Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Zgubiny klucz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkinz

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 d4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Wrz 2016, 12:30
Temat postu:

Zgubiny klucz


Witam wszystkich,
Mam problem - zgubiłem (lub czego się obawiał został mi skradziony) kluczyk od mojej toyoty rav4 z 2002 roku z silnikiem d4d. Zgubiony klucz był to klucz z pilotem od centralnego zamka - wydaje mi się że był to klucz master (dioda od immobilaizera przestawała natychmiast mrugać po włożeniu go do stacyjki). Jestem kolejnym właścicielem pojazdu i od poprzedniego właściciela dostałem 2 klucze (oba czarne z czego jeden z pilotem). W chwili obecnej pozostał mi tylko jeden klucz - nie wiem czy to jest też master (po włożeniu do stacyjki dioda gaśnie na ok 1.5s po czym zapala się na 1.5s i gaśnie całkowicie). Chciałbym się w miarę możliwości zabezpieczyć przed kradzieżą gdyby zgubiony klucz znalazł się w nieodpowiednich rękach. Kontaktowałem się z ASO - jeżeli mój kluczyk to nie master stwierdzili że istnieje konieczność wymiany komputera (8500zł), jeżeli zdarzyło by się że to jednak jest master to problem wymiany zamków, stacyjki, sterowania centralnym zamkiem i immobilajzerem (3500zł). Jaka jest Wasza opinia w tej sprawie? Czy da się zmienić kod immobilajzera aby zdezaktywować zgubiony kluczyk? Pozdrawiam.
Powrót do góry
alienspl

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): żagań
Posiadane auto: Peugeot 308 T9
Piwa: 5/15
Wysłany: Sob 24 Wrz 2016, 13:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Zgubiny klucz


powieem ci ze , uzywałem kiedys klucza tego drugiego golego ze tak powiem poniewaz master połamał sie .. Ten drugi dzialal normalnie nic sienie działo ..
Powrót do góry
mkinz

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 d4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Wrz 2016, 13:25
Temat postu:

zgubiony klucz


No tak. Mój drugi klucz działa bez zarzutu. Tylko chciałbym coś zrobić aby kluczem który utraciłem - aby nikt za jego pomocy nie mógł uruchomić auta. Słyszałem że do tego konieczny jest klucz typu Master. Czy ktoś zna niezawodną metodę rozróżnienia Master Key od Sub Key? Słyszałem że z mruganiem tej diodki to rożnie bywa. Jeżeli posiadany przeze mnie klucz to Sub Key to wydaje mi się że jedyną sensowną opcją zabezpieczenia auta to wymiana komputera. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wymianą komputera (zestawu do odpalania - komputer, stacyjka, pętla immobilajzera + zamki). Czy wystarczy wyjąć stary komp od d4d 2.0 i wpiąć jakikolwiek inny komp. od ravki z tym samym silnikiem?
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 21:31
Temat postu:

kluczyk


kluczyk czarny - master / kluczyk siwy-sub-key można tęż sprawdzić podłączając auto pod komputer przy okazji usunąć wszystkie kluczyki oprócz tego który jest w stacyjce i pod warunkiem że mamy kluczyk master
Powrót do góry
zbyhu

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav4, 2.0 VVT-i 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 18:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Zgubiny klucz


Albo jechać do elektryka i założyć ukryte odcięcie zapłonu ok. 200 stówki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

83 900

2019r.

68 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

74 900

2022r.

42 550 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

47 587 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

75 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

58 990

2020r.

78 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System