Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matis8611

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: rav4 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 19:47
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Górall napisał:
Zacznij od przepływomierz następnie EGR.
Najpierw zrób omawiany wcześniej test z wypiętym przepływomierzem.
Możesz też spróbować przeczyścić przepływomierz może coś pomoże, ale niekoniecznie - wymontuj przepływomierz i bardzo ostrożnie przeczyśc elektrody czujnika przepływomierza (takie dwa druciki) delikatnym pędzelkiem zamoczonym w benzynie ekstrakcyjnej.
Zaczalem od turbiny,okazało sie,że coś w niej cięzko chodzi i oddałem do reklamacji,ponieważ była robiona w czerwcu.Czas pokaze czy tylko to było przyczyną.Dzięki za pomoc wszystkim.Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
rafalm

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2,0 D4d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 21:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Czy udało się rozwiązać problem ?
Jeśli tak, to co było przyczyną ?

Pytam, bo mam podobne objawy.
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Wrz 2015, 15:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Podpinam się do pytania - czy udało się zlikwidować problem??

Jaki jest koszt regeneracji turbiny? Oraz jak długo to trwa?
Powrót do góry
dawid_sz

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mitsubishi ASX,Volkswagen Turan
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 18 Paź 2015, 18:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Koledzy potrzebuję Waszej sensownej rady, mam Ravkę od 2mcy, wszystko cacy po za motorem, jedno już z Wami ustaliłem, pterodaktyla wymieniam w tym tygodniu ale jak napisaliście on za nic nie odpowiada tylko sobie pogwizduje czasem jakby nam się wspomaganie kończyło. Pisałem też parę tygodni temu że czasem teraz częściej się to objawiało, przy wkręcaniu obrotów do 3tyś na 2 lub 3 biegu, zresztą na pozostałych też, samochód przerywa-brakuje mu chwilowo mocy. I dziś pokazał co potrafi Japończyk.Było przed nami 700km a on na granicy Szwedzko/Norweskiej pokazał "ozor" tzn-nagły spadek mocy, zapaliła się kontrolka silnika a za nią kontrolka VSC/TRC.Zgasiłem motor,sprawdziłem olej i chłodzenie-bez problemu. Odpaliła mi za drugim razem(co dosyć często występuje po lepszym nagrzaniu motoru-TEZ DZIWNE, ale zapalona została tylko kontrolka silnika. Przedemną było jeszcze 600km. Postanowiłem zaryzykować i cisnąć dalej choć zupełnie nie znam tego silnika,od razu zauważyłem że silnik jest słabszy i na 1000 % wiecej pali bo jechałem równo 110km/h,co prawda turbina chyba wtedy chodziła ale samochód słabo jechał. Zatrzymywałem sie co 100 km żeby może mu przeszło, no i po 300 km i schłodzeniu go przez 15 min, odpalam a tam wszystko powróciło do normy,moc wróciła!!!. Muszę to Panowie wyeliminować bo to horror, moja stara renata nawet nigdy nie [cenzura]ęła na E6 a to nie przelewki bo VIKING będzie kosztował tyle co RAVKA.
Jaka może być przyczyna bo myslę że podałem wiele szczegółów, zależy mi bo samochód po za silnikiem jest MEGA.
Powrót do góry
dawid_sz

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mitsubishi ASX,Volkswagen Turan
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 00:41
Temat postu:

szarpanie_silnika


Panowie ponownie zarzucam temat szarpania mojego silnika, czy jest ktoś kto spotyka się z podobnymi objawami, ponieważ co jakiś czas mój samochod przechodzi w tryb awaryjny zapala się kontrolka VCS i pomarańczowa kontrolka silnika. W cieplejszych okresach rzadziej lecz z reguły samochód zawsze delikatnie przerywa przy dodawaniu gazu w okolicach 3tyś obrotów. Obecnie sytuacja powtarza się co drugi dzień a mianowicie (dodam tylko że przy temperaturze -23, po uruchomieniu jest wszystko dobrze, dopiero jak zacznę jechać to przy obrotach ok.2tyś, przerywa, tak jakby odłaczało turbinę, przymarzało paliwo(co raczej jest wykluczone), potrafi zgasnąć i z dwa razy nie odpalić. Jednego razu udało mi się to rozjeździć.
Jeśli ktoś jest naprawdę w temacie proszę o pomoc, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem któremu jeździ się świetnie tylko gdyby ten silnik nie przerywał Sad.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 00:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 18:08
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Kup najtańszy filtr paliwa i go wymień. Jeśli przez co najmniej dzień będzie dobrze to znak, że masz syf w baku.
Wyjeździj cały bak paliwa a jeszcze lepiej wlać dodatek do paliwa dla diesli - zwiąże część dziadostwa i osiądzie na filtrze - jeśli wypalisz niemal cały bak . Przygotuj się na drugi najtańszy filtr i powtórz zabieg. Dopiero jak już będzie o.k. to kup lepszy filtr i zamontuj.
Mnie się coś podobnego przydarzyło. Na szczęście trafiłem na rozsądnego mechanika i zaczęliśmy od najtańszej opcji. A turbina była podejrzana najpierw....
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Witam
Mam ten sam problem,dławi mi się toyotka zazwyczaj pod górkę i z górki.To drugie to jak wypoziomuje samochód mogę jechać równą 100 kę z wciśniętym pedałem gazu do oporu,jak odpuszcze gaz i wcisne jeszcze raz samochód zaczyna reagować i przyśpiesza.Dzisiaj odkręciłem śruby od tłumnika i zrobiłem rundę,samochód po odpaleniu jakby nabrał powietrza w płuca,poczułem różnice od razu,niestety tylko na chwile...Na pierwszym skrzyżowaniu podczas przyśpieszania zadławiła sie jak nigdy dotąd poza tym przy zmianach biegów słychać było niezapomiany dzwięk(Jak w ciężarówkach!)Wracając do tematu sprawdzałem wypowiedzi na forach i katalizator trzeba wykluczyć ktoś oriętuje się może dlaczego ją dławi a szczególnie na pochyleniach?
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 19:04
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Miałem dłuższa trase do przejechania i zaczęło ją dusić też na prostych.Zanim podjadę do szamana to chciałbym tutaj radę o radę może uda się usunąć przyczynę bez większych kosztów.Nie mam żadnego znajomego mechanika i doskonale wiem jakie wiąża sie z tym skutki...Wiem też że po nitce do kłębka a ja nie mam zamiaru wymieniać żeczy których nie trzeba.Więc w skrucie
Piszą że może to być
pompa
zaworki na pompie
przepustnica
filtr paliwa
katalizator
Mam pytanie odnośnie tego ostatniego czy w ravce sa 2 czy jeden?
Zapaliła mi się kontrolka silnika,stanąłem na chwile wyłączyłem zapłon,odpaliłem i znikła.Nie chcę jej męczyć.Ma ktoś tutaj dobrą prognozę na tą pogodę?
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 17:12
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Wlasnie NIGDY nie moge pojac dlaczego ludzie NIE chca kupic tego uniwersalnego urzadzonka (pasujacego do KAZDEGO samochodu po jakos 1999) OBD2 - sciagnac "darmowy" soft - i jak sie zapali check engine podlaczamy - smartphone to chyba KAZDY w obecnych czasach ma przy sobie i..... wiemy juz co i jak

Uwazam iz to urzadzonko powinno sie wozic w samochodzie jak apteczke samochodowa - szczegolnie iz to OBD 2 kosztuje z nedzne 50-70zl
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 18:16
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Zakupiony,jest w drodze!Pytanie tylko czy podczas podłączanie nie zrobi się żadne bobu?
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 16:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Zibi777 napisał:
Zakupiony,jest w drodze!Pytanie tylko czy podczas podłączanie nie zrobi się żadne bobu?


Ogolnie co najwyzej zalezy jaki stan akumulatora masz

Chodzi o to iz pozostawiajac to urzaczonko w porcie - pobiera ono ciagle energie (BT albo WiFi zalezy co kupiles) - temu niby nic - i temu jak ma sie padniety ako - to kazdy Amper sie liczy

W miedzy czasie kombinuj soft do smartphone - na Android moim zadniem (z tych UNIWERSALNYCH softow i srednio drogich) najlepszy to Torque Pro - potem to juz tylko specjalistyczny soft do konkretnego modelu i mega drogie

Osobiscie na iPhone mam EngineLink - znowu - balans miedzy cena a uzytecznoscia - podstawowe kody zczytuje.

Najgozej jest jak ma sie nowowyprodukowany jakis drogi samochod ktory jest naszpikowany elektornika
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 22:12
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Sciągnąłem darmowy torque lite zobaczę jutro jak dojdzie paczka to działam.Pytanko tylko jak to podłączyć?Na włączonym zapłonie?Wyłaczonym a potem przekręcic stacyjkę?Czy to wogule ma jekieś znaczenie? Sad
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 14:01
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Kupiłem i...
zparuje go z telefonem ale niestety nie działa w płatnej aplikacji torque,poza tym mruga kontrolka od abs?Niestety dopiero po zakupie okazało się że ten który kupiłem jest podrabiany pod orginał i ten pierwszy nie działa z torque Evil or Very Mad Jest tylko troszke mniejszy!
W drodze drugi...
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
Zibi777

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziadz
Posiadane auto: toyota rav4d 2002 2.0d
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 17:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Gdzie jest zawór egr?
_________________
Nowy na forum
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 21:28
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav-ka co jakis czas nie ma mocy


Zibi777 napisał:
Kupiłem i...
zparuje go z telefonem ale niestety nie działa w płatnej aplikacji torque,poza tym mruga kontrolka od abs?Niestety dopiero po zakupie okazało się że ten który kupiłem jest podrabiany pod orginał i ten pierwszy nie działa z torque Evil or Very Mad Jest tylko troszke mniejszy!
W drodze drugi...


Mi tez migala - wlaczenie kluczyka i wylaczenie i wszystko ok

2. zaplon musi byc wlaczony - najlepiej jak silnik tez - co jest chyba oczywiste

3. Szkoda ze nie spytales jaki kupic

4. o torque polecam kupic full ver (ew. spytac kogos ktory zna sie na antypiractwie Wink )

5. o EGR polecam kliknac szukaj forum
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

92 900

2021r.

89 740 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

65 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

139 900

2023r.

30 869 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System