Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV4 II - brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adlerxx

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Toyota RAV4, 2.0 VVTI, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2015, 10:57
Temat postu:

RAV4 II - brak mocy


Dzień dobry wszystkim Forumowiczom.

Jestem właścicielem RAV4 2001 r., 2.0 VVTI, automat. Auto jest "zagazowane" praktycznie od nowości, ma przejechane ponad 200 tys. km. Od dłuższego czasu istnieje problem - przy zimnym silniku, na benzynie, auto kompletnie nie ma mocy, czasem problemem jest w ogóle ruszenie z miejsca, zwłaszcza na wstecznym (a pod górkę to już w ogóle nie ma szans). Czuć mocno zapach benzyny, auto w końcu jedzie, ale "jakby chciało, a nie mogło" - strach np. wyjechać z podporządkowanej, bo jedzie w żółwim tempie. Jak przycisnę pedał gazu, słychać czasem stuki "pod pedałem", ale nie zawsze. Zauważyłem duże zużycie benzyny, a przecież jeżdżę głownie na LPG. Po rozgrzaniu i przełączeniu na gaz było wszystko ok, auto śmigało. Jednak od kilku miesięcy dziwnie zmieniają się biegi - strasznie się "przeciągają" - przy wyższych prędkościach silnik wchodzi na 3 a nawet 4 tys. obrotów, wyje, wyższy bieg nie chce wskoczyć. Zauważyłem, że przy niższych prędkościach biegi też się "przeciągają", ale nie tak bardzo jak ok. setki. Zmienia, dopiero gdy leciutko puszczę gaz i znowu przygazuję. Jednak i tak czuć, że nie ma mocy, normalnie strach wyprzedzać. Nawet pod lekką górkę auto nie przyspiesza - daje radę dopiero z górki albo na "płaskim".
Oczywiście "check engine" się świeci. Jak twierdził poprzedni właściciel, świeciło się już po zamontowaniu instalacji LPG, ale jak mówił - "tak powinno być", bo kilkanaście lat temu zakładano instalacje LPG starego typu i zamontowanie takowej nawet prawidłowo jest wykrywane jako błąd. Moim zdaniem jest to wierutna bzdura.
W lutym tego roku mechanik zasugerował, że problem leży po stronie walniętej sondy lambda, ale wg niego nie ma to wpływu np. na zużycie benzyny (co innego wyczytałem w necie). W lipcu podpięto komputer w warsztacie NorAuto - nie wykryto niby żadnych błędów, ale doradzono mi diagnozę układu paliwowego.
Kolejny mechanik po przejechaniu się moim autem stwierdził, że walnięta jest skrzynia biegów. Pojechałem na diagnozę do Przecławia k. Szczecina - okazało się, że skrzynia jest ok. Wykryto jednak co następuje: (cytat) w układzie silnika problem ogrzewania sondy Lambda przed katalizatorem B1 S1 i B2 S1. Konieczna dalsza diagnostyka układu ogrzewania sondy.
Wydruk błędów:
P1135 A/F Sensor Heater Circuit (Bank 1 Sensor1) Current
P1155 A/F Sensor Heater Circuit (Bank 2 Sensor1) Current
P1135 A/F Sensor Heater Circuit (Bank 1 Sensor1) History
P1155 A/F Sensor Heater Circuit (Bank 2 Sensor1) History

Wstępnie jestem umówiony na dalszą diagnostykę i wymianę sondy, ale nie chce mi się wierzyć, żeby tylko jedna uszkodzona sonda lambda powodowała taki bałagan. Czy zrobić jeszcze diagnostykę układu paliwowego, może walnięta pompa albo wtryskiwacze?
Przepraszam,że się tak rozpisałem, ale krócej się nie dało.

Aha, zapomniałem jeszcze napisać, że po odpaleniu, na zimnym silniku, obroty wchodzą na 1,2 tys., a w czasie kilku minut pracy na biegu jałowym spadają do 0,8 tys.
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 21:53
Temat postu:

silnik


Witam. Osobiście zaczął bym od odłączenia instalacji lpg bo piszesz że jest jednoczesne spalane dwa paliwa benzyna i gaz,odkręć sondy przed katalizatorem bo może jest zapchany i jazda testowa warto tęż spr. vvti czy działa poprawnie i umyć przepływomierz/ maż błędy czójników tlenu bo spalone są grzałki
Powrót do góry
adlerxx

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Toyota RAV4, 2.0 VVTI, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 10:34
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 II - brak mocy


Dzięki za podpowiedź, zasugeruję to mechanikowi.
Nie chodziło mi jednak o to, że LPG i benzyna są spalane jednocześnie - jest duże zużycie benzyny, gdy jeżdżę na benzynie Smile. Spalanie gazu jest w normie, auto jednak nie ma mocy.
Powrót do góry
adlerxx

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Toyota RAV4, 2.0 VVTI, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 II - brak mocy


Jakoś tak we wrześniu wstawiłem auto do warsztatu. Wymienili 2 sondy, magik mechanik coś ponadto pogmerał i auto odzyskało moc. Niestety, nie chciał cwaniak powiedzieć, co zrobił oprócz wymiany sond - na fakturze mam wpisane, że "naprawa elektryki" czy coś. Być może była to jakaś [cenzura]ółka, i nie chce się przyznać, że za np. podłączenie jakiegoś kabelka lub przeczyszczenie tam czegoś, skasował 200 zł. Łącznie z wymianą, sond kosztowało mnie to 1100 zł. Ale auto hula. U mechanika płacisz za własną niewiedzę. No i nie wiem, jakim prawem mechanik nie chce powiedzieć, jakich napraw dokonał (podobno ma jakiś patent,którego nie chce zdradzić, żebym czasem nikomu innemu go nie wyjawił) - to już jakaś paranoja jest. Ale tam, nie chciałem się wykłócać.
Potem pojechałem do gazownika na przegląd, bo auto przełączało się na benę przy przyspieszaniu. Okazało się, że walnięty reduktor, następne 7 stówek w plecy. Poza tym, gazownik powiedział, że katalizator na wykończeniu, zgodnie z podpowiedzią kolegi awosa (magik od sond nic takiego nie stwierdził). Jak doczytałem, to okazało się że niesprawny katalizator może dawać sygnały błędów sondy lambda. Paranoja, to ja może bez potrzeby wywaliłem 900 zł na sondy. Katalizatora nie ruszam, jak padnie w końcu, to strumienicę wstawię. Nowy katalizator toyoty to 4 tysiące, zamiennik niecałe 2, używki wolę nie kupować, bo nie wiadomo na co się trafi. Poza tym ile kasy można ładować w 15-letnie auto.
Niestety, mam dalej problem ze zbyt dużym zużyciem benzyny - jak policzyłem z grubsza pali mi ponad 30 na 100. Przy odpalaniu śmierdzi benzyną. Na razie żaden magik nie potrafi zdiagnozować, co to takiego. Być może przepływomierz, tak jak mówił awos.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 07 Gru 2015, 18:06
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 II - brak mocy


U kurde z tym spalaniem - u mnie jest na trasie nawet 5l/100km jadac oszczednie 85km/h

Gdybym ja mial wpakowac wiecej niz 500zl w swoja RAV4 przerobilbym ja na zyletki - moze temu boi sie ona nawalic Wink

Poki co leje regularnie tylko olej i benzyne.

Od jakos 2 lat (tak 2och) jezdze z rozklekotanymi zawodami i palacy olej (jakos 5l rocznie) - wedlug ksiazki - 30.000km temu powinienem zrobic przeglad i ustawienia jej - ale mam to gdzies - MUSI bryka przetrwac!!!

Bryka chodzi jak przecinak - ZERO problemow z wszystkim
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Gru 2015, 18:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

26 900

2010r.

181 288 km

śląskie

ToyotaRAV-4

39 800

2008r.

171 075 km

śląskie

ToyotaAygo

8 800

2008r.

185 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

76 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

92 900

2021r.

89 740 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System