Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ratek

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): GL
Posiadane auto: Yaris 1.0 VVT-I 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 19:34
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam, zakupiłem Yariske od znajomego za pół darmo, silnik VVT-I 1,0 1999r. prawie 190tys przebiegu. Od roku Yariska jeździła z błędem Check engine. Znajomy nie zdecydował sie na naprawe bo wiedział ze niebawem ją sprzeda i poinformował mnie iż mechanik zdiagnozował pod kompem że jest padnięta sonda lambda. Która z dwóch tego sie nie dowiedziałem ale po konsultacji z mechanikami wszyscy stwierdzili że musi to być ta przed katem...Zakupiłem nówke Denso, wymieniłem, wyczysciłem przepływomierz i troszke mocy nabrała jednak wciąż mam na biegu jałowym falujące obroty no i jakby spóźnioną reakcje na gaz. Jeszcze jedną rzecz którą zrobiłem to odłączyłem na 30min aku w celu wykasowania błędu...no właśnie czy jest to wogóle możliwe bez wizyty w serwisie żeby wykasować błąd? Zrobiłem ok 80km z nową sondą i błąd pojawił się znowu...Macie jakie pomysły co moge jeszcze na własną ręke zrobić? Podkreślam że mieszkam za granią i dostęp do części mam tylko przez Polske a przepłacać u tutejszych mechaników nie mam zamiaru.
Powrót do góry
aro70

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: toyota yaris 1,0 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 22:10
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam. Mam identyczny problem w mojej Yarisce. Też kupiłem ją od znajomego dwa miesiące temu, jest z 2001 r. i ma przejechane 119 tys. km. Do tej pory była serwisowana zawsze w serwisie Toyoty i co ciekawe tam powiedzieli że to najprawdopodobniej sonda lambda, ale niestety samochody jak ten - 10 letnie są przez serwis traktowane jak zło konieczne- nie mogą odmówić przeglądu ale zrobią to po łebkach. Dlatego też zbytnio nie przejęli się świecącą kontrolką, mówiąc, że spokojnie można z tym jeździć. Przed kupnem samochodu poprosiłem kumpla by jednak coś z tym zrobił. Zawiózł Toyotkę do mechanika tam podpięli ją pod komputer i stwierdzili, że to nie jest sonda lecz najprawdopodobniej przepływomierz. Wyczyścili, wymienili przy okazji świece i oczywiście skasowali błąd. Jak mówił kolega autko od razu zaczęło inaczej chodzić, było mocniejsze. Niestety po ok. miesiącu już ja odczułem spadek mocy i po kilku dniach zaświeciła się kontrolka. Zawiozłem ponownie auto do mechanika i tym razem on sam zgłupiał bo nie wiedział co może być przyczyną. W dalszym ciągu stawia na przepływomierz lecz by się upewnić założył w samochodzie jakiś skaner który ma rejestrować pracę komputera i kazał jeździć do momentu ponownego zaświecenia się kontrolki. Dzisiaj kontrolka się zaświeciła więc zawiozłem autko do niego, wyjął skaner i mają analizować przyczynę. Jak się coś więcej dowiem to zaraz napiszę. Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się go zdiagnozować to proszę podzielić się informacją. A może Ratek już załatwił sprawę?[/list]
Powrót do góry
hydra

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Yaris 1.0 2001r
Piwa: 6/5
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


Wczoraj wystąpił u mnie ten sam problem (Yariska 1.0 z 2001r).Udałem się do serwisu,stwierdzono błąd 0171-za bogata mieszanka.Przeczyszczono przepływomierz,skasowano błąd wymieniono świece zapłonowe.Serwisant zapytany o przyczynę odp.zabrudzony filtr powietrza,przepływomierz,uszkodzenie świec zapłonowych,złej jakości paliwo,zabrudzone wtryskiwacze.Zalecił dodanie środka do czyszczenia wtryskiwaczy do benzyny.Twierdzi że wszystkie z tych czynników może powodować ten błąd.
Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


Przy wkładaniu przepływki trzeba uważać na uszczelkę bo często (prawie zawsze) przy montażu się podwija i łapie lewe powietrze...

Błąd P0171 to jest mieszanka zbyt UBOGA!, sprawdź ciśnienie z pompy paliwa...
Powrót do góry
szybkibil

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płd
Posiadane auto: yaris 1,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

Błąd Check Engine


Witam. Też posiadam yariske 1.0 z 2001 roku i rowniez posiadam problem
z Błądem Check Engine. Bylem u mechanika ktory podpią pod komputer i powiedzial ze to wina swiec, wtrysku lub cewka. Po pewnym czesie zrobilo sie chlodno i temp. spadla do ok 4 stopni. Wtedy kontrolka zgasla. Ale gdy zrobilo sie cieplej od razu sie zapalila. wymienilem juz swiece i mam zamiar wymienic reszte rzeczy co mi powiedzial mechanik. Ale czy to ma sens? macie jakies rozwiazania tego problemu??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 13:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czeci

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pcim dolny
Posiadane auto: konserwa
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 12:12
Temat postu:

Re: Błąd Check Engine


szybkibil napisał:
Witam. Też posiadam yariske 1.0 z 2001 roku i rowniez posiadam problem
z Błądem Check Engine. Bylem u mechanika ktory podpią pod komputer i powiedzial ze to wina swiec, wtrysku lub cewka. Po pewnym czesie zrobilo sie chlodno i temp. spadla do ok 4 stopni. Wtedy kontrolka zgasla. Ale gdy zrobilo sie cieplej od razu sie zapalila. wymienilem juz swiece i mam zamiar wymienic reszte rzeczy co mi powiedzial mechanik. Ale czy to ma sens? macie jakies rozwiazania tego problemu??


Jak jest wypadanie zapłonów na jednym cylindrze to zamień cewkę z tego cylindra z inną, to samo z wtryskiwaczem. W ten sposób dowiesz sie co i gdzie jest zrypane.
Powrót do góry
Tomu$

Dyskutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo S 80
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 00:13
Temat postu:

Check engine


Witam. Czy udało się wam znaleźć przyczynę zapalania się kontrolki check engine ? Mam Yarisa 1,0 z 2000r VVT-i, zapisuje mi się kod p0172 ?
Powrót do góry
szybkibil

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płd
Posiadane auto: yaris 1,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Błąd Check Engine


wymienilem lambde sondy za katalizatorem i wszystko dziala. kontrolka check engine zgasla a auto nabralo troche wiecej mocy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

40 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

32 900

2012r.

167 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

65 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

ToyotaAvensis

14 900

2008r.

315 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

76 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System