Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 06 Lip 2013, 20:33
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.


cyt. "Wszystko swietnie - tylko wciaz sie zacina" Smile

jak juz mowilem wiele razy - robota zrobiona przez Wiesia zula spod klatki nr. 6

Daj ja goscia co sie profesionalnie zajmuja skladaniem i regeneracja Turbo to wtedy zobaczysz co potrafi RAV4

No ale niestety trzeba bedzie wiecej zaplacic za takie cos.
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 07 Lip 2013, 14:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.

To że się poprawiło częściowo to może być zasługa chłodnych dni, ciekawe jak będzie się zachowywał w dni upalne Question
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 14:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) D-4d 03' chwilami brak mocy


Górall napisał:
Viktorius napisał:
Turbina wyczyszczona i założona i jest okey. Wszystko świetnie pracuje. Problem prawie ustąpił. Wczoraj byłem na trasie około 30km i w mieście może 2 razy mi się zacięła. Jest o niebo lepiej.

Chociaż zauważyłem że drugi bieg nie ciągnie fajnie od bardzo niskich obrotów lecz dopiero od około 1800. To jest bardzo dziwne. Rozmawiałem z kolegą z Comp Sportu i dam mi znać jak będą mieli jakieś d-4d. Podjade, podmienimy te SCV i zobaczymy czy coś się poprawi.

To że się poprawiło częściowo to może być zasługa chłodnych dni, ciekawe jak będzie się zachowywał w dni upalne Question


Po pierwsze piszesz, że dalej coś się zacina i tutaj moje konkluzja z wyczytanych treści i skromnego doświadczenia.
1. Mechanik od turbo "skopał" robotę i pewnie nie ma nawet tej świadomości.
2. Turbo jest ok a winowajcą w dalszym ciągu jest ten nieszczęśliwy zaworek.
3. To nie EGR bo objawy są inne.
3. Objawy, jak to określiłeś "zacinania", nasilają się u mnie w upalne dni. Jest okazja do testu, słońce bez chmurek... zrób test poza miastem rozpędzania powyżej 3000obr/min. Jak będzie się "zacinało" to podążaj w stronę zaworka.
4. Wlewanie Vervy i STP czyściciela do wtryskiwaczy nic w moim przypadku nie dało (oprócz strachu, że ten STP zmieni coś na niekorzyść w istniejącym układzie wtryskowych sił i mocy...)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

51 900

2018r.

112 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2019r.

81 866 km

mazowieckie

ToyotabZ4X

135 300

2022r.

16 659 km

podkarpackie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaAuris

69 900

2017r.

103 269 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System