do radia RAV


Piotr Seb napisał:
Zakładając wątek liczyłem na to, że ktoś "rozgryzł" piny sygnałowe zmieniarki, dysponuje schematem podłączeń itp. Rzeczywiście Xcarlink to drogie ale i najłatwiejsze i najlepsze jakościowo rozwiązanie. Koszt około 300zł, czyli porównywalny ze zmieniarką... Ponieważ mam wyjęte radio (zastanowiły mnie liście za radiem) spróbuję odnaleźć piny sygnałowe "in" i sterujące. Ponieważ wcześniej miałem jakiś nadajnik FM nigdy więcej takiego urządzenia nie zastosuję (znaczny spadek jakości).
Jeszcze raz żałuję, że nie można na forum wrzucać zdjęć, bo mam zdjęcia "step by step" jak wyjąć radio.... bardzo prosto:).


a masz Piotr ta zmieniarke pod siedzeniem pasazera (tak jak ja) w w desce rozdzielczej? Myslisz ze sa inne piny tam?

Ja bym tam najchetniej wywalil ta swoja - bo to badziestwo - w dodatku samo sie wylacza po kilku minutach (nie wiem czemu)

A fotki to dodawac mozna w taki sposob ze ladujesz je wpierw na np.
Kod:
http://imageshack.us
i potem tylko linki z fotkami pakujesz tu na forum. Gryps jest taki ze te fotki "umieraja" po jakims czasie na tamtym portalu i..... znikaja tu na tym (z tego co mi sie zdaje)

a wracajac do tych pinow w zmieniarce - eh - bym bylko wiedzial jak do swojej podlaczyc tylko ten kabel dock od iPod (czyli lepwy/prawy kanal, i zasilanie + extra sterowanie - choc niepotrzebne) i bylbym SUPER HAPPY gdyz wtedy bym podlaczyl do niego sobie takie urzadzonko na Bluetooth i moglbym polaczyc sie z kazdym urzadzeniem muzycznym co ma BT
Powrót do góry
jenniedsy

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland
Posiadane auto: rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2013, 10:05
Temat postu:

problemy techniczne


zamieniam go na nowy
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


ToyotaAvensis

46 700

2016r.

260 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

49 900

2017r.

58 700 km

wielkopolskie

ToyotaAvensis

16 600

2007r.

270 639 km

świętokrzyskie

ToyotaVerso

33 900

2014r.

202 341 km

śląskie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System