Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacobmaxnikodem

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Rav 4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 10:56
Temat postu:

Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


Witam Was,

Jako, iż jestem szczęśliwym posiadaczem Ravki dopiero od kilku dni, mam do Was specjalistów pytanie, mianowicie zaobserwowałem zastanawiającą mnie rzecz i chciałbym zasięgnąć opinii czy to normalne dla tego modelu. Po odpaleniu auta na zimnym silniku obroty na biegu jałowym przez jakieś 5 minut utrzymują się na poziomie ok.1700r/min (zdjęcie w linku), a na rozgrzanym zaledwie 700r/min (zdjęcie w linku). Czasem na jakiś czas wskazówka zatrzymuje się na ok 850 r/min i wtedy auto chodzi idealnie równo, natomiast z reguły spadają na te 700 r/min, a auto wpada w odczuwalne wibracje...

I tutaj moje pytanie, czy to dla tego modelu jest normalnie? Jeżeli nie, gdzie szukać przyczyny?


Dodam, że auto to: benzyna o pojemności 1.8 z rocznika 2003, a jego przebieg to 145 tys. km.

https://drive.google.com/open?id=0B3unBNuaQ-zjOENYZEpKcHZIeHRjYURkOGFGaFgyZjZXelpF
https://drive.google.com/open?id=0B3unBNuaQ-zjQS11WWplcFhLWHhvY3JVcHNhTmpqS2ZUQnlF

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i odpowiedzi,
pozdrawiam!
Powrót do góry
totek221

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Toyota, RAV4, 2.0 VVT-i, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 10:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


Witam. Specjalistą nie jestem ale wcześniej miałem RAV4 2.0 benzyna z 2004 roku i było tak samo na zimnym silniku wyższe obroty po "złapaniu" temperatury obroty spadały na 700 - 800 obrotów. Teraz mam RAV4 2.0 benzyna z 2008 roku w automacie i też jest tak samo. Ale to chyba normalne i większość samochodów na benzynie na zimnym silniku ma wyższe obroty a po rozgrzaniu spadają do normalnych 700 - 800 obrotów. Pozdrawiam
Powrót do góry
albambi

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poland
Posiadane auto: Rav4 II 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 15:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


Przecież to normalne, że silnik musi się rozgrzać Shocked
Powrót do góry
jacobmaxnikodem

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Rav 4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2016, 14:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


Wiem, że to normalne, chodzi mi tylko o to, czy te obroty nie są najpierw ZA WYSOKIE, a potem ZA NISKIE...
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2016, 18:21
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


Uruchomienie zimnego silnika benzynowego, szczególnie gdy są niskie temperatury powietrza powoduje zawsze uruchomienie tzw. automatycznego ssania, dla szybszego nagrzania się silnika i możności jazdy zaraz po jego uruchomieniu. Wtryskiwane są wtedy do cylindrów zwiększone dawki benzyny i aby silnik nie zgasł czyli mówiąc obiegowym językiem nie został "zalany" pracuje na wyższych obrotach. Czy wartość 1700 obr/min na zimnym silniku zaraz po jego uruchomieniu na biegu jałowym jest prawidłowa (nie za wysoka) to trudno tak wyrokować. Jeśli nie gaśnie, pozwala ruszyć samochodem z miejsca i jechać, a po rozgrzaniu silnika gdy przejdzie się po jeździe na bieg jałowy i obrotomierz wskazuje 700 obr/min to działa prawidłowo. Dlatego też zaleca się aby po uruchomieniu zimnego silnika nie trzymać go dłuższy czas czas na biegu jałowym dla rozgrzania go, a należy ruszać i bez zbytniego wysilania silnika rozgrzać go już w czasie jazdy. Oczywiście w przypadku silnych mrozów i dużego wyziębienia silnika i płynu chłodzącego jazda na tym tzw. automatycznym ssaniu może być czasowo nieco dłuższa. Podobna sytuacja występuje też i w przypadku silnika dieslowskiego, który jednak ma tą przypadłość, że dochodzi do właściwej temperatury pracy zdecydowanie wolniej niż benzyniak. Należy też jednak pamiętać, że po uruchomieniu silnika szczególnie podczas mrozów należy jednak ruszać dopiero po jakichś 20-30 sek pracy na biegu jałowym, ponieważ wtedy ma się pewność, że olej w układzie smarowania silnika, a także też i w skrzyni biegów został pobudzony do działania.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Gru 2016, 18:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
albambi

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poland
Posiadane auto: Rav4 II 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Gru 2016, 19:33
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wysokie obroty na zimnym silniku i bardzo niskie na ciepłym.


jacobmaxnikodem napisał:
Wiem, że to normalne, chodzi mi tylko o to, czy te obroty nie są najpierw ZA WYSOKIE, a potem ZA NISKIE...

Spokojnie, u mnie też tak jest (benzyna 2.0). Na zimnym nieco ponad 1500, po rozgrzaniu około 750. Niedogodność w tym wypadku jest taka, ze jak silnik jest nierozgrzany to strasznie szarpie na 1 biegu przy wolnej jeździe, ale nie wiem czy to (jeszcze) normalne Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

55 400

2017r.

72 000 km

lubelskie

ToyotaCorolla

58 900

2018r.

85 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

71 460

2019r.

87 340 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

149 800

2019r.

73 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

65 990

2013r.

118 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System