Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Yariska Verso odpaliła, zgasła i juz nie zapaliła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WojciechPlo

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: YARIS VERSO 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 20:48
Temat postu:

Yariska Verso odpaliła, zgasła i juz nie zapaliła


Parę dni temu pojechaliśmy do teściów. Przed i w czasie jazdy yariska (verso 2001 r.) spisywała się bez problemu. Mam ją ponad 3 lata i jedyne co mi dotąd wykręciła kiedyś tam to po kilku dniach stania dziobem do dołu nie mogłem jej odpalić oraz w ostatnim czasie trzykrotnie zapalił mi się check z błedem 0420 na co elektryk powiedział, że ten typ tak ma. Zresztą dluższy już czas kontrolka się nie zapalała. Zero oznak słabnącego silnika, nierównej pracy, itp. Parę dni przed wyjazdem dostała nowe świece.
Na drugi dzień przez wyjściem na cmentarz uruchomiłem ją z rana i odpaliła od razu, z racji tego że dwie godziny temu trzeba się było przemieścić. No i tutaj nastąpił zonk. Zapalam auto, silnik odpala tak jakby resztkę paliwa i gaśnie. Od tego czasu nawet nie zaskoczył. Co ważne to kręci lżej niż normalnie i jakby nie dostawał paliwa.
Wczoraj zabrało go dwóch fachowców i dzisiaj stwierdzili, że chyba coś nie tak jest z wałkami rozrządu, bo
- paliwo dochodzi (po kręceniu były mokre świece i jak mieli zdjętą górę to było czuć jak kręcił.
- iskra niby jest
Za to mechanik twierdzi, że jest niskie ciśnienie na tłokach i jest nierówne. Co ciekawe, za drugim razem jak sprawdzali to było niższe niz za pierwszym razem.
Według nich przyczyną może być dziwne jest ustawienie faz. Oczywiście wspomniałem że to VVT-i i z tego co poczytałem, to raczej to się samo reguluje. Zasugerowałem że inni wskazali mi na możliwe problemy z czujnikiem położenia wału lub czujnikiem ciśnienia oleju (pompa olejowa niby tłoczy), ponieważ już mi sugerowali wymianę głowicy z wałkami. Tyle, że nie na siłę, tylko że byc może będzie to jedyne wyjście jak się nic innego nie znajdzie.
Dodam, że komputer nie wyrzucił im żadnego errora. Chłopaki na szczęście nie są jacyś zadufani w sobie (jak to co niektórzy "fachowcy") więc byłbym Wam bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i rady, co by to mogło być i co sprawdzić.
Serwis Toyoty ze względu na odległość i niemożność dojechania na własnych siłach nie wchodzi w grę.
Powrót do góry
hydra

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Yaris 1.0 2001r
Piwa: 6/5
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 13:42
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Yariska Verso odpaliła, zgasła i juz nie zapaliła


Witam.Poszukałem trochę w internecie i znalazłem że błąd 0420 oznacza problemy z katalizatorem.Prawdopodobnie katalizator do wymiany.
Powrót do góry
WojciechPlo

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: YARIS VERSO 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 14:37
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Yariska Verso odpaliła, zgasła i juz nie zapaliła


0420 nie zawsze oznacza katalizator, bo czasami jego przyczyną jest np. wadliwa praca przepływomierza.
Szukam jednak przyczyny nie odpalenia pojazdu teraz Sad
Powrót do góry
skorpion0409

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Toyota Yaris verso 1.3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 18:45
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Yariska Verso odpaliła, zgasła i juz nie zapaliła


toyota yaris verso 1.3 benzyna z lpg 2001 w czasie jazdy na gazie zgasł silnik, odpala tylko na chwilkę i gaśnie .Gdzie szukać przyczyny?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

58 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaLand Cruiser

99 999

2008r.

298 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie

ToyotaUrban Cruiser

26 700

2009r.

180 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

86 900

2016r.

53 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System