Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 06 Lip 2013, 20:33
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.


cyt. "Wszystko swietnie - tylko wciaz sie zacina" Smile

jak juz mowilem wiele razy - robota zrobiona przez Wiesia zula spod klatki nr. 6

Daj ja goscia co sie profesionalnie zajmuja skladaniem i regeneracja Turbo to wtedy zobaczysz co potrafi RAV4

No ale niestety trzeba bedzie wiecej zaplacic za takie cos.
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 14:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.

To że się poprawiło częściowo to może być zasługa chłodnych dni, ciekawe jak będzie się zachowywał w dni upalne Question
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 14:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Górall napisał:
Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.

To że się poprawiło częściowo to może być zasługa chłodnych dni, ciekawe jak będzie się zachowywał w dni upalne Question


Po pierwsze piszesz, że dalej coś się zacina i tutaj moje konkluzja z wyczytanych treści i skromnego doświadczenia.
1. Mechanik od turbo "skopał" robotę i pewnie nie ma nawet tej świadomości.
2. Turbo jest ok a winowajcą w dalszym ciągu jest ten nieszczęśliwy zaworek.
3. To nie EGR bo objawy są inne.
3. Objawy, jak to określiłeś "zacinania", nasilają się u mnie w upalne dni. Jest okazja do testu, słońce bez chmurek... zrób test poza miastem rozpędzania powyżej 3000obr/min. Jak będzie się "zacinało" to podążaj w stronę zaworka.
4. Wlewanie Vervy i STP czyściciela do wtryskiwaczy nic w moim przypadku nie dało (oprócz strachu, że ten STP zmieni coś na niekorzyść w istniejącym układzie wtryskowych sił i mocy...)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

40 560

2018r.

59 450 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

44 500

2016r.

189 500 km

mazowieckie

ToyotaAuris

66 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

ToyotaHighlander

209 900

2020r.

89 075 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

25 300

2001r.

229 571 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System