Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_N

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Toyota Yaris 2014 hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 00:59
Temat postu:

Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


Witam,

Kupiłem Yariskę 1.3 (2006) z przebiegiem 50 tys km. Serwisowana w Toyocie. Ostatni serwis był dopiero co. Nie podoba mi się działanie skrzyni biegów, która szarpie przy zimnym silniku a i przy ciepłym nie działa tak płynnie jak skrzynie ze sprzęgłem hydrokinetycznym.

Na postoju bez hamulca nie ma efektu pełzania, samochód zachowuje się jak na luzie.

Podobno ta skrzynia wymaga regulacji co 20 tys km, ale w książce serwisowej nie znalazłem o tym ani słowa.

Czy mam z tym coś robić, czy "ten typ tak ma"?
Powrót do góry
toyotalexsus

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 130

Posiadane auto: NYSKA
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 10:03
Temat postu:

MMT


sprzeglo do wymiany

kolego nie pisz samymi wielkimi literami oraz zacznij używać właściwie klawiatury, styl którego używasz nie wygląda najlepiej - mustang1
_________________
PKT.22


Ostatnio zmieniony przez toyotalexsus dnia Nie 07 Lis 2010, 15:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Marcin_N

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Toyota Yaris 2014 hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 13:15
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


Piszesz, że na 99% nie pomoże wizyta w serwisie, to po co radzisz mi tam jechać? Skąd wiesz, że programowanie skrzyni nie pomoże?

Czy serwisy nie programują skrzyni co jakiś czas w ramach przeglądów? Nie ma o tym ani słowa w książce serwisowej.
Powrót do góry
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


Hej

Z tego co czytałem to te skrzynie zautomatyzowane ogólnie płynnie nie chodzą i sa mozliwie odradzane. Nie mają efektu pełzania, bo w skrzyni hydrokinetycznej własnie to specialne sprzęgło hydrokinetyczne przenosi moment obrotowy silnika non stop co akurat problemem nie jest bo to de facto jest przepływ cieczy. W skrzyni zautomatyzowanej musiaby na biegu jałowym sterownik puścić sprzęgło, a wyobraź sobie jakby to wyglądało na dużym pochyleniu: albo zgasłby silnik albo spaliłoby się sprzęgło. Hydrokinetyczne się nie spali bo nie ma jak, a nawet jeśli silnik nie będzie miał siły uciągnąc auta pod górę, to i tak nic mu nie będzie, co najwyżej będzie się powoli staczać.

Jesli Ci mocno szarpie to jedź do warsztatu, nic więcej nie wymyślisz. Swoją drogą kiedyś Yaris 1.3 miał 4-biegowy hydrokinetyczny automat, no to go wycofali. Coprawda wolniejszy i bardziej paliwożerny ale za to znacznie płynniejsza praca. Moim zdaniem te pseudo automaty to porażka. Byle byłoby tanio i tyle

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Marcin_N

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Toyota Yaris 2014 hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 23:43
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


Byłem w serwisie.

Stwierdzili, że sprzęgło jest ok. Do szarpania przy zimnym trzeba przywknąć. Pełzania nie ma z powodów, które podał przedmówca.

Fakt, że po 3 dniach jeżdżenia - jazda z tym automatem staje się prawdziwą przyjemnością. Bardzo go polubiłem. Można jeździć naprawdę płynnie (nie aż tak, jak nowoczesty automat hydro). Zdecydowanie jest wart polecenia go. Jest ciekawą alternatywą dla manuala.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 23:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
passionealfa

Dyskutant



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzym

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 02:05
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


wymagaj w serwisie by ci zrobili kalibracje sprzegla kompa i biegow. zazwyczaj takie kalibracje robi sie przy zamontowaniu albo nowego sprzegla albo kompa od biegow, lub w rzadkich przypadkach silniczka od zmiany biegow. niestety kiedy sprzeglo zaczyna sie zuzywac, komputer nie potrafi dobrze zrozumiec jaki jest stan tarczy. to dlatego zaczyna szarpac itp. wymagaj od nich tej kalibracji a zobaczysz ze samochod bedzie chodzil calkiem inaczej.
_________________
pasja motocyklowa
Powrót do góry
skype status
Marcin_N

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Toyota Yaris 2014 hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 17:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Automatyczna skrzynia biegów szarpie - czy to awaria (2006)?


Odświeżę trochę temat.

Dziś (po roku) pojechałem jeszcze raz do serwisu w sprawie skrzyni. Poszarpywanie przez ten rok zaczęło narastać więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Najpierw powiedziano mi, że kalibracja niewiele pomoże i że zapewne czeka mnie wymiana wszystkiego za ok 12 tys. Po dłuższej rozmowie jednak zrobili pełną kalibrację - trwała dobre 20-30 minut.

I co?
I samochód jeździ jak nowy. Pojawił się efekt pełzania: gdy stoję i puszczę hamulec - komp lekko dociska tarcze sprzęgła i samochód pełznie. Gdy wcisnę ponownie hamulec - tarcze są rozłączane.

Szarpanie zniknęło, samochód zyskał bardzo dobrą płynność jazdy. Po prostu cudnie.

Zadziwiające jest, że moje kilkukrotne roznowy telefoniczne z serwisami zwykle kończyły się pointą: "ten typ tak ma, bo to nieudana skrzynia". Samochód jest od nowości serwisowany w Toyocie i serwis nigdy sam z siebie nie zrobił tej kalibracji. Wygląda na to, że mechanicy nie umieją tak do końca serwisować skrzyni MMT.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

18 800

2008r.

198 000 km

mazowieckie

ToyotabZ4X

135 300

2022r.

16 659 km

podkarpackie

ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaUrban Cruiser

26 700

2009r.

180 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System