Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scisq

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Grande Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 23:35
Temat postu:

Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Pytanie jak w temacie. Mam felgi opel 4x100 ET49 6Jx15 W Yarisie też jest 4x100 ET 45 (ale to chyba jakoś by przeszło) tylko obawiam się szerokości felgi bo yaris ma 5,5 cala tymczasem opel ma 6 cali szerokości. Czy próbował ktoś już takiego zabiegu z felgami w swoim yarisie?Smile Acha, jeśli chodzi o średnicę otworu na piastę to mam już odpowiednie pierścienie centrujące także z tym nie będzie problemu mam nadzieje:)
Pozdr.
Wojtek
_________________
scisq
Powrót do góry
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 16:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Wiesz z takim pytaniem to najlepiej idz tam gdzie zmieniają opony ja mam yariskę pierwszy model i miałem okazję kupić z opla astry 2 i okazało się że felgi pasują do auta ale jak pojechałem do oponiarza ten powiedział że z nie można mieszać producentów np z opla do Toyoty-wiesz to są koła jedyny styk z nawierzchnią tu nie warto eksperymentować.Ja bym poszukał kół do Yariski oryginalnych.
Powrót do góry
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


poszukaj instrukcji obsługi swojego auta i tam na 100% będzie napisane jakie felgi można bez problemu zamontować w twoim aucie. Według mnie bez problemu powinny podejść bo różnica jest minimalna w szerokości jak i w rozmiarze otworu centralnego. Śmieszą mnie teksty że felgi te dedykowane sa tylko do opla i tylko z tym autem można je używać. Przecież Opel nie robi sam tych felg tylko zakupuje ich wzór od jakiejś firmy która produkuje felgi. Ja np. do swojej Cariny E mam na zimę standardowe koła jakie zalecał producent a na lato zakładam koła o rozmiarze większe od Audi A3 i auto nie traci na swoim bezpieczeństwie ponieważ wszystko pasuje jak ulał. inny przykład to taki że do np. Fiata siena zakładają felgi od Alfy romeo i równiez wszystko pasuje jak ulał.
Powrót do góry
gadu-gadu
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 14:33
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Duduś-ja byłem z felgami z opla u oponiarza i on mi powiedział że felgi z opla mają rozstaw śrób 4 * 98 a Toyota ma 4* 100 wiec on mi tego nie załorzy bo boi się że jak mi się cos stanie to on będzie odp..
A dalej myśląc twoim tokiem myślenia-powiedzmy że ktoś rozbije swoją Yariskę z przodu i ma auto z 2004 r a do tego modelu są 2 zderzaki i 2 rodzaje lamp przednich (z przed i po lifcie)i co zamontujesz sobie światła po lifcie a zderzak z przed liftingu ?? A oba są z Yariski......
Powrót do góry
dudu$

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Carina E 2.0 D
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


Bobul co do części nadwozia lamp, oraz różnego rodzaju czujników to się z Toba zgodzę ze nie będą pasować. Ale co do opon to jeżeli otwór centrujący będzie pasował to problem z założeniem takich felg nie będzie nawet wtedy gdy to były w twoim przypadku felgi 4x98. Nie wiem czy wiesz ale istnieją takie specjalne śruby do takich rozwiązań ( pływające) i w przypadku zastosowania takich śrub nic nie powinno się stać. Ja sam takiego rozwiązania nie popieram ale są ludzie co tak robią i nigdy nie mieli problemu. Aha warto zauważyć że autor tematu ma felgi o identycznym rozmieszczeniu śrub ( 4x100) tylko różniące się minimalnie szerokością i wielkością otworu . Więc według mnie nie powinno być problemów. Dla pewności polecałbym autorowi tematu spisać wymiary oryginalnych felg i tych które chce kupić i podjechałbym do dobrego wulkanizatora który by stwierdził w 100% czy będą pasowały takie koła czy nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 16:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bobul

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Czy felgi 4x100 z Opla spasują mi do Yarisa II ??


No wiem że są takie śróby pływające ale ja bym nie chciał takich śrób w swiom aucie tylko ORYGINALNE felgi i śróby-wiesz koła i hamulce są w aucie najważniejsze i tu nie warto oszczędzać....
To tyle pisania na ten temat...........................
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

49 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

69 900

2018r.

53 000 km

mazowieckie

ToyotaPrius+

67 900

2019r.

279 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

21 779 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

44 500

2016r.

189 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System