Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Problem z odpaleniem silnika Toyota Rav 4 2.2 diesel 2006 r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dracula1

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.2 D4D 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2015, 22:16
Temat postu:

Problem z odpaleniem silnika Toyota Rav 4 2.2 diesel 2006 r.


Witam

Prześledziłem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem Sad

od ubiegłego wtorku jestem posiadaczem modelu Toyota Rav4 2.2 D4-D 136 KM z 2006 r., jest to wersja z odpalaniem auta za pomocą przycisku "start engine / stop" i tutaj pojawia się mój problem, z tego co mówił mi sprzedawca oraz czytałem w internecie odpalanie auta następuję poprzez dociśnięcie sprzęgła, przy jednoczesnym wciśnięciu przycisku "start engine" po wcześniejszym zaświeceniu się na zielono na tym przycisku informacji że można odpalić samochód.

Z tym że u mnie po próbie włączenia pojazdu tą metodą następuje problem mianowicie samochód nie chce się odpalić warczy i dusi się po czym odpala po około 5 sekundach, czy ja źle włączam samochód czy coś jest nie tak z pojazdem i konieczna jest wizyta u mechanika ?? z tego co pamiętam samochód zawsze odpala się poprzez przekręcenie w stacyjce kluczykiem jeden raz w celu zgaśnięcia świec żarowych w przypadku diesla, a później przekręcamy kluczyk i odpalamy auto. Jak postępować w tym przypadku?? szczerze mówiąc jestem głupi w tym momencie i zastanawiam się czy dobrze go odpalam.

jako ciekawostkę dodam że po uruchomieniu pojazdu i wyłączeniu go, oraz dokonaniu ponownej próby uruchomienia odpala się on tą samą metodą co za na początku bez żadnych problemów, czyli jeśli silnik się rozgrzeje nawet 10 sekund to odpala on ponownie bezproblemowo. Nie dusi się i nie warczy.

Proszę pomóżcie i doradźcie co robić Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2015, 23:02
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Problem z odpaleniem silnika Toyota Rav 4 2.2 diesel 2006 r.


problem to nie przycisk tylko uklad paliwowy najczęściej wina tkwi w zaworze scv lub samych wtryskach potrzebna diagnostyka pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 19 Maj 2015, 16:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Problem z odpaleniem silnika Toyota Rav 4 2.2 diesel 2006 r.


Dokladnie - jak na zimno odpala z problemami - a TAKA SAMA metoda cieply odpala bez problemu to wina tkwi gdzie indziej - filmik Youtube WIELE by pomogl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

26 900

2010r.

181 288 km

śląskie

ToyotaRAV-4

39 800

2008r.

171 075 km

śląskie

ToyotaAygo

8 800

2008r.

185 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

74 900

2018r.

53 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

46 700

2016r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System