Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Toyota Corolla e12 - oleje/filtry



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karsen

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Toyota Corolla e12
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 10:31
Temat postu:

Toyota Corolla e12 - oleje/filtry


Cześć,

Po przeglądnięciu forum + innych stron + trzech telefonów do różnych ASO odnośnie toyoty corolli e12 (2006 rok, 1.6 VVTi) mam kilka pytań odnośnie wymiany filtrów i olejów.

1. Czy olej do skrzyni biegów (manual) powienien być wymieniany? Na forum z tego co widzę raczej wszyscy zgodnie piszą, że wymieniamy co 60 tys. Na innych forach zdania były podzielone. W jednym ASO powiedzieli, że wymiana co 60 tys, w drugim najpierw powiedzieli, że się nie wymienia, a po chwili, że chyba jednak się wymienia. W trzecim ASO powiedzieli, że się nie wymienia.
Jeśli olej do skrzyni się wymienia to czy warto kupić go w ASO (chodzi o LV75W GL4/ cena 58 za litr) czy można kupić coś lepszego?

2. Płyn chłodniczy - wszyscy są zgodni. Wymiana co 150tys lub co 10 lat pod warunkiem, że był lany różowy. Pytanie ile faktycznie go potrzebuje. Część twierdzi, że 4,5l, inni 6,5l (większość), a jeszcze inni, że 7,5l.

3. Czy faktycznie filtr paliwa jest niewymienialny? Nic się z samochodem złego nie dzieję na ten moment, ale auto ma 11 lat i przejechane 150 tys w związku z czym pomyślałem o większym serwisie (samochód mam od roku).

4. Z tego co wiem to wspomaganie jest elektryczne, zatem jakiekolwiek wymiany płynu do wspomagania nie wchodzą w grę, tak?

Z góry dziękuję za pomoc.
Karsen
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

37 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

55 900

2017r.

73 000 km

mazowieckie

ToyotaCamry

123 800

2020r.

84 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

10 900

2005r.

260 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System