Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Czujnik regulacji ciśnienia turbo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LTB

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Rav4 2.0 D4D 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2016, 20:55
Temat postu:

Czujnik regulacji ciśnienia turbo


Witam wszystkich forumowiczów. Potrzebuje rady koledzy w kwesti zakupu czujnika regulacji cisnienia turbiny. Sprawa wygląda następująco; niedalej jak dwa tygodnie temu musiałem oddać do regeneracji turbine w mojej ravce, gdyż nastąpiła awaria. Wszystko na szczęście przebiegło w miarę spokojnie. Turbo gwizdało już od pewnego czasu i nagle wracając z zakopanego ucichło, a i mocy zaczęlo brakować. Zdecydowałem się na regeneracje, wymieniając przy tym oczywiście olej i kpl filtrów. Cena nie mała, bo za całą usługe zapłaciłem z robocizną 2150zł. Po odbiorze samochodu, turbinki nie słychać wogóle, jednak przy obrotach 2800 a 3000 zaczyna szarpać i nagle samochód wchodzi w tryb awaryjny. Zaświecają sie kontrolki check oraz vsc trc off. Po ponownym odpaleniu swieci sie tylko check. Samochod oddałem do reklamacji, i stwierdzono awarie czujnika regulacji turbo Confused Podjechałem zatem drugą ravką o 2 lata młodszą i przełożyliśmy owy czujnik aby sprawdzić czy napewno w tym problem. Po wymianie auto przyspiesza jak nowe, jednak czujnik musiałem oddać bo był z innej ravki. W serwisie cena czujnika to 1890 zł Shocked jakiś ponury żart...Używka wiele tańsza, jednak w gość z serwisu powiedział że powinienem włożyć taki czujnik jaki był montowany w tym roczniku...Faktycznie czujnik z innej ravki miał zupełnie inne oznaczenia i inny kolor naklejki, ale auto działało.
Dlatego zwracam się o radę czy faktycznie jest jakaś różnica międzý tymi czujnikami, czy mogę założyć używkę z innego rocznika?
Moja ravka to 2.0 D4D rok prod. 2003 po lifcie, ozn. czujnika 25819-33010 i duże 079 Japan fioletowy
Czujnik z innej ravki z 2005 ozn, 25819-27040 kolor pomarańczowy
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie
Tomek
Powrót do góry
dawid_sz

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mitsubishi ASX,Volkswagen Turan
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 19:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Czujnik regulacji ciśnienia turbo


kolego ja mam podobny problem i prawdopodobnie turbo u mnie jest ok. Moj majster stawia na czyjnik regulacji cisnienia turbiny ale cena w serwisie mnie powalala dlatego bujam sie z tym juz rok. Prawda jest taka ze jak zrobie trase 700km to pozniej mam z dwa mce spokoju. ale teraz juz sie dlawi na maxa. Kiedys zalozylem czyjnik od volkswagena ale to nie mailo sensu. Napisz mi czy ten czujnik musiales zalozyc identyczny czy wystarczy ze jest od Toyoty.
Powrót do góry
LTB

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Rav4 2.0 D4D 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 22:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Czujnik regulacji ciśnienia turbo


Witam,
Po miesiącu szukania tego zaworu/czujnika regulacji poddałem się i zamówiłem oryginalny Crying or Very sad z tym, że musiałem czekać bo sprowadzali go z Belgii. Podałem nr VIN i te wszystkie dane ze starego czujnika i dostałem ten z pomarańczowa naklejką o numerach zupełnie innych niż te ze starego. Ale auto śmiga, także na kolegi miejscu poszukałbym używki tylko o tym samym kształcie i budowie. Tyle mogę doradzić
Pozdro
Powrót do góry
alienspl

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: Peugeot 308 T9
Piwa: 5/15
Wysłany: Sob 12 Lis 2016, 15:57
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Czujnik regulacji ciśnienia turbo


LTB napisał:
Witam,
Po miesiącu szukania tego zaworu/czujnika regulacji poddałem się i zamówiłem oryginalny Crying or Very sad z tym, że musiałem czekać bo sprowadzali go z Belgii. Podałem nr VIN i te wszystkie dane ze starego czujnika i dostałem ten z pomarańczowa naklejką o numerach zupełnie innych niż te ze starego. Ale auto śmiga, także na kolegi miejscu poszukałbym używki tylko o tym samym kształcie i budowie. Tyle mogę doradzić
Pozdro
ile wybuliłes za nowy???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

23 600

2002r.

152 967 km

podkarpackie

ToyotaAuris

18 800

2008r.

198 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

66 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

75 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System